چرا باتری های LiFePO4 آینده هستند – شماره 5 2022 – Regal Distributors SA

برندن پیلای

توسط Brenden Pillay، Regal Distributors SA.

با تمام این مزایا، به علاوه این واقعیت که آنها 30٪ سبک تر از SLA هستند، واضح است که باتری های فسفات آهن لیتیوم آینده منابع تغذیه خارج از شبکه و واحدهای تامین پشتیبان، به ویژه در زمینه کاهش بار هستند. با این حال، یک شرط وجود دارد: قبل از بیرون رفتن و خرید LiFePO4 باتری، به یاد داشته باشید که مشخصات دستگاه یا وسیله ای را که برای روشن کردن نیاز دارید بخوانید. هر کدام نیازهای انرژی خود را خواهند داشت.وام)

در سال 2020، وزارت انرژی ایالات متحده متوجه شد که هزینه هر کیلووات LiFePO4 باتری‌ها حدود 6 درصد کمتر از باتری‌های لیتیوم نیکل منگنز اکسید کبالت (NMC) بودند. آنها همچنین پیش بینی کردند که سلول های LiFePO4 حدود 67 درصد بیشتر از سلول های موجود در باتری های NMC دوام می آورند.

به طور متوسط، شما کمتر از 300 چرخه در 80٪ DoD از یک SLA دریافت خواهید کرد قبل از اینکه ظرفیت آن به زیر 80٪ کاهش یابد و آسیب رخ دهد – این DoD طول عمر متوسط ​​​​حدود دو سال را برای SLA به شما می دهد. باتری لیتیوم یون معمولی شما بیش از 2000 چرخه را در همان 80% DoD به شما می دهد، در حالی که باتری فسفات آهن لیتیوم بیش از 3000 چرخه را در همان وزارت دفاع ارائه می دهد و آب کافی برای دوام چند سال دیگر بسته به استفاده دارد.

در اوایل دهه 90، باتری‌های لیتیوم یونی رایج شدند – عمر طولانی‌تری دارند و به مراقبت کمتری نیاز دارند. حالا یک بچه جدید روی بلوک (به یک معنا) وجود دارد، لیتیوم فسفات آهن (LiFePO)4) باتری، و یک پله بالاتر از باتری های سرب اسید و لیتیوم یون است. اگرچه این باتری ها در سال 1996 اختراع شدند، اما اکنون به عنوان یکی از ایمن ترین، پایدارترین و قابل اعتمادترین باتری های لیتیومی وارد بازار شده اند.

تا اوایل دهه 1990، باتری های سرب اسیدی رایج بودند. و در حالی که اینها توان مورد نیاز را فراهم می کنند، خروجی آنها به مرور زمان کاهش می یابد و شارژ مجدد آنها زمان بیشتری می برد. در سناریوی کاهش بار، که برخی از دوره‌های بین قطع برق می‌تواند کمتر از چهار ساعت باشد، این باتری‌ها اغلب زمان لازم برای شارژ کامل را ندارند و در نتیجه برق از دست می‌رود و آفریقای جنوبی در تاریکی و در معرض خطر قرار می‌گیرد.

انرژی به عنوان نسبت بین انرژی ورودی در هنگام شارژ و انرژی خروجی در هنگام تخلیه توصیف می شود. اکثر باتری‌های SLA با راندمان حدود 70 درصد تولید می‌شوند و باتری‌های LiFePO4 تقریباً 95 درصد کارآمد هستند. این کارایی به دلیل کمترین اتلاف انرژی به شارژ سریعتر و افزایش آرامش خاطر می انجامد.

LiFePO4از سوی دیگر، s در زمان شارژ سریع برای مدت زمان کوتاه تری حتی بهتر عمل می کند. و با نرخ دشارژ نسبتاً ثابتی که دارند، تقریباً تمام انرژی را در طول مدت استفاده، درست تا زمانی که باتری به طور کامل تخلیه شود، ارائه می دهند.

بیایید به آنچه LiFePO است نگاه کنیم4 باتری ها می توانند تحویل دهند و چه چیزی آنها را از سایر باتری هایی که عملیات مشابه یا مشابه را انجام می دهند متمایز می کند.

