پیش بینی سنجاقک برای سال 2023 | امنیت حرفه ای


بحران امنیتی احتمالی بر سر تایوان، تشدید تنش‌ها بین چین و ایالات متحده و درگیری طولانی‌مدت در اوکراین از جمله پیش‌بینی‌های سالانه نهم است. چشم انداز استراتژیک از مشاوره اطلاعات امنیتی سنجاقک. آنها با هم تصویری از جهانی بی ثبات را ترسیم می کنند که شاهد فرسایش سیستم های موجود همکاری جهانی و حکومت است.

این سند دارای حدود 520 پیش بینی موضوعی و منطقه ای است. علاوه بر ژئوپلیتیک، سایبری، فعالیت‌های اقلیمی، و شرکت‌ها و سایر خطرات امنیتی را نیز در بر می‌گیرد. این به رهبران و متخصصان ریسک سناریوهای دقیق با شاخص های هشدار برای 15 نقطه اشتعال ژئوپلیتیک، نقاط نظارت و تاریخ های کلیدی و داشبوردهای ریسک تعاملی برای اطلاع رسانی تصمیمات تجاری اجرایی ارائه می دهد. این شرکت پیش‌بینی سال گذشته خود را به یاد می‌آورد که هشدار می‌داد خطر حمله روسیه به اوکراین، تقریباً سه ماه قبل از وقوع در فوریه، بر خلاف غله تفکر آن زمان، زیاد است. این شرکت خاطرنشان می کند که این به برخی از مشتریان این امکان را می دهد که زمان کافی برای برنامه ریزی تخلیه و انجام اقدامات قبل از تهاجم داشته باشند.

کارشناسان Dragonfly ارزیابی می کنند که خطر ژئوپلیتیکی که بیشترین پیامد را برای نظم جهانی در سال 2023 دارد، چشم انداز بحران امنیتی در تنگه تایوان است. اگرچه تهاجم بسیار بعید است، یک بحران امنیتی مانند محاصره دریایی به طور فزاینده ای محتمل است. این امر باعث زنجیره تامین و فشارهای تورمی متعددی می‌شود که منجر به “گشودن جهانی” می‌شود و به طور بالقوه آن را به یک فروپاشی تقریباً مجازی نظم جهانی تبدیل می‌کند.

برخی دیگر از روندها و پیش بینی ها برای سال 2023 عبارتند از:

– بسیج نامحبوب رئیس جمهور ولادیمیر پوتین احتمالاً نمی تواند شانس روسیه را در مناقشه اوکراین معکوس کند و چرا پیامد احتمالی آن طولانی شدن درگیری برای مدت نامحدود و تشدید فشار دیپلماتیک و اقتصادی بر اروپا و اوکراین است.
– روابط ایالات متحده و چین احتمالاً حتی بیشتر بدتر می شود، زیرا این احتمال وجود دارد که مقامات ایالات متحده موانع بیشتری را برای شرکت های با فناوری پیشرفته که در چین تجارت می کنند ایجاد کنند تا خودکفایی چین را به تاخیر بیندازند.
– این احتمال وجود دارد که در سال 2023 روابط در شبه جزیره کره وخیم تر شود. این امر به احتمال زیاد منجر به از سرگیری مجدد آزمایش تسلیحات هسته‌ای پیونگ یانگ می‌شود و باعث می‌شود که کره جنوبی و ایالات متحده تمرینات شلیک مستقیم انجام دهند. و
– افزایش فدرال رزرو ایالات متحده یک محرک اصلی خطر در آمریکای لاتین است، به طوری که هرگونه نکول در بازپرداخت وام به ایالات متحده احتمالاً پیشروی برای بحران های اقتصادی جدی در منطقه است.

هنری ویلکینسون، افسر ارشد اطلاعات دراگونفلای، می‌گوید: «سیستم‌ها، نهادها و دستوراتی که طی دهه‌ها ثبات و امنیت نسبی جهانی را پایه‌گذاری کرده‌اند، در حال آشکار شدن هستند و شکل‌های جدیدی به خود می‌گیرند. چشم انداز استراتژیک 2023 آخرین ارزیابی ما را از نوسانات پایدار ارائه می دهد، زیرا جهان به سرعت با تغییرات و چالش های شکل گرفته توسط جنگ، رقابت قدرت های بزرگ و آشفتگی اقتصادی سازگار می شود.

و دیوید کلاریج، مدیر اجرایی Dragonfly، در تصویر، می‌گوید: «در زمانی که پیش‌بینی ریسک‌های سیاسی به‌ویژه برای حفظ عملیات تجاری بسیار مهم است، چشم‌انداز استراتژیک 2023 به سازمان‌ها و تصمیم‌گیرندگان پیشرو جهان اجازه می‌دهد تا تهدیدات را پیش‌بینی کنند و نحوه واکنش خود را برنامه‌ریزی کنند. با اطمینان به آنها.»

در مورد شرکت

سنجاقک (که به خاطر دید 360 حشره نامگذاری شده است) دفاتری در لندن، نیویورک، واشنگتن، دی سی و سنگاپور دارد. بازدید کنید www.dragonflyintelligence.com.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/interviews/dragonfly-forecasts-for-2023/