چرا پول نقد همیشه حساب می شود – شماره 3 2023 – سپرده

همه ما از مزایای آشکار پول نقد در چشم انداز پرداخت ها آگاه هستیم: ناشناس بودن یا محافظت از داده های شخصی، استقلال و کنترل مالی. اما اخیراً، هنگامی که طوفان گابریل مناطق شمالی نیوزیلند را درنوردید، نیاز به “پول نقد آماده” بسیار آشکار شد. با وقفه در منبع تغذیه و مخابرات، مردم فقط می‌توانستند از پول نقد برای خرید اقلام ضروری خود استفاده کنند تا زمانی که شبکه‌ها بازیابی شوند.

برای دستیابی به کارایی بیشتر، کارکنان باید از فرآیندهای دست و پا گیر دستی وجه نقد و همچنین خطرات و خطرات رسیدگی به وجه نقد رها باشند. با ماشین‌های بازیافت پول نقد Deposita، می‌توانید تسویه‌حساب‌ها را سرعت بخشید، خطاهای انسانی را حذف کنید و جریان نقدی خود را ایمن و ردیابی کنید. بسته به ماهیت و اندازه کسب‌وکار شما، دستگاه‌ها را می‌توان برای ارائه یک گزینه کمکی یا سلف‌سرویس کامل سفارشی کرد و زمان صندوقدار را برای تمرکز بر تجربه مشتری آزاد می‌کند.

• کیف پول های دیجیتال، که طبق گزارش FIS، می توانند نیمی از کل معاملات تجارت الکترونیک را تا سال 2024 ارائه کنند.

تطبیق برای مدیریت مؤثر وجه نقد حیاتی است زیرا برای تعادل سوابق تجاری و بانکی استفاده می شود. با این حال، یک چالش کلیدی در هر فرآیند آشتی جمع آوری داده ها است. خوشبختانه، این فرآیند را می توان با طیف وسیعی از راه حل های سپرده Deposita Protector خودکار کرد. این دستگاه‌ها خطر سرقت یا سرقت را از بین می‌برند و گزارش‌های مالی دقیق ارائه می‌دهند. در عین حال، کاهش و ساده سازی وجوه نقدی ترانزیت.

مطالعه اخیر دیگری که توسط Bank of America Global Research در ده کشور در سراسر جهان (ایالات متحده، برزیل، چین، فرانسه، آلمان، هند، ژاپن، مکزیک، کره جنوبی و بریتانیا) انجام شده است، نشان می دهد که مصرف کنندگان Gen Z ترجیح می دهند با پول نقد پرداخت کنند. زیرا آنها تا حد زیادی ریسک گریز هستند و نمی‌خواهند بدهی خود را بدهند یا هزینه‌های مرتبط با وام یا کارت‌های اعتباری را متحمل شوند. وقتی در نظر بگیریم که ژنرال Z حدود 2.5 میلیارد نفر متولد سال‌های 1996 تا 2012 – نسل آینده – را تشکیل می‌دهد، متوجه می‌شود که پول نقد اینجاست.

پلت فرم نرم افزار به عنوان سرویس Deposita تضمین می کند که داده های شما به اندازه پول شما ایمن هستند. به جای اینکه مجبور شوید تکه تکه‌های اطلاعات را مرور کنید، از یک سکوی مرکزی یک دید هلیکوپتری از جریان نقدی خود خواهید داشت. این یک نمای هم‌زمان از تمام تراکنش‌های نقدی انجام شده از طریق دستگاه‌های سپرده نقدی شما را فراهم می‌کند، در حالی که به شما در پیش‌بینی پول نقد و برنامه‌ریزی جمع‌آوری‌های نقدی در حین انتقال کمک می‌کند.

مدیریت یا پشتیبان

• معرفی راهکارهای تجاری و حرکت همراه آن برای افزایش استفاده از SoftPOS، بی نیازی از سخت افزار POS و استفاده از تلفن همراه یا اپلیکیشن های مشابه برای پرداخت.

با استفاده از گاوصندوق هوشمند به جای اتکا به بانکداری معمولی، می توان میزان نگهداری وجه نقد را تا حدی کاهش داد. این امر با حذف نقاط تماس در فرآیندهای رسیدگی به پول نقد یک کسب و کار، خطر از دست دادن و سرقت را کاهش می دهد.

• راه حل های بازیافت پول نقد عمده بیشتری را خواهیم دید که کاربردهای سلف سرویس را تسهیل می کند.

هرچه وجه نقد سریعتر در یک حساب تجاری تسویه شود، سریعتر می توان از آن برای خرید سهام، کاهش مانده اضافه برداشت، کاهش بهره بدهی یا ایجاد سود اعتباری در حساب ها استفاده کرد. تقریباً در هر کسب‌وکاری سه حوزه کلیدی وجود دارد که می‌توان آن‌ها را با یک راه‌حل مدیریت نقدینگی به پایان رساند:

• راه حل های سلف سرویس مشتری خرده فروشی و عمده فروشی، از جمله گزینه های نقدی و تجاری، به رشد خود ادامه خواهند داد.وام)


منبع: https://www.securitysa.com/19057R

برخی از نکات قابل توجه و روندهایی که باید به آنها توجه کرد:

کارن سیلک، دستیار رئیس بانک مرکزی نیوزلند، گفت: «آنچه که نشان می‌دهد اهمیت پول نقد فیزیکی است که هنوز در جامعه وجود دارد.

• مطالعه اخیر انجام شده توسط پروژه های PWC پیش بینی می کند که حجم تراکنش های بدون نقد تا سال 2030 تقریباً دو برابر حجم سال 2020 خواهد بود.

در آفریقای جنوبی، پول نقد بیش از 50 درصد از کل معاملات را تشکیل می دهد. اما با افزایش جریان نقدینگی، ریسک‌های مرتبط نیز افزایش می‌یابد. بیش از 80 درصد از کسب و کارهای کوچک و متوسط ​​به این دلیل موفق نمی شوند که نیاز به مدیریت کارآمد نقدینگی را درک نمی کنند یا درک نمی کنند. در یک نظرسنجی آنلاین اخیر که توسط Deposita انجام شد، 77٪ از پاسخ دهندگان مدیریت پول نقد را به عنوان اولویت اصلی برای بهبود ذکر کردند.

جلوی خانه

چرا پول نقد همیشه حساب می شود

شماره 3 2023 خدمات امنیتی و مدیریت ریسک، محصولات

• در آفریقا، سیستم های حلقه بسته مانند راه حل های پول الکترونیکی و پول موبایل به رشد خود ادامه خواهند داد.

مدیریت

شکی نیست که پول نقد برای مدت بسیار طولانی با ما خواهد بود و باید از این کالا به خوبی محافظت و مدیریت کنیم. همچنین مهم است که به سایر حوزه‌های در حال رشد در چشم‌انداز پول نقد، از جمله پرداخت و خدمات بانکی، راه‌حل‌های پرداخت بدون نقد و گنجاندن، توجه شود.

آدریان اور، رئیس بانک مرکزی نیوزلند، افزود: “عملیات مدیریت پول نقد جزء حیاتی ثبات مالی است.” او خاطرنشان کرد که بانک‌هایی که برای جامعه‌ای بدون پول نقد حرکت می‌کنند، اقتصاد را آسیب‌پذیر می‌کنند. «شما در حال مشاهده و خواندن داستان های وحشتناکی هستید که در جوامع منزوی وجود دارد. وقتی مردم توانایی انجام معاملات را از دست می دهند، وقتی ابزار مبادله ای ندارند، انسجام اجتماعی خیلی سریع به چالش کشیده می شود.