چهار تصور غلط در مورد SD-WAN – شماره 6 2022

SD-WAN افسانه 4: من می توانم SD-WAN خود را بسازم

این درست نیست. کاری که SD-WAN در واقع انجام می دهد اولویت بندی ترافیک برنامه و پهنای باند، بهینه سازی نحوه مسیریابی ترافیک و خودکارسازی استفاده بهینه از منابع شبکه است. این پلتفرم پتانسیل بسیار زیادی دارد و می تواند مدیریت شبکه را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد، و ابزارها و گزینه های سفارشی سازی را در اختیار سازمان ها قرار می دهد که معمولاً توانایی پرداخت آن را نداشتند.

پلتفرم متمرکز است و شرکت ها می توانند تغییرات را سریعتر انجام دهند. ریچارد فراست، سرپرست محصول: امنیت سایبری در آرماتا، می‌گوید: کل سیستم بسیار کمتر به منابع نیاز دارد، بنابراین این دو عامل باعث صرفه‌جویی در هزینه‌ها می‌شوند. این احتمال وجود دارد که یک سازمان شاهد کاهش هزینه ماهانه باشد، اما به جای کاهش هزینه، صرفه جویی بیشتری در زمان و منابع خواهد داشت.

معماری اکثر شبکه‌های کنونی مبتنی بر ترکیبی از مدارهای باند پهن است که از ترکیب‌های مختلف MPLS، سرویس LAN خصوصی مجازی و اتصال نوری نقطه‌به‌نقطه یا چند نقطه استفاده می‌کنند، بنابراین پهنای باند بیشتری در اختیار شما قرار می‌گیرد و همه می‌توانند این کار را انجام دهند. سیمپسون می گوید عملکرد شبکه بهتری را تجربه کنید.

فراست نتیجه گیری می کند: «SD-WAN یک فناوری امیدوارکننده است که شرکت را قادر می سازد شبکه های WAN را سریعتر و با صرفه جویی قابل توجهی در هزینه مستقر کند. اکثر معماران شبکه بهینه سازی WAN را به نفع SD-WAN کنار گذاشته اند یا از ترکیبی از این دو برای دستیابی به نتایج ایده آل خود استفاده کرده اند. با استفاده از یک ارائه‌دهنده خدمات قابل اعتماد، شرکت‌ها می‌توانند ارزش بی‌اندازه‌ای از SD-WAN به دست آورند که چابکی، معماری بهینه، شبکه‌های چند مسیره، مش‌بندی پویا و راه‌حلی را تکمیل می‌کند و با MPLS موجود همکاری می‌کند تا داده‌های بیشتری را نسبت به هر یک به تنهایی مدیریت کند.منبع: https://www.securitysa.com/17688R

تو می توانی. این کاملاً یک امکان است، اما ممکن است خطر از دست دادن پتانسیل ظریفی که در معماری SD-WAN نهفته است، کسب و کار باشد. باید درک عمیقی از شبکه موجود از هر دو منظر مجازی و فیزیکی و منابع مناسب تخصیص داده شده برای مدیریت فرآیند و پیاده سازی وجود داشته باشد. برای سازمان‌های بزرگ‌تر و جهانی، این چالشی است که می‌توان با منابع داخلی بر آن غلبه کرد، اما تیم‌های کوچک‌تر از یک ارائه‌دهنده خدمات مدیریت‌شده SD-WAN سود می‌برند، زیرا این امر تضمین می‌کند که هر کادر علامت‌گذاری شده و هر شکافی پر می‌شود.

Jeanette Simpson، مدیر محصول: SD-WAN در Armata می‌گوید: «چالشی که اکنون با اجرای SD-WAN روبرو هستیم، تصورات نادرستی است که در پس آن وجود دارد. اینها به این دلیل به وجود آمده‌اند که فناوری‌های SD-WAN یک انتخاب رو به افزایش برای خودکارسازی عملکرد شبکه هستند و رشد سریع آن باعث شده است که توسط ابربولی و سوء تفاهم احاطه شود.

