چگونه ممکن است آمار سرقت خودرو در بریتانیا اینقدر اشتباه باشد؟


چگونه مقامات ممکن است آمار سرقت خودرو در بریتانیا را اینقدر اشتباه بگیرند؟ از مفسر معمولی جنایات وسایل نقلیه، پلیس بازنشسته کن آلمان می پرسد.

وزارت کشور تأیید کرده است که در سال 2021 101198 مورد سرقت خودرو گزارش شده است که بیش از دو برابر رقم 48400 موردی است که پلیس وست میدلندز در اوایل سال جاری به Grant Shapps توصیه کرده بود.

رقم غالباً 48400 نفری که در مطبوعات ملی و اتومبیلرانی در فوریه 2020 مشاهده شد بسیار کم و کاملاً غیر واقعی به نظر می رسید. در واقع داده‌های دریافت شده توسط شرکت مدیریت و تنظیم ادعاهای مستقر در کنت (CMA) در پاسخ به درخواست قانون آزادی اطلاعات، آمار جدید وزارت کشور را از 101198 سرقت خودرو در انگلیس و ولز نشان می‌دهد که تنها در سال گذشته گزارش شده است. این بیش از دو برابر چیزی است که قبلا گزارش شده بود. CMA نشان می دهد که اکنون هزینه بیمه گذاران سالانه 1.5 میلیارد پوند است و با توجه به افزایش ارزش وسایل نقلیه، کاهش شدید نرخ بازیابی و وضعیت وسایل نقلیه دزدیده شده در هنگام پیدا کردن، افزایش می یابد.

سال سرقت خودرو درصد بازیابی میانگین ارزش خودرو تخمینی هزینه کل
2006 180,000 80 عدد 10 هزار پوند 360 میلیون پوند
2021 100,000 28 pc 20k پوند 1.44 میلیارد پوند

فیلیپ سوئیفت، مدیر عامل CMA گفت: «این واقعیت که 72 درصد از وسایل نقلیه سرقت شده هرگز بازیابی نمی شوند، یک شکست خیره کننده است. به نظر می‌رسد که تا حدی «سواری شاد» را طراحی کرده‌ایم، به نظر می‌رسد که با مجرمان سازمان‌یافته که از عدم توجهی که اکنون به جرایم وسایل نقلیه می‌شود، سود می‌بریم. احتمالاً به همین دلیل است که برخی از پلیس‌ها دیگر مقادیر تقریبی خودرو را ثبت نمی‌کنند، که به اندازه کافی آسان است.

در ماه مارس، مقاله‌ای در مورد موشک‌اندازی با خودرو در وست میدلندز خواندم، و اینکه چگونه پلیس محلی و کمیسر جرایم (PCC) به وزیر حمل‌ونقل، گرانت شاپس، نامه نوشت و خواستار اقدام شد. آن نامه در 23 مارس توسط سایمون فاستر از طریق ایمیل به Right Hon Grant Shapps ارسال شد. وست میدلندز PCC به شرح زیر است.

گرانت شاپ های عزیز،

همانطور که می دانید، سرقت خودرو در بریتانیا در سال گذشته افزایش یافته است و تقریباً 48400 وسیله نقلیه به عنوان سرقت در سال 2021 ثبت شده است.
عوامل متعددی وجود دارد که باعث افزایش قابل توجه سرقت خودرو در سراسر کشور می شود. کمبود جهانی نیمه هادی ها وجود دارد و به همین دلیل ارزش قطعات خودروهای دست دوم سر به فلک کشیده و بازار سرقت خودرو را به بازاری پرسود تبدیل کرده است. معرفی فناوری بدون کلید نیز به افزایش چشمگیر منجر شده است. در حالی که می‌پذیرم این فناوری زندگی را برای رانندگان راحت‌تر کرده است، اما سرقت وسایل نقلیه را برای مجرمان آسان‌تر کرده است.
علاوه بر این، تصور می‌شود که اکثر سرقت‌های خودرو توسط مجرمان سازمان‌یافته انجام می‌شود که شروع به استفاده از فناوری برای دور زدن سیستم‌های امنیتی الکترونیکی، مانند کپی کردن کلیدهای دیجیتال یا استفاده از دستگاه‌هایی برای جلوگیری از قفل شدن خودرو کرده‌اند.
پلیس وست میدلندز جرایم خودرو را در اولویت قرار داده است و در حال تعقیب مجرمان سازمان یافته ای است که از این سرقت ها سود می برند، اما ما همچنین به تولیدکنندگان نیاز داریم که دوباره به ویژگی های امنیتی خودرو نگاه کنند تا مطمئن شوند که آنها اولویت اصلی و مناسب برای هدف هستند.
در سال‌های اخیر، پلیس میدلندز غربی و من سخت تلاش کرده‌ایم تا اقداماتی معنادار انجام دهیم، زیرا شاهد افزایش چشمگیر سرقت خودرو در وست میدلندز بوده‌ایم. با هدف اطلاع رسانی به مصرف کنندگان در مورد اینکه کدام خودروها بیشتر مورد هدف قرار می گیرند و بنابراین تولیدکنندگان را تشویق به بهبود امنیت می کنیم، ما داده هایی را منتشر کرده ایم تا نشان دهیم خودروهایی که بیشتر در معرض خطر هستند.
آمارهای پلیس وست میدلندز نشان می‌دهد که تولیدکننده‌ای که بیشترین نسبت خودروهای سرقتی را داشته، Abarth بوده است و آلفارومئو، فورد، رنج روور و لندرور نیز در رتبه‌های بالایی قرار دارند.
از سال 1992 تا 2006 وزارت کشور شروع به انتشار یک شاخص سرقت خودرو سالانه کرد که همچنین نشان می داد کدام خودروها بیشتر در معرض خطر سرقت هستند. با سهولت ظاهری که مجرمان می‌توانند خودروها را سرقت کنند، از شما می‌خواهم در انتشار اطلاعات سرقت خودرو تجدیدنظر کنید تا رانندگان در سراسر کشور بتوانند آگاهانه تصمیم بگیرند که کدام خودرو را خریداری کنند و به تولیدکنندگان خودرو برای بهبود امنیت فشار وارد شود.
به اندازه کافی توسط تولیدکنندگان خودرو برای تضمین امنیت وسایل نقلیه انجام نشده است و من از دولت می‌خواهم که بهتر باشد تولیدکنندگان خودرو را به‌خاطر آسیب‌پذیری‌های امنیتی که در رسیدگی به آنها ناتوان هستند، پاسخگو باشد.
برای جلوگیری از سرقت خودروها باید اقدامات بیشتری انجام شود و من از حمایت دولت در انجام این کار استقبال می کنم.
من مشتاقانه منتظر شنیدن نظر شما در اسرع وقت هستم.
با احترام، سیمون فاستر، پلیس وست میدلندز و کمیسر جنایت.

