چالش ایمنی و در دسترس بودن داده ها – شماره 6 2022 – انتشارات تکنیوز

Veeam تعدادی از ویژگی های امنیت سایبری را در خود جای داده است، اما نقطه قوت آن در بازیابی قابل اعتماد داده ها از پلتفرم های مختلف است. نورتون می گوید که پشتیبان شما آخرین خط دفاعی شماست و بنابراین باید بر اساس آن برنامه ریزی و مدیریت شود. این نه تنها یک دفاع سایبری یا باج افزار است، بلکه یک دفاع در برابر شکست های فناوری است. علاوه بر این، یک دفاع نظارتی نیز هست. PoPIA شرکت‌ها را مجبور می‌کند که مسئولیت داده‌هایی را که جمع‌آوری و ذخیره می‌کنند، بپذیرند، به این معنی که آنها باید کنترل آن داده‌ها را بدون توجه به آنچه انجام می‌دهند، داشته باشند.

کریس نورتون.

Ian Engelbrecht، مدیر مهندسی سیستم، فروش فنی Veeam Software Africa، توضیح می دهد که این انعطاف پذیری برای هر نوع اضطراری پاسخگو است. به عنوان مثال، در صورتی که سخت افزار شرکت از بین رفته یا کارایی نداشته باشد، می توان نسخه پشتیبان از سرورهای موجود را به یک پلتفرم ابری بازیابی کرد. پشتیبان‌گیری‌ها در یک فرمت سخت‌افزاری-آگنوستیک ذخیره می‌شوند و امکان بازیابی آسان به پلتفرم مورد نظر را فراهم می‌کنند.

همانطور که در این نشریه مشخص شده است، پشتیبان گیری و توانایی بازیابی آنها بخش مهمی از انعطاف پذیری سایبری را تشکیل می دهد. Veeam یک شرکت نرم‌افزاری است که در سال 2006 راه‌اندازی شد و مجموعه‌ای از برنامه‌ها را برای پشتیبان‌گیری از هر داده‌ای تقریباً از هر پلتفرمی ارائه می‌کند که همگی از طریق یک رابط مدیریت می‌شوند. این شامل داده‌های آفیس 365 می‌شود، که بسیاری از کاربران به اشتباه تصور می‌کنند توسط مایکروسافت پشتیبان‌گیری شده است (مایکروسافت مسئول در دسترس قرار دادن داده‌ها است، اما پشتیبان‌گیری از آن‌ها را ندارد.)

برای اطلاعات بیشتر با Veeam تماس بگیرید، +27 10 822 1120، www.veeam.comوام)

این پراکندگی داده ها در پلتفرم ها و فناوری های متعدد تنها در دو سال گذشته به پیچیدگی افزایش یافته است. کریس نورتون، مدیر منطقه‌ای نرم‌افزار Veeam، می‌گوید که کووید-19 صنعت فناوری اطلاعات را مجبور کرد تا از نظر استفاده از سرویس‌های از راه دور و ابری، جهشی به جلو داشته باشد و حدود 15 سال از تکامل “عادی” را با یک ضربه تند کنار بگذارد. شرکت‌های بیشتری (با عجله) به سمت برنامه‌ها و خدمات ابری رفتند که پیچیدگی پشتیبان‌گیری شرکتی را تشدید کرد.

امروزه، داده‌های یک فرد ممکن است در محل، در فضای ابری (خواه یک پلتفرم ابری باشد که شرکت کنترل می‌کند یا نه – مانند برنامه‌ها و پلتفرم‌های به‌عنوان سرویس)، در ماشین‌های مجازی و کانتینرها وجود دارد. علاوه بر این، هر یک از اینها می‌تواند شامل انواع فن‌آوری‌ها و برندها باشد، بسته به اینکه شرکت چگونه سیستم‌های فناوری اطلاعات خود را ساختار داده است، که به این معنی است که اطمینان حاصل کنید که پشتیبان‌گیری از همه چیز پیچیده است. و سپس توانایی بازگرداندن همه چیز به جایی که در مواقع اضطراری است وجود دارد.

همه اینها از روی “تک شیشه ای” بسیار تحسین شده، به عبارت دیگر، از یک رابط واحد انجام می شود. او همچنین به آمار جالبی اشاره می کند: به طور متوسط، سازمان ها حدود 64 درصد از داده های خود را از حملات باج افزار بازیابی می کنند، حتی زمانی که به مجرمان پول پرداخت می کنند. سوال این است که آیا 36 درصد دیگر مهم است یا خیر؟ او می افزاید که تنها حدود 10 درصد از شرکت های جهانی «اطمینان داده» دارند، به این معنی که می توانند تمام داده های خود را بازیابی کنند.

نورتون می گوید رویکرد سنتی 3-2-1 برای پشتیبان گیری هنوز هم اعمال می شود، اما در محیط امروزی او آن را به عنوان یک رویکرد 3-2-1-1-0 می بیند. شرکت‌ها همچنان به سه نسخه پشتیبان در دو نوع رسانه مختلف نیاز دارند، یکی خارج از سایت است، اما یکی باید تغییرناپذیر باشد (که در آنجا حفاظت از امنیت سایبری و همچنین حذف مجدد و فشرده‌سازی وارد می‌شود). صفر به معنای توانایی بازیابی و بازیابی داده های خود با خطای صفر است، از جمله عدم خرابی بدافزار از هر نوع.

Veeam از طریق یک رویکرد کانال دو لایه در آفریقای جنوبی، با توزیع کنندگان و فروشندگان نمایندگی و پشتیبانی از آن، و Veeam به عنوان مشاور فنی و ارائه راهنمایی در طول فرآیند عمل می کند. نورتون می افزاید که این شرکت رویکرد عملی تری را در گفتگو با مشتریان و مشاوره دادن به مشتریان در دنیای پس از کووید در پیش گرفته است، اگرچه هنوز با شرکای کانال کار می کند.

نوشته اندرو سلدون

چالش ایمنی و در دسترس بودن داده ها

شماره 6 2022 انتخاب سردبیر، امنیت سایبری

ایان انگلبرشت.

یک جداره شیشه ای


منبع: https://www.securitysa.com/17587R

آخرین خط بهبودی

او می‌گوید نرم‌افزار Veeam این امکان را تضمین می‌کند، اما انعطاف‌پذیری آن همچنین پیچیدگی مدیریت پشتیبان‌گیری‌ها و همچنین بازگردانی به پلتفرم‌های مختلف را از بین می‌برد. این شرکت سخت افزار ارائه نمی دهد، اما از طیف وسیعی از پلتفرم های سخت افزاری، هم در محل و هم در فضای ابری پشتیبانی می کند.

در روزهای خوب قدیم، پشتیبان‌گیری کار پیچیده‌ای نبود، زیرا شرکت‌ها می‌دانستند اطلاعاتشان کجاست و بنابراین می‌توانستند اطمینان حاصل کنند که از همه چیز به درستی و به طور منظم نسخه پشتیبان تهیه شده است. با رشد تکنولوژی در طول سال ها، این دیگر کار ساده ای نیست.