SD-WAN افسانه 3: این یک گلوله نقره ای است

تحول دیجیتال باعث تغییرات قابل توجهی در زیرساخت ها و معماری شده است. ایجاد نوآوری، بهره‌وری، اتصال و رشد، تحول دیجیتال نحوه تعامل و تعامل سازمان‌ها با بازارها، کارکنان و مشتریان را تغییر می‌دهد. همچنین باعث ایجاد یک تغییر اساسی در ساختار شبکه شده است.

امروزه، شبکه ها توانمندسازهای کلیدی تحول دیجیتال و نوآوری هستند. بدون زیرساخت شبکه ای چابک و مقیاس پذیر که بتواند نیازهای شرکت های دیجیتالی تکامل یافته را برآورده کند، کسب و کار نمی تواند پتانسیل کامل خود را تحقق بخشد.

چهار اشتباه بزرگ در مورد SD-WAN

شماره 6 2022 زیرساخت فناوری اطلاعات

افسانه SD-WAN 1: عملکرد اینترنت را بهبود می بخشد

وارد SD-WAN (شبکه تعریف شده از طریق نرم افزار) شوید، که به سازمان ها در هر اندازه ابزارهایی را ارائه می دهد که برای مدرن سازی زیرساخت های خود و رساندن آن به نقطه ای که بتواند برنامه های کاربردی، تقاضاها و انتظارات ترکیبی نیروی کار امروزی را انجام دهد، ارائه می دهد.

این درست است، اما همچنین نیست. SD-WAN دارای یک عنصر صرفه جویی در هزینه است، اما نمی تواند اساساً هزینه ها را برای مشتریان تغییر دهد – بسته به زیرساخت موجود آنها، نحوه استفاده آنها از شبکه و اهداف آنها. SD-WAN در مقایسه با شبکه‌های روت‌شده خصوصی مجازی لایه 3 مانند MPLS در هزینه‌ها صرفه‌جویی می‌کند و از اتصال کم‌هزینه به شکل اتصال اینترنت پهن باند استفاده می‌کند، اما این مزایا برای بهبود عملکرد و عملکرد ارائه شده توسط SD- بیشتر با حالت تجاری همسو هستند. WAN نسبت به کاهش بودجه.

همه در فن‌آوری می‌دانند که هیچ گلوله نقره‌ای وجود ندارد، همچنین هیچ اندازه‌ای برای همه وجود ندارد. با این حال، فهرست بلندبالایی از مزایایی وجود دارد که اگر به درستی و با اهداف استراتژیک و واقع بینانه انجام شود، می‌تواند زیرساخت‌های یک سازمان را به طور اساسی متحول و مدرن کند. بزرگترین مزیت SD-WAN کاربر پسند بودن آن است – عملکرد کنترل متمرکز، که بر اساس مفاهیم plug-and-play و خدمات نقطه و کلیک و مصرف ساخته شده است، محیط کاری آسان تری را در مقایسه با MPLS فراهم می کند.

افسانه SD-WAN 2: صرفه جویی در هزینه

سیمپسون می‌گوید: «SD-WAN عملکرد، نصب و مدیریت WAN را بهبود می‌بخشد، اما لزوماً در تمام هزینه‌ها صرفه‌جویی نمی‌کند یا به طور کامل جایگزین MPLS شما نمی‌شود، یا عملکردی شبیه به LAN را در یک WAN ارائه نمی‌کند». “این می تواند عملکرد شبکه راه دور را با ارزیابی مداوم ظرفیت توان عملیاتی، از دست دادن بسته ها، تاخیر و سایر ویژگی ها در دو یا چند پیوند WAN بهبود بخشد، اما کل شبکه فقط به اندازه پیوندهای WAN مستقر شده برای آن سریع و قابل اعتماد خواهد بود.”