چابکی در زنجیره تامین | امنیت حرفه ای


کمبودهای فعلی و تورم در حال بدتر شدن هستند – و به این زودی ها از بین نخواهند رفت. با این حال، در حالی که همه تولید کنندگان در زنجیره تامین خود با چالش هایی مواجه هستند، همه آنها به یک اندازه تحت تاثیر قرار نمی گیرند. هانوها Uri Guterman در Hanwha Techwin می نویسد: Techwin به دلایلی بهتر از دیگران طوفان را تحمل می کند.

چگونه به اینجا رسیدیم؟ البته اثرات همه‌گیری کووید-19 بر تولید نقش مهمی دارد. قرنطینه در سراسر جهان به این معنی بود که تولید به شدت متوقف شد، در حالی که تقاضا برای بسیاری از کالاها ضعیف شد. و هنگامی که خطوط مونتاژ یک بار دیگر بازگشایی شدند، تقاضای زیاد برای اقلامی مانند ریزتراشه ها (و موارد دیگر) به این معنی بود که تولیدکنندگان برای ادامه دادن به آن تلاش می کردند. بدتر از آن، کانتینرهای حمل و نقل مملو از آن کالاهایی که ساخته شده بودند، هفته‌ها در بنادر می‌نشستند، زیرا کشتی کافی برای حمل آن‌ها، کارگران برای تخلیه آن‌ها یا کامیون‌ها برای حمل کالا به بعد کافی نبود.

چالش های گسترده تر

دلایل دیگری نیز وجود دارد که وضعیت را تشدید می کند، از جمله کمبود نیروی کار ناشی از تغییر شغل کارگران، یک بار در طول عمر حوادث آب و هوایی که باعث اختلال شد و حتی یک حادثه عجیب که کانال سوئز را به مدت یک هفته در مارس 2021 مسدود کرد. جنگ در اوکراین فشارهای بیشتری وارد کرده است و چالش هایی مانند کمبود همه چیز از گندم و روغن آفتابگردان گرفته تا نیمی از نئون جهان (که در ساخت چیپس استفاده می شود) از همه مهمتر برای صنعت است.

چین در قرنطینه

و در حالی که بسیاری از جهان شروع به بازگشت نوعی از حالت عادی می‌کنند، برای بسیاری، کمبود قطعات و اختلال در زنجیره‌های تامین برای مدتی نگران‌کننده خواهد بود. دلیل؟ بخش‌های بزرگی از چین از جمله شهر صنعتی بزرگ شنزن تا ماه مارس قرنطینه شده است و بسیاری از شهرها به عنوان بخشی از سیاست ادامه‌دار «کووید صفر» در قرنطینه شدید باقی مانده‌اند. در نتیجه، تولیدکنندگانی که در آنجا فعالیت می کنند به وضوح با مشکل مواجه می شوند. ما به عنوان یک شرکت کره‌ای با تولید مستقر در ویتنام، در خارج از چین فعالیت می‌کنیم و بنابراین به اندازه شرکت‌های فعال در داخل کشور تحت تأثیر قرار نگرفته‌ایم.

نظارت و کنترل

اگرچه کمبود جهانی قطعات الکترونیکی در این بیماری همه گیر وجود داشت، ما توانستیم محصولات خود را با توجه به مواد و اجزای مفقود تطبیق دهیم و تولید محصول را تا حد زیادی در مسیر خود ادامه دهیم. تولید مستقیم همچنین به Hanwha Techwin نظارت و کنترل بیشتری بر تولید در طول بیماری همه گیر در مقایسه با رقبایی که از اشخاص ثالث برای تولید استفاده می کردند، می داد. بنابراین ما می‌توانستیم اطمینان حاصل کنیم که کارگران ما می‌توانند با خیال راحت در کف کارخانه کار کنند و خط تولید هموار کار می‌کند. در نتیجه، ما 60 تا 70 درصد بیشتر از یک سال قبل واحدهای ارسال می کنیم!
مقیاس = چابکی
برای تولیدکنندگان، هر چالش جدید به رویکرد جدیدی نیاز دارد – بنابراین انعطاف‌پذیرترین زنجیره‌های تامین متعلق به تولیدکنندگانی است که می‌توانند با پیش‌آمدن شرایط بسیار سازگار باقی بمانند. به دلیل مقیاس Hanwha Techwin، ما از چابکی بیشتر بهره مند هستیم و سابقه بیش از 60 ساله رهبری صنعتی ما به ما چشم اندازی بیشتر از سایرین در این بخش داده است. ما می توانیم مواد را به صورت عمده از قبل خریداری کنیم، در حالی که تیم تحقیق و توسعه داخلی ما می تواند به سرعت یک محصول خاص را در صورت نیاز به دلیل محدود شدن مواد خام، دوباره طراحی کند.

اجزای تاریخ دار

در اینجا شایان ذکر است که در نتیجه همه گیری همه گیر، بسیاری از تولیدکنندگان مبالغ هنگفتی را برای ذخیره سازی قطعات خود به جای حفظ خطوط تولید سرمایه گذاری کردند. اگرچه این می‌تواند یک تاکتیک کوتاه‌مدت باشد، اما در درازمدت کمکی نمی‌کند، زیرا باعث می‌شود تولیدکنندگان با فناوری روزافزونی دست یابند. همانطور که هوش مصنوعی در صنعت پیشرفت می کند، داشتن جدیدترین اجزای سازنده تفاوت چشمگیری ایجاد می کند. هوش مصنوعی برتر به شدت به دلیل داشتن تراشه‌های جدیدتر و پیشرفته‌تر است که امکان پردازش هوش مصنوعی و «بالا بردن سنگین» مورد نیاز را فراهم می‌کند.

حمل و نقل

همانطور که قبلاً نشان دادم، بیماری همه گیر، ارسال محصولات به سراسر جهان را چالش برانگیز کرد. مسیرهای حمل و نقل بین کره و اروپا متوقف شد، بنابراین، برای غلبه بر آن، ما بیشتر در حمل و نقل جایگزین، افزایش حمل و نقل هوایی و گزینه های حمل و نقل ویژه سرمایه گذاری کردیم (به عنوان مثال، در ایالات متحده حمل و نقل ریلی را به حمل و نقل باری تغییر دادیم). اگرچه این برای ما هزینه بیشتری داشت، اما این اطمینان را ایجاد کرد که مشتریان و نصاب‌های ما همچنان محصولاتی را که به آنها تکیه می‌کنند دریافت کنند.

با تکیه بر ارزش هایمان

وقتی شرایط سخت می شود، وقت آن است که به یکدیگر کمک کنیم تا از آن عبور کنند. Hanwha ریشه در “چالش، فداکاری و صداقت” دارد و روح “اعتماد و وفاداری” بخشی از هر کاری است که ما انجام می دهیم. به همین دلیل است که ما انعطاف‌پذیری و چابکی را در زنجیره تامین و خطوط تولید خود ایجاد کرده‌ایم، و به همین دلیل است که من همه این موارد را به شما، مشتریان، شرکا و نصب‌کنندگانمان در میان می‌گذارم. ما متعهد هستیم که جهان را در حال حرکت نگه داریم – و این به معنای برنامه ریزی برای آنچه می توانیم کنترل کنیم و سازگاری برای پاسخ به رویدادهایی که نمی توانیم پیش بینی کنیم، داشته باشیم.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/interviews/agility-in-supply-chain/