چهار کلاهبرداری برای جلوگیری از | امنیت حرفه ای


افزایش هزینه‌های زندگی می‌تواند نگران‌کننده و استرس‌زا باشد و برای بسیاری حفظ مسائل مالی ممکن است مشکل باشد. برای همه مهم است که نسبت به سوء استفاده مجرمان از نگرانی های مردم در مورد مسائل مالی با هوشیاری برای کلاهبرداری آگاه باشند.

این توصیه کیتی ووروبک، مدیر عامل جرایم اقتصادی در انجمن تجاری است امور مالی انگلستان. چهار کلاهبرداری کلیدی که باید مراقب آنها بود عبارتند از:

کلاهبرداری های خرید – همانطور که مردم می گویند انتظار دارند در صورت ادامه افزایش هزینه های زندگی، شروع به جستجوی معاملات ارزان آنلاین کنند، ممکن است توسط پیشنهادات “خیلی خوب برای واقعی بودن” مجرمان وسوسه شوند. مجرمان اغلب مردم را فریب می دهند تا با ترغیب آنها به انتقال سریع بانکی به جای استفاده از روش پرداخت امن تر، معامله ای را تضمین کنند.

تقلب جعل هویت – مجرمان افراد را متقاعد می کنند که پرداختی انجام دهند یا جزئیات شخصی و مالی خود را به فردی که ادعا می کند از یک سازمان مورد اعتماد است مانند بانک، سازمان دولتی یا شرکت انرژی ارائه می کنند – به عنوان مثال، پیام های متنی که ادعا می کنند از شورای شما هستند، پیشنهاد می کنند. شما یک تخفیف انرژی

تقلب در سرمایه گذاری – با افزایش هزینه های زندگی، 14 درصد از مردم می گویند که ممکن است در ماه های آینده به دنبال فرصت های سرمایه گذاری جدید از جمله سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال باشند. در کلاهبرداری سرمایه گذاری، مجرمان سعی می کنند مردم را متقاعد کنند که پول خود را به یک صندوق ساختگی منتقل کنند یا برای چیزی که بعداً معلوم می شود سرمایه گذاری جعلی است، بپردازند. مجرم غالباً برای جذب قربانیان وعده سود بالایی می دهد.

پیش پرداخت تقلب – یکی از نمونه های تقلب پیش پرداخت مربوط به وام است، با مجرمان درخواست کارمزد اولیه برای وام هایی که هرگز محقق نمی شوند.

سازمان تجارت هشدار می دهد که افراد جوان ممکن است بیشتر در معرض خطر قرار گیرند – احتمال بیشتری وجود دارد که به رویکرد غیرمجاز از جانب کسی که فرصت سرمایه گذاری یا وام ارائه می دهد پاسخ دهند. همچنین به احتمال زیاد جزئیات شخصی یا مالی خود را برای تضمین چنین ترتیبی ارائه می دهند.

کیتی افزود: «ما همه را تشویق می‌کنیم که توصیه‌های کمپین Take Five را دنبال کنند – همیشه مراقب پیام‌ها یا تماس‌هایی که دریافت می‌کنید باشید و قبل از به اشتراک گذاشتن اطلاعات شخصی یا مالی خود متوقف شوید و فکر کنید. از کلیک بر روی پیوندها در ایمیل‌ها یا پیام‌های متنی ناخواسته خودداری کنید.»

اظهار نظر

رابین مارتین، معاون EMEA در شرکت محصولات مدیریت رمز عبور، گفت: به راحتی می‌توانیم به صورت آنلاین مراقب خودمان باشیم. LastPass. با این حال، این دقیقاً همان چیزی است که کلاهبرداران انتظار دارند. آنها می دانند که مردم حواسشان پرت خواهد شد و احتمالا کمتر هوشیار خواهند بود و از این فرصت برای راه اندازی حملات آنلاین به امید سرقت داده های ارزشمند و حتی پول استفاده می کنند.

«مهم است که هنگام آنلاین بودن در حالت آماده‌باش باشیم و از اطلاعات خود در آنجا محافظت کنیم، همانطور که از دارایی‌های مادی خود محافظت می‌کنیم. چندین بار نگاه کردن به چیزها یا درخواست از یکی از اعضای خانواده یا دوست که همراه با اعتماد به نفس شما و کلیک نکردن بر روی پیوندهای مشکوک یا نامعتبر، چند راه برای یک قدم جلوتر بودن از کلاهبرداران هستند.

ما باید قدم‌هایی در جهت داشتن عادات سایبری سالم برداریم، بنابراین خیالمان راحت است که داده‌ها و اعتبارنامه‌های ما در برابر حملات سایبری ایمن نگه داشته می‌شوند. برای شروع اقدامات احتیاطی هرگز دیر نیست، و در میان عدم اطمینان اقتصادی، این یک بار کمتر است که ممکن است با آن روبرو شویم.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/commercial-security/four-scams-to-avoid/