پیشنهاداتی در مورد محافظت در برابر ضررهای کلاهبرداری APP


را PSR (Payment Systems Regulator) آخرین مشاوره خود را در مورد محافظت در برابر ضررهای کلاهبرداری مجاز Push Payment (APP) منتشر کرده است. PSR بازپرداخت را در همه موارد به جز موارد استثنایی پیشنهاد می کند. ارائه دهندگان خدمات پرداخت (PSP ها شامل بانک ها و انجمن های ساختمانی می شوند) حداقل آستانه برای ادعای بازپرداخت (حداکثر 100 پوند) دارند. “مازاد” (حداکثر 35 پوند) را دریغ نکنید. و یک محدودیت زمانی برای مطالبات (حداقل 13 ماه) تعیین کنید.

کریس همسلی، مدیر عامل PSR گفت: «کلاهبرداران به تخریب زندگی قربانیان بیگناه از طریق کلاهبرداری های APP ادامه داده اند. ما می خواهیم ببینیم که همه بانک ها، انجمن های ساختمانی و سایر ارائه دهندگان پرداخت بیشتر برای جلوگیری از کلاهبرداری APP در وهله اول تلاش می کنند. این پیشنهادها به این معنی است که همه از کلاهبرداری محافظت بیشتری دارند.

ما در چند سال گذشته شاهد پیشرفت بوده ایم. برخی از شرکت‌ها حتی با ضمانت‌های تقلب بسیار فراتر رفته‌اند، بنابراین می‌دانیم که می‌توان از مردم به طور مؤثر محافظت کرد. قوانین پیشنهادی ما باعث می‌شود که همه بدون توجه به اینکه با چه کسی بانک دارند از حمایت‌های قوی بهره‌مند شوند.»

بازپرداخت برای کلاهبرداری های APP به طور داوطلبانه توسط شرکت های امضاکننده تحت کد مدل بازپرداخت احتمالی (CRM) اعمال می شود که توسط هیئت استانداردهای وام نظارت می شود. ده بانک و انجمن ساختمانی ثبت نام کرده اند. PSR کلاهبرداری های APP را به سرعت در حال افزایش توصیف می کند. آنها در حال حاضر بزرگترین نوع تقلب در پرداخت هستند، هم از نظر تعداد کلاهبرداری ها و هم از نظر ارزش زیان. در سال 2021، ضررهای ناشی از کلاهبرداری های APP بالغ بر 583.2 میلیون پوند بود که 39 درصد نسبت به سال قبل افزایش داشت. بسیاری از موارد گزارش نشده است.

اظهار نظر

مایک هیلی، مدیر عامل سازمان تجارت مبارزه با تقلب سیف گفت: «این پیشنهادات اهمیت حیاتی یکپارچه‌سازی چک‌های تقلب در سفر مشتری و همچنین اشتراک‌گذاری مؤثر داده‌ها بین سازمان‌ها برای جلوگیری از جرم و محافظت از قربانیان را برجسته می‌کند.

کلاهبرداری در حال افزایش است و در سال جاری شاهد افزایش تقریبا بیست درصدی پرونده های ثبت شده در پایگاه ملی اطلاعات تقلب در مقایسه با سال 2021 هستیم. تعداد بیشتری از اعضای عمومی را ببینید که هدف جنایتکارانی هستند که قصد سرقت پول و اطلاعات شخصی را دارند.

اعضای ما با به اشتراک گذاشتن داده های کلاهبرداری، از تلف شدن بیش از یک میلیارد پوند در سال در تقلب به جنایات سازمان یافته و مجرمان جلوگیری می کنند. ما همچنان به کار خود ادامه می‌دهیم تا با ایجاد راه‌حل‌های جدیدی که پرداخت‌ها را بهتر بررسی می‌کند، از مصرف‌کنندگان در برابر کلاهبرداری‌های APP محافظت می‌کند و از این ضررها قبل از وقوع جلوگیری می‌کند، به کار خود ادامه می‌دهیم.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/commercial-security/proposals-on-protections-from-app-scam-losses/