ظرفیت و انرژی: ظرفیت به عنوان انرژی توصیف می شود که می تواند توسط باتری در هنگام شارژ ذخیره شود. نرخ شارژ معمولی یک باتری اسید سرب مهر و موم شده استاندارد (SLA) 0.1 کولن (C) با حداکثر نرخ 0.3 درجه سانتیگراد است و شارژ کامل آن تا 10 ساعت طول می کشد. از طرف دیگر، LiFePO4نرخ شارژ 1 درجه سانتیگراد با حداکثر سرعت 10 درجه سانتیگراد است و می توان در عرض 1 ساعت به شارژ کامل رسید.

همانطور که برای محیط زیست، LiFePO4 باتری ها حاوی هیچ گونه مواد شیمیایی سمی مانند نیکل یا کبالت نیستند. در واقع، فسفات آهن لیتیوم به طور طبیعی در تریفیلیت معدنی وجود دارد، در حالی که سایر مواد مورد استفاده مواد معمولی مانند مس، آهن و گرافیت هستند. علاوه بر کربن دوستی برای ساخت، LiFePO4 بازیافت و استفاده مجدد از باتری ها نیز آسان تر است، زیرا بسیاری از مواد باتری های اصلی برای ساخت باتری های بیشتری استفاده می شوند.

از آنجا که LiFePO4 باتری چگالی تر از باتری SLA است، می تواند انرژی بیشتری را ذخیره و تخلیه کند، و برای وسایل بیشتر و برای مدت زمان طولانی تری به شما انرژی می دهد.


منبع: https://www.securitysa.com/17098R

عامل دیگری که باید در نظر گرفت، «شارژ فرصتی» است، که با افزایش برنامه کاهش بار در کشور، ممکن است در مورد شارژ باتری به یکی از موارد رایج تبدیل شود. SLA ها به خوبی به این روش شارژ پاسخ نمی دهند. آنها به خواب زیبایی خود نیاز دارند. حتی با وجود تنها دو قطع برق 2 ساعته در یک دوره 24 ساعته، یک SLA ممکن است شانس شارژ کامل را نداشته باشد، به خصوص اگر قطعی دوم در عرض چهار ساعت پس از قطعی اول رخ دهد. شارژ پراکنده از این نوع به SLA ها در دراز مدت آسیب می زند.

مزایای مالی: در حالی که SLA ها ارزان تر هستند، اما طول عمر کمتری دارند، بنابراین می توانید خیلی زودتر از حد انتظار باتری جدید بخرید. LiFePO4 باتری ها برای مدت طولانی تری عملکرد بهتری دارند و نیازی به تعمیر و نگهداری ندارند و در دراز مدت آنها را به انتخابی مقرون به صرفه تبدیل می کند. دلیل این امر این است: باتری در چرخه کار می کند. یک دشارژ و شارژ مجدد یک چرخه در نظر گرفته می شود، در حالی که عمق دشارژ (DoD) درصدی از باتری است که نسبت به ظرفیت کلی آن استفاده شده است.

با کاهش بار همه جا که اکنون در آفریقای جنوبی رایج است، افراد بیشتری به سمت راه حل هایی می روند که می توانند برق دائمی را علیرغم قطعی برق منظم فراهم کنند، و همچنین گزینه هایی را که به آنها امکان می دهد کاملاً از شبکه خارج شوند. یکی از مهمترین جنبه های این راه حل ها، قابلیت برق رسانی بدون وقفه به اقدامات امنیتی مانند گیت برقی، دزدگیر، دوربین مدار بسته، کنترل دسترسی و نرده ها و همچنین سیستم های اینورتر می باشد.

چرا LiFePO4 باتری ها آینده هستند

شماره 5 2022 خدمات امنیتی و مدیریت ریسک

چرا LiFePO4 نسبت به بقیه باتری ها بهتره

اول ایمنی: LiFePO4 باتری ها مطمئنا ایمن ترین و دوستدار محیط زیست ترین باتری ها هستند. LiFePO با داشتن پایداری حرارتی و ساختاری بهتر نسبت به باتری‌های SLA یا Li-ion4 باتری ها اغلب با یک سیستم مدیریت باتری داخلی عرضه می شوند که به آنها اجازه می دهد در هنگام شارژ گرما را تحمل کنند و در حین استفاده خنک نگه دارند.