چشم انداز امنیت سایبری کاربران اینترنت اشیا – شماره 1 2023

فهرست گجت‌های نگران‌کننده شامل دوربین‌های متصل به اینترنت برای نظارت بر نوزادان و حیوانات خانگی، درب‌ها و قفل‌های هوشمند است که ۴۳ درصد و ۴۶ درصد از مردم محلی گفته‌اند که امنیت آن‌ها یک «مسئله بسیار نگران‌کننده» است.

از جمله وسایلی که کمترین مشکل را برای کاربران ایجاد می‌کند، دستگاه‌های نظافت هوشمند مانند جاروبرقی متصل به اینترنت هستند که 30 درصد گفته‌اند که امنیت آن‌ها اصلا به آنها مربوط نمی‌شود. همین امر در مورد سیستم های کنترل آب و هوا (22%) و روشنایی هوشمند (32%) صدق می کند.

با افزایش نرخ پذیرش دستگاه‌های هوشمند، می‌بینیم که کاربران توجه بیشتری به ملاحظات امنیتی دارند و سعی می‌کنند با ایجاد روابط طولانی‌مدت با ابزارهای خود، تجربه‌ای بدون درد را تضمین کنند. به نظر می رسد عادات دیجیتالی خوب در نسل هزاره ذاتی است، که نشانه مثبتی برای امنیت سایبری است. این همچنین نشان می‌دهد که در آینده، ممکن است شاهد باشیم که تولیدکنندگان دستگاه‌های اینترنت اشیا و ارائه‌دهندگان خدمات اینترنتی از کار خود با توجه بیشتر به امنیت سایبری پشتیبانی می‌کنند، احتمالاً ویژگی‌های امنیت سایبری را با پیشنهادات خود ادغام می‌کنند تا انتظارات مصرف‌کنندگان را برآورده کنند و سطح مطلوبی از محافظت را برای آنها فراهم کنند. مارینا تیتووا، معاون بازاریابی محصولات مصرفی در کسپرسکی می گوید.

منابع

• پس از تصمیم گیری در مورد یک برنامه یا دستگاه خاص، حتماً در جریان به روز رسانی ها و کشف آسیب پذیری ها باشید. تمام به روز رسانی های منتشر شده توسط توسعه دهندگان را به موقع نصب کنید.

• خرید وسایل خانه هوشمند دست دوم یک عمل مطمئن نیست. سفت‌افزار آن‌ها می‌توانست توسط مالکان قبلی اصلاح شود تا به مهاجم از راه دور کنترل کاملی بر اکوسیستم خانه هوشمند کاربران بدهد.

• با خصوصی نگه داشتن شماره سریال، آدرس IP و سایر اطلاعات حساس، امنیت شبکه خود را حفظ کنید. دستگاه های هوشمند کاربران را در شبکه های اجتماعی به اشتراک نگذارید.

2 منبع: Astute Analytica.منبع: https://www.securitysa.com/18743R

تمایل به پذیرش مسئولیت حفاظت از ابزارهای هوشمند در خانه را می توان با ترس از هک شدن توضیح داد. این نظرسنجی نشان می دهد که بیش از نیمی از کاربران مورد بررسی در آفریقای جنوبی نگران هک شدن شبکه خانگی خود (57٪) و جاسوسی روتر Wi-Fi یا سیستم دوربین متصل به اینترنت (54٪) بودند.

گزارش کامل در اینجا موجود است ارتباط دادن.

یک نظرسنجی جدید کسپرسکی که استفاده از دستگاه‌های خانه هوشمند و نگرش به امنیت آنها را بررسی می‌کند، نشان می‌دهد که بیش از نیمی (68٪) از مصرف‌کنندگان مورد بررسی در آفریقای جنوبی که صاحب این تجهیزات هستند، در قبال امنیت سایبری آن احساس مسئولیت می‌کنند. هزاره ها، 25 تا 34 ساله، بیشتر به محافظت از دستگاه های هوشمند در خانه خود اهمیت می دهند.

صنعت خانه‌های هوشمند جهانی رشد سریع مصرف‌کننده را برجسته می‌کند و انتظارات را با تحلیل‌گران بازار ایجاد می‌کند و انتظار می‌رود برخی بخش‌ها مانند سیستم‌های امنیتی هوشمند و قفل‌های هوشمند بیش از دو برابر شده و به 106.3 میلیارد دلار برسد.1 و 13.1 میلیارد دلار2 به ترتیب تا سال 2030. گزارش جدید Kaspersky نشان می‌دهد که چگونه افزایش استفاده از دستگاه‌های هوشمند بر نگرش کاربران نسبت به مسائل امنیتی و حفاظتی تأثیر می‌گذارد.

چشم انداز امنیت سایبری کاربران اینترنت اشیا

شماره 1 2023 اتوماسیون خانه هوشمند

• یک راه حل امنیتی قابل اعتماد نیز در ایمن سازی و محافظت از کل اکوسیستم خانه هوشمند بسیار مفید خواهد بود.

• همچنین مهم است که تغییر رمز عبور پیش فرض را فراموش نکنید. در عوض، از یک روش سختگیرانه و پیچیده استفاده کنید و مرتباً آن را به روز کنید.

1 منبع: پژوهش و مشاوره اکومن.

کارشناسان کسپرسکی برای ایمن و محافظت از همه دستگاه های هوشمند نکات زیر را جمع آوری کرده اند:

بزرگ‌ترین نگرانی‌های مطرح‌شده مربوط به امنیت سیستم‌های مانیتورینگ خانه (۵۰ درصد)، دوربین‌های متصل به اینترنت (۴۳ درصد) و درب‌ها و قفل‌های هوشمند (۴۶ درصد) بود که حدود یک سوم کاربران اذعان کردند که در مورد امنیت و حفاظت از آن‌ها بسیار نگران هستند. . بنابراین، 50 درصد از کاربران سیستم های نظارت/امنیتی اعتراف کردند که «بسیار نگران» امنیت و حفاظت از ابزارهای خود هستند. 40 درصد دیگر یا «نگران» یا «تا حدودی نگران» بودند.