چالش های متعدد برای حمل و نقل و تدارکات – شماره 6 2022

به گفته اریک ژانگ، مدیر راه حل هایک ویژن آفریقای جنوبی، اپراتورهای لجستیک سرمایه گذاری های قابل توجهی را در اتوماسیون و دیجیتالی کردن به منظور رفع نگرانی های امنیتی، بهبود پیشگیری از تلفات و همچنین کارایی و کاهش هزینه های سفارش واحد انجام می دهند.

• افزایش امنیت سایت: بر اساس راه حل های حفاظت محیطی که فیلم های ویدئویی واضح را حتی در محیط های با نور صفر ارائه می دهد. دوربین‌های رادار و گنبدی همچنین می‌توانند برای شناسایی افراد یا وسایل نقلیه غیرمجاز که وارد سایت می‌شوند و هشدارهای خودکار برای هرگونه حرکت مشکوک را با هم ترکیب کنند. برای افزایش بیشتر کارایی، گشت زنی از راه دور را می توان با هوش مصنوعی تقویت کرد، که امکان بررسی های امنیتی منظم را بدون نیاز به بازبینی دستی فیلم های ویدئویی فراهم می کند. در این حالت، تنها تصاویر ویدئویی که یک تهدید امنیتی بالقوه را شناسایی می‌کنند، به تیم‌های امنیتی سایت ارسال می‌شوند که به طور چشمگیری نیازمندی‌ها و هزینه‌های کارکنان را کاهش می‌دهد. همچنین می‌توان با ترکیب دوربین‌های حرارتی و آشکارسازهای دود، خطرات آتش‌سوزی را کاهش داد، که می‌تواند تغییرات دمایی ناگهانی را که می‌تواند نشان‌دهنده آتش‌سوزی باشد را شناسایی کند و تیم‌های امنیتی را از آتش‌سوزی‌های احتمالی قبل از هر گونه آسیب آگاه کند.

گلن نوم، مدیر، می‌گوید: «با نگاهی به راه‌آهن‌هایمان، آژانس راه‌آهن مسافری آفریقای جنوبی (PRASA) اخیراً اعلام کرد که سالانه 1 میلیارد ریال برای حفاظت از زیرساخت‌های خود هزینه می‌کند، در حالی که شبکه ریلی باری محلی به شدت تحت تأثیر سرقت و خرابکاری قرار گرفته است. در Smart Integration، یک سازمان خدمات تجاری Ulwembu.

نووم ادامه می دهد: «و این تنها منطقه حمل و نقل و لجستیکی نیست که در آفریقای جنوبی تحت آتش است. در ژوئن امسال، سرویس پلیس آفریقای جنوبی (SAPS) آخرین آمار جرم و جنایت این کشور را ارائه کرد که سه ماهه چهارم سال مالی 2021/22 (ژانویه تا مارس 2022) را پوشش می داد. ربودن کامیون ها دومین افزایش آماری را شاهد بود که تقریباً غیرقابل تصور 700 درصد افزایش یافت.

چالش های متعدد برای حمل و نقل و تدارکات

شماره 6 2022 حمل و نقل (صنعت)دوربین مدار بسته, نظارت و مانیتورینگ از راه دور, خدمات امنیتی و مدیریت ریسک, لجستیک (صنعت)

بخش حمل و نقل و لجستیک محلی با چالش‌های متعددی مواجه است، از قیمت‌های بی‌ثبات سوخت گرفته تا بهبود مستمر از هرج و مرج مرتبط با کووید-۱۹ و همچنین نگرانی‌های زیست‌محیطی. امنیت یکی دیگر از حوزه‌های مورد توجه جدی برای این صنعت آفریقای جنوبی است که در سراسر زنجیره تامین گسترده است.

با در نظر گرفتن این آمار و ارقام نگران کننده، منطقی است که سازمان های حمل و نقل و لجستیک به طور فزاینده ای به فناوری روی آورده اند تا از رانندگان و محموله های خود محافظت کنند. این راه حل های امنیتی هوشمند نه تنها می توانند به امنیت زنجیره تامین کمک کنند، بلکه برای سلامت و ایمنی کارکنان و بهبود عملکرد نیز حیاتی هستند.

