چالش ها، روندها و پیش بینی ها برای منبع باز – شماره 6 2022

OSS به زودی پایه و اساس همه معماری ها خواهد بود و آن را به یک شرط مطمئن برای حرکت رو به جلو تبدیل می کند. با این حال، با هر قدمی که وارد قلمرو جدیدی می‌کنید، برای شرکت‌ها مهم است که در طول سفر خود آماده و مطلع شوند. بنابراین، هنگام پیاده‌سازی OSS در استراتژی کسب‌وکار، لازم است اصول زیر را در نظر داشته باشید: باز فکر کنید، تغییر دهید، به اشتراک بگذارید، مشارکت کنید، ایمن باشید و در کنترل بمانید.منبع: https://www.securitysa.com/17731R

● بازنگری در شیوه های توزیع نرم افزار.

نیروهای محرک پشت پذیرش OSS

● ادغام منبع باز در حاکمیت داخلی IT.

چالش ها، روندها و پیش بینی ها برای منبع باز

شماره 6 2022 زیرساخت فناوری اطلاعات

توسط Sarthak Rohal، معاون خدمات فناوری اطلاعات در In2IT Technologies.

منبع باز باعث صرفه جویی در هزینه و زمان برای مشاغل می شود و در عین حال کارایی را بهبود می بخشد و به افزایش رضایت و انعطاف توسعه دهندگان کمک می کند. به طور بحرانی، حذف قفل فروشنده برای سازمان‌ها اهمیت بیشتری پیدا می‌کند، که با استفاده مجدد از ویژگی‌های توسعه‌یافته منبع باز با افزایش پذیرش، امکان‌پذیر است. امروزه، 83 درصد از سازمان‌ها به کمک به منبع باز ادامه می‌دهند و تقریباً نیمی از آنها سیاستی دارند که بر مشارکت‌های آنها نظارت دارد.

● راه اندازی دفتر برنامه منبع باز در کمیسیون.

حرکت به یک OSS باید با دقت برنامه ریزی شود، که نیاز به ارزیابی کامل دارد. برای اطمینان از اینکه سازمان ها در دسترس بودن، قابلیت اطمینان و مقیاس پذیری بالا را حفظ می کنند، پشتیبانی درست ضروری است. این می تواند توسط:

● تقویت مخزن نرم افزار.

در زندگی، تنها چیز ثابت تغییر است. پروژه‌های متن‌باز نیز از این قاعده مستثنی نیستند، زیرا در سال‌های اخیر دستخوش تحولات عظیمی شده‌اند. برخی از تغییرات به طور کلی به نفع کاربران بوده است، در حالی که برخی دیگر مانع نوآوری شده است. با این وجود، منبع باز همچنان محبوبیت خود را حفظ می کند و همچنان به اهداف اصلی خود یعنی کاملاً باز، در دسترس و «رایگان» دست می یابد.

● افزایش دسترسی به جوامع.

بزرگترین ملاحظات استراتژیک این واقعیت است که منبع باز رایگان است. این به شرکت اجازه می دهد تا زمان و هزینه خود را صرف توسعه ابزارها یا عملکردهای مورد نیاز خود کند، بدون اینکه نیازی به شروع از صفر باشد. هرچه پول کمتری برای یک محصول خرج شود، قیمت نهایی آن پایین‌تر می‌شود، که آن را برای مشترکین بالقوه جذاب‌تر می‌کند. بر این اساس، منبع باز دروازه ای به آینده است، با راه حل های وب، موبایل و ابر که به طور فزاینده ای بر روی زیرساخت منبع باز ساخته می شوند. برخی از داده‌ها و راه‌حل‌های تحلیلی فقط در منبع باز موجود هستند و معماری‌های آینده احتمالاً مبتنی بر منبع باز هستند. همین امر در مورد راه حل های وب نیز صدق می کند، جایی که تقریباً همه (به استثنای ابر مایکروسافت) مبتنی بر راه حل های منبع باز هستند.

فعال کننده استراتژی کسب و کار

منبع باز سازمانی همچنان با هزینه نرم افزار اختصاصی به سود خود ادامه می دهد و این تغییر نامحسوس نبوده است، به ویژه با توجه به اینکه استقرار نرم افزار سازمانی به طور کلی برای تغییر سریع شناخته نشده است. برخی از OSS های درجه یک سازمانی بالغ به دلیل مشارکت جامعه در حال توسعه با خطر کمتر منسوخ شدن مواجه هستند. برعکس، شرکت‌هایی که به نرم‌افزار اختصاصی متکی هستند، با توجه به اینکه فناوری دیجیتال به‌سرعت در حال تکامل است، با خطر قطع شدن نرم‌افزار یا پرداخت هزینه بیشتر در طول زمان مواجه می‌شوند.

● فعال کردن و ایجاد نوآوری با آزمایشگاه های منبع باز.

● جذب یک شریک قابل اعتماد برای تسهیل سفر.

OSS: انتخاب آینده

● تضمین امنیت OSS.

● توسعه مهارت ها و جذب تخصص.

منبع باز به عنوان برترین انتخاب برای توسعه نرم افزار برای شرکت هایی که با آینده مناسب هستند شناخته شده است، زیرا به بخش های فناوری اطلاعات اجازه می دهد ایده های خود را سریعتر به بازار عرضه کنند. منبع باز نقش مهمی را در صنایع با فناوری پیشرفته ایفا می کند، زیرا نیاز به مجوزهای گران قیمت را از بین می برد و امکان نصب نرم افزار بدون هزینه و بدون محدودیت در تعداد نصب نرم افزار را فراهم می کند. حرکت از نرم افزار انحصاری به سمت OSS به سرعت در حال سرعت گرفتن است و انتظار می رود طی دو سال آینده نقش بیشتری در فناوری های نوظهور ایفا کند.

سرتاک روهال.

بر اساس یک نظرسنجی Red Hat در State of Enterprise Open Source، 69٪ از متخصصان فناوری اطلاعات نشان دادند که OSS یا بسیار مهم است یا بسیار مهم است. بیایید نگاهی به آینده کسب و کارها و OSS بیاندازیم.

هنوز هم پتانسیل و نوید این را دارد که بازی را برای صنایع در سراسر جهان تغییر دهد. انتظار می رود که پذیرش منبع باز با همان میزان اشتیاق ادامه یابد و برای کاربردهای تجاری، نرم افزار منبع باز (OSS) اغلب اولین انتخاب است. اگرچه طرفداران اولیه بر کاهش هزینه ها تمرکز داشتند، اما اکوسیستم عمیق تر یکپارچه سازی و مجموعه مهارت های توسعه دهندگان متمرکز بر راه حل های منبع باز، اهمیت منبع باز را در شرکت تثبیت کرده است.