چرا ملاقات کنید، وزیران؟ | امنیت حرفه ای


معترضان ضد تغییرات آب و هوایی و اقدام مناقشه برانگیز تیم استرالیا، خطراتی را در کریکت خاکستر مردان افزایش داده است – سومین مسابقه از سری پنج مسابقه فردا در لیدز آغاز می شود (تصویر، هدینگلی زمین). مارک رو می نویسد، مثل همیشه، زیر آفتاب هیچ چیز جدیدی وجود ندارد.

توصیه مقامات انگلیسی کریکت به بازیکنان این بود که “از هرگونه تماس با تظاهرکنندگان خودداری کنند”. به جز اینکه آنها به بازیکنان اجازه می‌دادند از “محدودیت” برای هر کسی که به زمین آسیب می‌زند استفاده کنند. سپس کریکت‌بازان مجبور بودند «از حداقل نیروی ممکن استفاده کنند» و «به هر قیمتی باید از درگیر شدن در هر گونه تماس فیزیکی قوی اجتناب کنند».

این توصیه نمی‌گوید چگونه یک کریکت‌باز – که به عنوان هدف بیرون آمده و لباس سفید پوشیده است – می‌تواند از “تماس” خودداری کند وقتی مهاجمان به سمت او دویدند. درعوض این توصیه ادامه یافت: «درگیر شدن بازیکنان در یک مبارزه آزاد و محافظت موفقیت آمیز از زمین، اشتباه بزرگتر از این است که آنها عقب بایستند و اجازه دهند زمین آسیب ببیند.» به نظر می‌رسد که این امر می‌پذیرد که بازیکنان انگلیس ممکن است مشت بزنند – یا به این دلیل که چیزی بهتر از تحت تأثیر قرار دادن معترضان نمی‌خواستند، یا برای دفاع از خود – در زمین تلویزیونی یک مسابقه آزمایشی، در خانه کریکت.

این توصیه مربوط به می 1970 است، در آستانه یک تور جنجالی توسط آفریقای جنوبی در دوران آپارتاید، که هیئت حاکمه کریکت انگلیسی آن را چند روز قبل از حرکت گردشگران لغو کرد. در مسابقه لردز تست بین انگلیس و استرالیا هفته گذشته، فقط روغن را متوقف کنید حامیان در زمین بازی دویدو یکی از بازیکنان انگلیس، جانی بیرستو (Jonny Bairstow) (از جمله در وب سایت JSO) در حالی که یکی از متجاوزان را حمل می کند، تصویر شده است.

چرا معترضان باید بازی کریکت را هدف قرار دهند؟ همانطور که JSO می گویند، کار آنها یک “کارزار نامحدود مقاومت مدنی” است، بنابراین آنها باید به یافتن مکان هایی برای اعتراض ادامه دهند. آنها همیشه می توانند بهانه ای پیدا کنند. در مورد Lord’s، JSO به شریک اصلی باشگاه به عنوان JP Morgan اشاره می کند که توسط JSO به عنوان «بدترین بانک فسیلی جهان» توصیف شده است. JSO به رویدادهای ورزشی دیگر، مانند مسابقات قهرمانی اسنوکر جهان در Crucible در شفیلد اعتراض کرده است. و تاکتیک‌های «راهپیمایی بذر» را روی پل‌ها و جاهای دیگر در جاده‌های لندن انجام داد. و برای مثال در داخل فروشگاه بزرگ هارودز.

در مجموع، معترضان به هر کجا که می توانند می روند. و جایی که آنها دیده و عمومی خواهند شد. هر چه مکان فتوژنیک تر و محبوب تر باشد، بهتر است. بنابراین اعتراض ضد آپارتاید 1969-1970 که با لغو تور آفریقای جنوبی به اوج خود رسید – نمونه نادری از موفقیت کامل برای یک کمپین اعتراضی – با پیتر (لرد فعلی) هاین و تعدادی دیگر شروع شد که یک تورنمنت تنیس را مختل کردند. در بریستول در تابستان 1969. ورزش، به طور خلاصه، یک هدف آسان یا ایده آل را ایجاد می کند: مکان ها باید به مشتریانی که بلیت دارند یا به طور دیگری پول پرداخت می کنند، اجازه ورود بدهند، و یک معترض می تواند در میان آنها باشد، در حالی که یک نیروگاه (مثلاً) به سختی از دسترسی مشابه دعوت می کند. .

