پیشرفت آهسته در جرم زباله


با وجود اثرات ضد اجتماعی، آلودگی و هزینه جرایم زباله، وزارت محیط زیست (دفرا) و آژانس محیط زیست کمیته حساب‌های عمومی نمایندگان مجلس (PAC) می‌گوید که در اجرای استراتژی منابع و ضایعات 2018 تنها پیشرفت‌های «آهسته و جزئی» دارند.

نمایندگان مجلس در گزارشی می گویند که هنوز هیچ استراتژی یا برنامه ای برای دستیابی به هدف از بین بردن جرایم زباله تا سال 2043 وجود ندارد. دولت محلی 1.1 میلیون حادثه پرتاب مگس را طی سال های 2020-2021 به دفرا گزارش کرده است. PAC گزارش داد، با این حال، دفرا تشخیص می دهد که برخی از مقامات محلی ارقام ناقص ارائه می دهند و پوشش پرواز در زمین های بخش خصوصی به اندازه کافی خوب نیست.

نماینده کارگر خانم مگ هیلیررئیس کمیته محاسبات عمومی گفت: “روزی دیگر، سرفصل سیاست دیگری بدون برنامه یا پیشرفت قابل مشاهده در جهت دستیابی به آن، علیرغم سالها منابعی که در اختیار ما قرار داده شده است. نتیجه این است که دارایی و حومه شهر توسط نشت مگس و سمی به داخل کشور آسیب دیده است. خاک، و تن زباله صادر شده غیرقانونی توسط بریتانیا به کشورهای در حال توسعه حتی کمتر قادر به مقابله با اثرات منفی نامشخص آن است.

«با دخالت فزاینده باندهای جنایتکار، که در فرار از کشف مهارت دارند و جریمه‌ها را در صورت دستگیری صرفاً یک هزینه تجاری می‌دانند، رویکرد بسیار جدی‌تری برای اجرا مورد نیاز است. در حال حاضر رویکرد وزارتخانه به بخش بزرگی از جرایم زباله به جرم‌زدایی نزدیک‌تر است. زمانی که حتی استراتژی برای دستیابی به آنها وجود نداشته باشد، اهداف بی‌معنی می‌شوند – ممکن است بگویید زباله. متأسفانه، همه نشانه‌ها پس از گذشت 4 سال از یک دوره هدف 25 ساله حاکی از بدتر شدن مشکل است.

در این گزارش آمده است که تحریم های کنونی در بازدارندگی مردم از ارتکاب جرم زباله موثر نیست. این کمیته این سوال را مطرح کرد که چرا تعداد پیگردهای موفق در 15 سال گذشته به طور چشمگیری کاهش یافته است و چرا تحقیقات طولانی و طولانی تر شده است. آژانس به PAC گفت که پیگرد قانونی، علیرغم اثربخشی بالقوه آنها در جلوگیری از جرم زباله، آخرین راه حل است.

نمایندگان مجلس استدلال کردند که داده های رسمی مقیاس و تأثیر واقعی جنایات زباله را نشان نمی دهد و ابتکارات دولت به یک برنامه کلی قانع کننده تبدیل نمی شود. از 14 “اقدام” در استراتژی 2018، تنها سه مورد تکمیل شده است: ایجاد واحد مشترک برای جرایم زباله، تغییر در قوانین برای دادن اختیارات بیشتر به آژانس، و دسترسی آژانس به اطلاعات پلیس. نمایندگان مجلس شکایت کردند که سیستم ردیابی زباله دیجیتال پس از چهار سال هنوز در حال توسعه است.

از جمله شاهدانی که توسط نمایندگان مجلس شنیده شد، ریچارد لاس، رئیس عملیات، خدمات تحقیقات تقلب، درآمد HM و گمرک بود. در این گزارش آمده است که تعداد حوادث پرتاب گزارش شده توسط شوراها در دهه گذشته در حال افزایش بوده است، و در حالی که تعداد سایت های شناخته شده زباله غیرقانونی فعال از سال 2018 تا 2019 کاهش یافته است، آژانس این موضوع را غیرنماینده می داند. همه گیری کووید-19 بر توانایی افسران آن برای انجام تحقیقات تأثیر می گذارد.

برای مطالعه کامل گزارش به بخش PAC مراجعه کنید وب سایت پارلمان انگلستان.

اظهار نظر

اتحادیه ملی کشاورزان (NFU) به درخواست PAC برای ارائه شواهد در ماه ژوئن پاسخ داد. دیوید اگزوود، معاون NFU، گفت: “کشاورزان اغلب قربانی جرایم زباله می شوند که نه تنها پرهزینه و زمان بر است، بلکه می تواند برای سلامت انسان، حیات وحش و دام خطرناک باشد و در برخی موارد باعث آلودگی آب و زمین ها شود.

این امر همچنان از نظر مالی خسارات زیادی بر مشاغل کشاورزی وارد می کند و بر سلامت عاطفی و روانی تأثیر می گذارد و بر توانایی کشاورزان برای تولید غذا و مراقبت از محیط زیست تأثیر می گذارد. ما خوشحالیم که کمیته محاسبات عمومی با دقت به شواهد ما، به ویژه در مورد انعکاس مگس، گوش داده است، و در گزارش خود از درخواست های ما برای گزارش و ثبت بهتر طیف حوادث جرم زباله، و نیاز به مجازات های موثر برای بازدارندگی مجرمان حمایت می کند. تخلیه غیرقانونی زباله

این گزارش همچنین یکی دیگر از سوالات کلیدی ما را برجسته می کند. بهبود تجربه کاربر و تمایل به گزارش جرایم زباله نیاز به تغییر اساسی دارد و برای کاهش سرخوردگی و سردرگمی به یک مکانیسم گزارش واحد نیاز است.

NFU از دولت و سازمان‌هایش می‌خواهد تا تأثیرات جدی جرایم زباله بر مشاغل کشاورزی و جامعه روستایی گسترده‌تر را بشناسند، آن را در اولویت قرار دهند و به طور کامل به مقابله با آن متعهد شوند.

از هر کسی که اطلاعاتی در مورد جرایم زباله دارد، خواسته می‌شود با خط تلفن 0800 80 70 60 آژانس محیط‌زیست تماس بگیرد یا به‌طور ناشناس با Crimestoppers با شماره 0800 555 111 تماس بگیرد یا از آژانس و شرکا، از جمله پلیس لینکلن‌شر، آژانس استاندارد راننده و خودرو (DVSA)، شورای کستون جنوبی و شورای کستین جنوبی بازدید کند. HMRC، اخیرا اجرا شد عملیات پاکسازی مبارزه با زباله های غیرقانونی در لینکلن شایر

عکس مارک رو; بدون علامت پرواز، وودفورد، شمال شرق لندن.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/commercial-security/slow-progress-on-waste-crime/