چگونه در سفرهای کاری در امنیت سایبری بمانیم – شماره 5 2022

از استفاده از شبکه های بی سیم عمومی خودداری کنید. کارشناسان امنیت NordVPN می گویند هکرها به راحتی می توانند نقاط مهم مخرب را در مکان های عمومی راه اندازی کنند و داده های شخصی افراد را سرقت کنند. این یک مشکل بزرگ است زیرا همه کسانی را که از Wi-Fi عمومی استفاده می کنند در معرض خطر قرار می دهد. ایده خوبی است که اتصال خودکار و ویژگی‌های بلوتوث دستگاه‌های خود را غیرفعال کنید تا فقط زمانی که شما می‌خواهید متصل شوند. به این ترتیب، می توانید از اتصال تصادفی به یک شبکه Wi-Fi ناامن جلوگیری کنید.

نرم افزار خود را به روز نگه دارید. این می تواند خسته کننده باشد، به خصوص اگر در تلاش هستید تا از چند کار آخر قبل از سفر عبور کنید. اما ارزشش را دارد. نرم افزار قدیمی می تواند شما را در برابر حمله آسیب پذیر کند و بسیاری از مشکلات امنیتی با آخرین به روز رسانی رفع می شوند. اگر برای کار به سفر می‌روید، حتماً نرم‌افزار خود را در همه دستگاه‌هایتان، از جمله بسته آنتی‌ویروس خود، به‌روزرسانی کنید.

در پیام خارج از دفتر خود تجدید نظر کنید. اگر قرار است برای مدت طولانی از میز خود دور باشید، باید از حساب ایمیل خود در برابر حمله محافظت کنید. یکی از راه های انجام این کار این است که اطلاعات زیادی را در پیام خارج از دفتر خود وارد نکنید. اگر جزییات غیبت خود را به مجرمان بدهید، جعل هویت شما را در یک کلاهبرداری برای آنها آسان تر می کنید.

“زمانی که مسافران تجاری در جاده هستند، با خطرات امنیت سایبری منحصر به فردی روبرو می شوند که ممکن است با آنچه در خانه یا محل کار به آن عادت کرده اند متفاوت باشد. این خطرات شامل دزدیده شدن لپ تاپ یا دستگاه های دیگر، یا نفوذ دزدان به سیستم در جستجو است. بانی اسمیت، GM، FCM می گوید: برای ایمن ماندن، برای مسافران تجاری مهم است که از این خطرات آگاه باشند و اقدامات لازم را برای محافظت از خود انجام دهند.

هفت نکته برای امنیت سایبری بهتر برای مسافران تجاری

خیابانی تر باشید به عنوان مسافر، ما اغلب به محض رسیدن به مقصد، در مورد ایمنی بی توجه هستیم. مهم است که به یاد داشته باشید که سارقانی که مسافران را هدف قرار می دهند دقیقاً می دانند چه زمانی باید ضربه بزنند، مانند زمان صرف غذا که لپ تاپ ها در اتاق های هتل بدون مراقبت رها می شوند. در کنفرانس‌ها و نمایشگاه‌های تجاری احتیاط بیشتری لازم است، زیرا سارقان می‌دانند که مجموعه گسترده‌ای از دستگاه‌ها با داده‌های حساس در اطراف وجود خواهد داشت و آنها فرصت‌های بیشتری برای دسترسی به اتاق‌های مهمان در طول جلسات کنفرانس منتشر شده دارند. بهترین راه برای محافظت از دستگاه‌هایتان این است که وقتی اتاقتان را ترک می‌کنید آن‌ها را در گاوصندوق هتل قفل کنید.

چگونه در سفرهای کاری در امنیت سایبری بمانیم

شماره 5 2022 امنیت سایبری

منبع تغذیه خود را تهیه کنید. مجرمان سایبری می توانند از اتصالات USB برای دانلود داده ها از دستگاه های تلفن همراه یا نصب بدافزار بدون اطلاع شما استفاده کنند. برای محافظت از دستگاه‌هایتان در برابر همخوانی داده‌ها در حالی که آن‌ها را در یک مکان عمومی شارژ می‌کنید، باتری خود را حمل کنید تا آنها را شارژ کنید، یک پریز برق سنتی به جای درگاه USB انتخاب کنید یا از محافظ پریز استفاده کنید.

این یک واقعیت است. فرقی نمی‌کند در کجای دنیا هستید، مجرمان با فن‌آوری به دنبال راه‌هایی برای سوءاستفاده از آدرس‌های ایمیل، نمایه‌های رسانه‌های اجتماعی، رمز عبور، داده‌های مالی و فایل‌های ذخیره‌شده هستند.

این سناریو را تصور کنید: منتظر پرواز هستید و از Wi-Fi عمومی استفاده می کنید که ناگهان تلفن شما مملو از اعلان ها می شود. طبق یک مطالعه توسط NordVPN، از هر چهار مسافر، یک نفر دقیقاً این نقض امنیتی را در دستگاه تلفن همراه تجربه کرده است.

خودتان را با VPN وصل کنید. شبکه خصوصی مجازی (VPN) یکی از موثرترین راه‌ها برای کسب‌وکارها برای کاهش خطر حملات سایبری است. یک VPN آدرس IP شما را پنهان می کند و فعالیت آنلاین شما را رمزگذاری می کند، و هکرها را تقریبا غیرممکن می کند تا بر فعالیت شما نظارت کنند، حتی اگر از یک هات اسپات عمومی استفاده می کنید، و راهی امن برای دسترسی به داده های شرکت از راه دور در اختیار شما قرار می دهد.

رمزهای عبور خود را تغییر دهید رمزهای عبور شما مانند کلید خانه شما هستند. شما از یک کلید برای درب ورودی، درب پشتی و گاراژ خود استفاده نمی کنید، پس چرا از یک رمز عبور برای همه حساب های خود استفاده می کنید؟ اگر یک مجرم سایبری به یکی از رمزهای عبور شما دست پیدا کند، می تواند از آن برای دسترسی به دیگران استفاده کند. به همین دلیل است که باید از یک رمز عبور متفاوت برای هر حساب آنلاین استفاده کنید. با یک برنامه مدیریت رمز عبور، می‌توانید همه گذرواژه‌های فردی خود را پیگیری کنید. از یک رمز عبور قوی برای حساب مدیریت رمز عبور خود استفاده کنید. وقتی به خانه رسیدید، می توانید رمزهای عبور خود را به هر چیزی که دوست دارید بازنشانی کنید. فقط نام حیوان خانگی مورد علاقه شما یا تولد شما نیست!منبع: https://www.securitysa.com/17580R

خطرات در حمله امنیت سایبری زیاد است. در بهترین حالت، رمزهای عبور دزدیده شده می تواند منجر به مکالمات شرم آور بین دوستان، همکاران و مشتریان شود. در بدترین حالت، هکرها می‌توانند باج‌افزاری را نصب کنند که ممکن است برای شما یا کسب‌وکارتان هزینه زیادی داشته باشد.

و این فقط مسافران اوقات فراغت نیستند که مراقب خود هستند. یک مطالعه توسط IBM Security نشان داد که افرادی که در سفرهای کاری هستند بیشتر از افرادی که در سفرهای تعطیل هستند رفتارهای پرخطری مانند اتصال به وای فای عمومی را انجام می دهند. تنها 13 درصد از پاسخ دهندگان گفتند که هرگز در سفر از وای فای عمومی استفاده نکرده اند.