همانطور که فرودگاه‌ها باید بین راحتی مسافران و امنیت – و هزینه خطوط اضافی برای بررسی مسافران و چمدان‌های دستی آنها هنگام رفتن به فرودگاه و عنصر زمانی مسافرانی که پروازهایی برای رسیدن به مقصد دارند – تعادل برقرار کنند، مکان‌ها نیز باید با دقت اندازه‌گیری کنند. چمدان ها را چک می کنند غالباً هر یک از طرفداران مجبورند ساعت‌ها صف بکشند، با توجه به تعداد زیادی از افرادی که باید از تعداد محدودی از نقاط ورودی عبور کنند. یا، طرفداران در آخرین لحظه یا ربع ساعت منتظر ورود می‌شوند، و سپس امنیت تحت فشار قرار می‌گیرد تا افراد را با چک کمتری نسبت به قبل عبور دهند. واقعیتی از طبیعت انسانی است که معترضان یا دیگران (مانند هواداران فوتبال با شراره هایی که می خواهند آنها را رها کنند، به عنوان “اولترا”، همانطور که در نسخه چاپی مارس از مجله امنیتی حرفه ای) می تواند بهره برداری کند.

علاوه بر JSO، ورزش همه را به خود جذب می‌کند – تظاهرکننده، خط‌باز، تروریست، تهدیدکننده بمب دروغین، هوادارانی که از چیزی که آنطور که می‌خواهند پیش نمی‌آید عصبانی می‌شوند (با نادیده گرفتن این واقعیت که در یک ورزش تیمی، یک نفر باید ببازد) و به طور کلی بدجنس. ده ها سال است که مکان ها برای برخورد با آنها مورد استفاده قرار گرفته است: مهمتر از همه، در المپیک 2012 لندن. پلیس، مهمانداران و امنیت قرارداد دارای نشان SIA با آنچه که به آنها پرتاب می شود (از جمله به معنای واقعی کلمه) برابر است، حتی هولیگانیسم جمعی در فینال قهرمانی یورو در ومبلی در تابستان 2021، زمانی که هزاران نفر بدون بلیط سعی کردند به زور وارد شوند.

که نشست گزارش شده وزیر کشور سوئلا براورمن، وزیر فرهنگ، لوسی فریزر، پلیس و مقامات ورزشی را بی معنی می کند. در واقع، وزارت کشور بخشی از این مشکل را به دلیل جابجایی اعتراضات ایجاد کرده است. قانون نظم عمومی 2023 که توسط وزیر کشور قبلی پریتی پاتل آغاز شد، اعتراض را جرم انگاری کرد که باعث “اختلال جدی” در “دسترسی به کالاهای ضروری یا خدمات ضروری” قانونمند – اعم از “تامین پول، غذا، آب، انرژی یا سوخت”، “یک سیستم ارتباطی”، “محل عبادت” می شود. ، “یک تسهیلات حمل و نقل”، “یک موسسه آموزشی” یا “یک سرویس مربوط به سلامت”. پیش از این در این قانون، یک جرم «تداخل در استفاده یا بهره برداری از زیرساخت های ملی کلیدی» بود، زیرساخت به صورت زیر تعریف می شد:

الف) حمل و نقل جاده ای
(ب) راه آهن،
ج) حمل و نقل هوایی،
ه) زیرساخت های پایین دستی نفت،
و) گاز پایین دست،
ز) اکتشاف و تولید نفت و گاز در خشکی،
(ح) تولید برق در خشکی، یا
(i) چاپ روزنامه.

هدف آن مقابله با شورش انقراض قبل از 2022 و اعتراضات علیه خط ریلی HS2 بود، مانند حفر تونل در باغ یوستون. علی‌رغم تلاش‌های همه جانبه تدوین‌کنندگان قانون وزارت کشور برای پوشش دادن همه پایه‌ها، این قانون از اعتراض، چه راهپیمایی آهسته و چه علیه مکان‌های ورزشی مانند Aintree، متوقف نشده است. و وزارت کشور در ماه گذشته به کاهش یافت به پلیس تعریف “روشن تر” می دهد ایجاد اختلال جدی، و وزیر کشور به این موضوع رها شد که «مردم نباید مسائل را به دست خود بگیرند»، با اشاره به مردم دیرهنگام عصبانی که با معترضان برخورد می‌کنند (مانند بایرستو). JSO بی درنگ اظهار نظر کرد که هیچ اطلاعی نخواهند داشت.
منبع: https://professionalsecurity.co.uk/news/case-studies/why-meet-ministers/