پیش بینی میانه سال | امنیت حرفه ای


بر اساس یک موسسه مشاوره اطلاعات ریسک در گزارش میانسالی خود، تهدیدات اقتصادی، آب و هوایی و امنیتی به طور مداوم در طول سال 2023 افزایش یافته است.

حمله روسیه به اوکراین بارزترین نقطه تنش های جهانی است جاستین کرامپ، مدیر عامل Sibylline، تصویر. او به وقایع 23 و 24 ژوئن اشاره می‌کند که ضعف اساسی موقعیت مسکو را برجسته می‌کند (علی‌رغم جنجال‌های زیاد و تلاش‌های مختلف برای “وصله کردن” وضعیت). «پیامدهای کامل شورش پریگوژین رهبر واگنر همچنان قابل مشاهده است، اگرچه بعید است که این قسمت تمام شده باشد. در همین حال، حمایت غرب احتمالاً قبل از نشست سران ناتو در ویلنیوس جسورتر خواهد شد، در حالی که کیف همچنان به شدت در میدان نبرد فشار می آورد. با این حال، روسیه که در گوشه ای قرار گرفته است، احتمالاً تهدیدکننده تر خواهد شد و بنابراین خطرات تشدید ادامه خواهد یافت. این ممکن است منجر به افزایش فعالیت‌های سایبری با هدف قرار دادن مشاغل، اشکال اضافی جاسوسی، افزایش تهدیدات مداوم برای کابل‌های زیردریایی و حتی شبح انتشار رادیولوژیک در میدان نبرد شود که پیامدهای آن بر بسیاری از کشورهای همسایه تأثیر خواهد گذاشت.

با این حال، این تمرکز بر اوکراین نباید تأثیر سایر چالش های رو به رشد، به ویژه در اروپا، بریتانیا و ایالات متحده را کاهش دهد. ضعف مداوم اقتصادی و سیاسی مانع تصمیم گیری راهبردی روشن می شود و وحدت استثنایی در مورد اوکراین در سایر حوزه ها تکرار نمی شود. تأثیرات آب و هوای در حال تغییر ما نیز در حال حاضر توسط یک چرخه آب و هوای گرم در حال ظهور، با بلایای طبیعی که احتمالاً در شدت و فرکانس گسترش می‌یابد، برجسته می‌شود. اینها به تغییرات بلندمدت در چشم انداز جهانی ادامه خواهند داد و برای بسیاری منجر به سختی و بدبختی خواهند شد. عوامل تهدید به سوء استفاده از اختلالات مدنی در مقیاس بزرگ ادامه خواهند داد و نوسانات را بیشتر تشدید خواهند کرد. تنش‌ها بین ایالات متحده و چین و همچنین تغییر ماهیت اتحادها و رقابت‌ها به طور گسترده‌تر، باعث افزایش عدم اطمینان و آزمایش عملیات کسب‌وکارها و مؤسسات جهانی شده است.

«امکانات – و چالش‌های – ارائه شده توسط فناوری در حال ظهور نیز اکنون در کانون توجه قرار گرفته‌اند. به عنوان مثال، ظهور هوش مصنوعی در حال حاضر بر بسیاری از جنبه های مربوط به نحوه زندگی و عملکرد ما تأثیر می گذارد. همانطور که همیشه وجود دارد، بازیگران بدخواه از فرصت‌های مرتبط سوء استفاده می‌کنند و واضح است که مقررات و حکمرانی در سطح جهانی قادر به همگامی با این تهدیدات نوظهور نخواهد بود. به‌طور گسترده‌تر، این تغییرات فنی احتمالاً منجر به تغییرات اقتصادی عمده‌فروشی می‌شود که می‌تواند باعث سلب حق امتیاز بیشتر واحدهای بزرگ شود. به هر حال، پیشرفت به ندرت هموار است، به خصوص با سرعت فعلی تغییر.

«در میان این پویایی‌ها، جای تعجب نیست که رهبران کسب‌وکار تأکید بیشتری بر بینش عملی دارند تا به آنها کمک کند در چنین مواقع نامطمئنی حرکت کنند. در نظرسنجی‌های متعدد اخیر، افسران ارشد امنیتی و هیئت‌های جهانی بر نیاز مبرم خود به اطلاعات برای درک رویدادها و پیشی گرفتن از بحران‌ها تأکید کردند – به عبارت دیگر، پیش‌گیرانه، نه فقط واکنش. برای سال‌ها، تاب‌آوری توسط رهبران شرکت‌ها تحت فشار برای نشان دادن نتایج و نشان دادن کارایی مورد احترام قرار نمی‌گرفت. با این حال، در مواجهه با چالش‌های این دهه، اجتناب از خطرات مستلزم نوعی چابکی و تفکر است که تنها از دستیابی به درک روشنی از زمینه جهانی و آگاهی عمیق از «پس چه چیزی» خاص ناشی می‌شود.

پیش بینی اواسط سال این شرکت، جهان را بر اساس مناطق و خطرات سایبری پوشش می دهد. بازدید کنید https://www.sibylline.co.uk/mid-year-2023-launch-request/.

راه اندازی پیش بینی 2023 این شرکت مشاوره در دسامبر در لندن در نسخه چاپی ژانویه مجله امنیتی حرفه ای ارائه شد.
منبع: https://professionalsecurity.co.uk/news/commercial-security/mid-year-forecast/