پیش بینی می شود بودجه امنیت سایبری افزایش یابد


حمله سایبری

تحقیقات جدید از گزارش بینش امنیت سایبری 2022 نشان می‌دهد که بودجه برای امنیت سایبری در شرکت‌های بریتانیایی قرار است طی 2 تا 3 سال آینده 11 درصد افزایش یابد.

با این حال، با نرخ بالای تورم فعلی در بریتانیا، این به طور موثر به کاهش بودجه امنیت سایبری آنها تا سال 2025 تبدیل می‌شود، به طوری که 13 درصد از پاسخ‌دهندگان گزارش دادند که انتظار داشتند بودجه‌شان در این بازه زمانی کاهش یابد.

تاکید بیشتر بر امنیت سایبری در سازمان ها

این گزارش همچنین نشان داد که به طور متوسط ​​امنیت سایبری 25 درصد از بودجه سالانه فناوری اطلاعات را تشکیل می دهد که نشان دهنده رشد متوسط ​​پنج درصدی هزینه های امنیت سایبری بریتانیا در مقایسه با پاسخ های نظرسنجی از سال 2021 است.

این نشان می‌دهد که حتی با وجود اختلال در بازار که در سال گذشته مشاهده شد، شرکت‌ها همچنان بر سرمایه‌گذاری در امنیت سایبری برای محافظت از سازمان خود و رشد کسب‌وکار متمرکز هستند.

با در نظر گرفتن این موضوع، رشد متوسط ​​۱۱ درصدی ممکن است برای مقابله با تورم کافی نباشد. تهدیدات امنیت سایبری همچنان در حال افزایش است، پوشش بیمه ممکن است کاهش یابد، و مقررات انطباق با تکامل چشم انداز دیجیتال در بریتانیا سازگار خواهد شد.

چرا بودجه امنیت سایبری در حال افزایش است؟

با افزایش تهدید نفوذهای سایبری، واضح است که چرا سازمان ها باید به سرمایه گذاری در امنیت آنلاین خود ادامه دهند. این گزارش برخی از دلایل حیاتی که شرکت‌های بریتانیایی بودجه امنیت سایبری خود را افزایش می‌دهند، شناسایی کرد:

– ایمن ماندن در برابر تهدیدات در حال تحول (40%)

– اطمینان از سازگاری زیرساخت های فناوری اطلاعات (38%)

– مدیران در سطح هیئت مدیره تمرکز بیشتری بر امنیت سایبری دارند (38٪)

شرکت‌های کوچک‌تر گزارش دادند که احتمالاً بین 40 تا 60 درصد از بودجه فناوری اطلاعات خود را برای امنیت سایبری استفاده می‌کنند و شرکت‌های بزرگ‌تر بودجه کمتری را برای حفظ و بهبود امنیت آنلاین خود اختصاص می‌دهند.

آنچه در آینده برای امنیت سایبری در انتظار است

در حالی که بودجه پیش‌بینی‌شده برای امنیت آنلاین امیدوارکننده به نظر می‌رسد، دپارتمان‌های امنیت سایبری تنها در صورتی عمل خواهند کرد که بودجه‌شان بتواند منابع لازم را در خود جای دهد. این بدان معنی است که ممکن است بودجه بیشتری برای مقابله با تورم مورد نیاز باشد و اطمینان حاصل شود که سازمان ها از نقض احتمالی امنیتی جلوتر می مانند.

در حالی که شرکت‌های کوچکتر و چابک‌تر ممکن است مجهزتر باشند تا منابع بیشتری را به بودجه امنیت سایبری خود اختصاص دهند، سازمان‌های بزرگتر نیز باید خطر سرمایه‌گذاری مناسب در بخش امنیت سایبری خود را در نظر بگیرند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد امنیت سایبری و تأثیر آن بر شرکت شما، آخرین اخبار را اینجا بخوانید.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/commercial-security/cyber-security-budgets-expected-to-increase/