• بهبود ردیابی کالا و سفارش: با ارائه توانایی ایجاد یک فرآیند مدیریت خودکار، ایمن و کاملاً قابل پیگیری کالا. این از جریان امن کالا در یک سایت (یا در چندین سایت) پشتیبانی می کند و شامل راه حل هایی برای اسکن، ردیابی و تحویل دقیق و ایمن کالا می شود. • بهبود مدیریت پرسنل و سلامت و ایمنی: با الگوریتم های هوش مصنوعی که به طور خودکار هشدارها را در صورتی که کارکنان تجهیزات حفاظتی مورد نیاز را به تن نداشته باشند، یا اگر بیش از حد به ماشین آلات خطرناک نزدیک شوند، ارسال می کند.

برای اطلاعات بیشتر با Smart Integration، Glenn Noome، +27 82 468 8443 تماس بگیرید، [email protected]، www.smartintegration.co.zaمنبع: https://www.securitysa.com/17613R

نقش فیلم هوشمند در مدیریت حمل و نقل و تدارکات

استفاده از فناوری ویدیوی هوشمند برای کمک به صنعت حمل و نقل و لجستیک برای محافظت از کالاها، مناطق محدود، مردم و کل فرآیند حمل و نقل از ابتدا تا انتها حیاتی است. ژانگ نتیجه می‌گیرد که این بخش واقعاً از استفاده از این نوع راه‌حل‌ها سود زیادی دارد، و فراتر از دستاوردهای امنیتی و کارایی گسترش می‌یابد و شامل فرآیند زنجیره تأمین روان‌تر و حتی مدیریت جریان ترافیک می‌شود.

استقرار راه حل های ویدئویی هوشمند به عنوان بخشی از یک محیط مدیریت لجستیک می تواند مزایای زیر را به همراه داشته باشد:

«و یک فناوری کلیدی برای مدیریت تدارکات نسل بعدی، ویدیوی هوشمند است، تکاملی از دوربین‌هایی که شرکت‌ها در حال حاضر در انبارها، مراکز توزیع و محوطه‌های خود برای دهه‌ها از آن استفاده می‌کنند. در حالی که دوربین‌های سنتی فقط برای امنیت استفاده می‌شدند، راه‌حل‌های ویدیویی هوشمند از هوش مصنوعی، یادگیری ماشینی و سایر فناوری‌های پیشرفته برای افزایش اقدامات امنیتی همزمان با افزایش کارایی، بهره‌وری و حتی سلامت و ایمنی کارگران استفاده می‌کنند.

ترنس نت در سال گذشته توصیه کرد که 1.6 میلیارد روپیه برای امنیت هزینه کرده است، زیرا شاهد افزایش سرقت و خسارت 177 درصدی در خطوط خود بوده است، موضوعی که به شدت بر توانایی آن در انتقال حجم های حیاتی صادرات تأثیر گذاشته است.

• بهینه سازی مدیریت وسیله نقلیه و اسکله: با داشبوردهایی که وضعیت هر اسکله بارگیری را در زمان واقعی نشان می دهد، که به وسایل نقلیه امکان بارگیری و تخلیه سریعتر را می دهد و به حداکثر رساندن کارایی و توان کمک می کند.

• بهبود مدیریت ناوگان: برای شرکت های لجستیک، ناوگان کامیون یکی از مهمترین دارایی ها است و حفاظت از ایمنی رانندگان و کالاها به موضوعی حیاتی تبدیل می شود. یک سیستم ویدئویی روی سیار برای نظارت آسان‌تر و هوشمندانه‌تر، برنامه‌ریزی و واکنش اضطراری برای ناوگان لجستیکی طراحی شده است. این سیستم امکان نظارت در زمان واقعی از فضای داخلی خودروها و محیط اطراف آنها را به همراه موقعیت یابی دقیق وسایل نقلیه فراهم می کند. این سیستم همچنین دارای یک پلت فرم نرم افزاری قدرتمند برای نمایش زنده، پخش ویدئو، نقشه GIS، نظارت بر سلامت دستگاه، بررسی مصرف سوخت، نظارت بر کیفیت کالا، هشدارهای اضطراری و غیره است. این می تواند به دیجیتالی شدن صنعت حمل و نقل جاده ای، با بهبود کارایی و کاهش هزینه ها کمک کند.