چگونه روندهای ابر بین المللی بر آفریقا تأثیر می گذارد – شماره 2/3 2023 – انتشارات Technews

کروز نتیجه‌گیری می‌کند: «امیدوارم که این به مردم اجازه می‌دهد در آینده تصمیم‌های بهتری بگیرند. بسیاری فکر می‌کنند که فناوری اطلاعات و ابر هیجان‌انگیز و پیشرفته هستند، اما چیزی که بیشتر مردم واقعاً از ابر می‌خواهند، واقعاً به آن نیاز دارند، خسته‌کننده بودن آن است. باید همیشه کار کند، بدون تعجب. و این همان کاری است که ابر سازمانی به خوبی انجام می دهد. امسال سال آینده موارد مشابه بیشتری را به همراه خواهد داشت و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.وام)


منبع: https://www.securitysa.com/19411R

اندرو کروز، مدیر عامل Routed می گوید: «در سطح بین المللی صنعت هرج و مرج وجود دارد. «جنگ در اوکراین دوره ای از عدم قطعیت بزرگ را آغاز کرده است که بر تورم جهانی، نرخ ارز و ریسک پذیری عمومی تأثیر گذاشته است. این به دنبال رونق در ماه‌های اولیه همه‌گیری است، زمانی که صنعت فناوری شاهد چنان رشدی بود که بسیاری از شرکت‌ها سرمایه‌گذاری قابل توجهی در دارایی‌ها، زیرساخت‌ها و تخصص‌های جدید انجام دادند. اکنون که رشد کند شده است، آنها با دو گزینه روبرو هستند: محکم بنشینند و منتظر بمانند یا کوچک شوند.

چگونه روندهای ابری بین المللی بر آفریقا تأثیر می گذارد

شماره 2/3 2023 زیرساخت فناوری اطلاعات

و سپس باید هزینه هایی را در نظر گرفت. من فکر می کنم مردم از افزایش قیمت AWS، Azure، Google و موارد مشابه در سال آینده شگفت زده خواهند شد. کارشناسان در غرب افزایش‌های عمده را پیش‌بینی می‌کنند – و این حتی در رند ضعیف تاثیری ندارد.

بنجامین کوتزر، مدیر Routed می‌افزاید: «به خصوص وقتی صحبت از ابر به میان می‌آید، سرخوشی پیرامون ابر مقیاس بزرگ (از ارائه‌دهندگانی مانند آمازون، آزور و غیره) نیز کاهش یافته است. “اول، شرکت ها متوجه شده اند که ابر مقیاس بزرگ برای توسعه مناسب تر است و نه تجارت روزمره. ثانیاً، آنها شروع به بررسی دقیق صورت‌حساب‌های نصب خود کرده‌اند، که با پیچیده‌تر شدن و گسترده‌تر شدن نیازهای ابری آن‌ها، به طور قابل توجهی رشد کرده‌اند.

نیمه دوم سال 2022 با بی ثباتی قابل توجهی در صنعت فناوری مشخص شد. خرده‌فروشی الکترونیکی و غول ابری آمازون اعلام کرد که ده‌ها هزار شغل را کاهش می‌دهد، غول‌های رسانه‌های اجتماعی توییتر و متا درصد قابل توجهی از نیروی کار خود را اخراج کردند و حتی مایکروسافت شاهد کندترین رشد درآمد خود در پنج سال گذشته بود.

اندرو کروز

نگران‌کننده است، برخی از فروشندگان در مقیاس فوق‌العاده داستان کامل را به مشتریان بالقوه نمی‌دهند – یا شاید از شرایط موجود در زمین آگاه نیستند. آنها همان پیامی را که در سایر نقاط جهان در آفریقا وجود دارد ارائه می دهند، بدون اینکه درک کنند که آفریقا نمی تواند این پیام را تا زمانی که زیرساخت های محلی بهبود نیابد، ارائه دهد. آفریقای جنوبی پنج سال از غرب عقب تر است و برخی دیگر از کشورهای آفریقایی اگر نه ده سال، پنج سال از آفریقای جنوبی عقب تر هستند. مطمئناً، در نهایت می‌توانید از داده‌های خود با سرعت اتصال به اینترنت پنج مگابیت در ثانیه نسخه پشتیبان تهیه کنید – اما وقتی نیاز به بازیابی آن دارید چه اتفاقی می‌افتد؟

جالب اینجاست که اوضاع در آفریقا کمی متفاوت به نظر می رسد. Hyperscalers مانند Azure و AWS تنها در سال های اخیر وارد آفریقای جنوبی شده اند، در حالی که گوگل، علی بابا و BCX به تازگی ورود خود را اعلام کرده اند. کوتزر می‌افزاید: «تعجب من را دیدم که دیدم چند نفر از ابر مقیاس‌کنندگان تقریباً یک شبه تصمیم به راه‌اندازی فروشگاه در آفریقای جنوبی گرفتند، و همچنین تعداد شرکت‌های مرکز داده و بازیگران فناوری اطلاعات در کل آفریقا سرمایه‌گذاری را آغاز کردند».

با این حال، شرایط اقتصادی فعلی و زیرساخت‌های ناکافی در سراسر این قاره نیاز به احتیاط دارد: «در آفریقای جنوبی تقاضای زیادی وجود دارد، در آفریقای جنوبی پول زیادی وجود دارد، و زیرساخت‌های خوبی در آفریقای جنوبی وجود دارد. اما وقتی صحبت از ابر به میان می‌آید، من همیشه می‌گویم که یک پیش‌شرط غیرقابل مذاکره برای انتقال به ابر سازمانی (یا برای انتقال برنامه‌های کاربردی سازمانی به فضای ابری) اینترنت سریع، قابل اعتماد و ارزان است. فقط فیبر به اندازه کافی آن را فراهم می کند و فقط در آفریقای جنوبی. در بوتسوانا، موزامبیک، زامبیا، کنیا و نیجریه نفوذ فیبر کم است و هنوز هم در سرعت های پایین بسیار گران است. هیچ کس دیگری در جنوب صحرای آفریقا پیش شرط موفقیت ابر سازمانی را ندارد. و با این حال، ما هنوز شاهد تقاضای مردم هستیم. کروز می‌گوید و فکر می‌کنم تقاضا در حال حاضر نابجاست.