آقای سوئیفت افزود: “این کار بسیار ماست، بنابراین ما مکاتبات را تحت قانون FoI درخواست کردیم و معلوم شد که میزان واقعی موج جرم و جنایت وسایل نقلیه ای که در حال حاضر در این کشور تجربه می کنیم بسیار آشکار است.”

وی ادامه داد: در حالی که این نرخ از 180000 در سال در سال 2006 کاهش یافته است، زمانی که وزارت کشور انتشار شاخص سالانه سرقت خودرو را متوقف کرد، شما همچنین باید به ماهیت متغیر جرایم خودرو نگاه کنید، تصویر را به طور کلی مشاهده کنید. اندازه مشکل و نحوه مقابله با آن را درک کنید. اعداد سرقت فقط یک وجه هستند. بیست سال پیش، سرقت معمولی وسیله نقلیه یک فورد اسکورت قدیمی بود. اکنون، این یک رنجروور رده بالا تقریباً جدید به ارزش 100 هزار پوند است. بنابراین برای صنعت بیمه، از نظر اسکناس پوند، وضعیت فعلی به طور قابل توجهی بدتر است.

در 28 آوریل، وزارت کشور به سایمون فاستر پاسخ داد.

آقای سیمون فاستر عزیز،
از نامه شما در 23 مارس به Rt. نماینده محترم Hon Grant Shapps درباره سرقت وسیله نقلیه در وست میدلندز. نامه شما به واحد جنایات همسایگی در وزارت کشور، زیر نظر Rt ارسال شد. پورتفولیوی Hon Kit Malthouse MP به عنوان وزیر جنایت، پلیس و مشروطیت.
من می خواهم به شما اطمینان دهم که دولت از موضوع ملی سرقت خودرو آگاه است. آخرین آمار جرم و جنایت ثبت شده توسط پلیس در انگلیس و ولز نشان می دهد که سرقت یا بردن غیرمجاز وسیله نقلیه موتوری با 7 درصد افزایش از 94601 تخلف در سال منتهی به دسامبر 2020 به 101198 تخلف در سال منتهی به دسامبر 2021 رسیده است. تأثیری بر جرایم سرقت، با کاهش سرقت های مربوط به وسیله نقلیه که در این مدت مشاهده شده است. افزایش‌های اخیر نشان‌دهنده بازگشت به سطح قبل از همه‌گیری است، اگرچه سرقت یا گرفتن غیرمجاز تخلفات وسایل نقلیه موتوری با کاهش 11 درصدی بین سال‌های 2019 تا 2021، پایین‌تر از حد مجاز باقی مانده است. ما از نزدیک این وضعیت را زیر نظر داریم و به تلاش‌ها برای کاهش این سرقت‌ها ادامه خواهیم داد. .
ما همچنین از سطوح قابل توجه سرقت وسایل نقلیه در وست میدلندز آگاه هستیم، که دومین نرخ سرقت خودرو را در بین تمام نیروهای پلیس انگلیس و ولز دارد، با افزایش سرقت یا بردن غیرمجاز وسیله نقلیه موتوری در حال حاضر بالاتر از سطح قبل از همه‌گیری. 13 درصد از سال منتهی به 2019 تا سال منتهی به 2021. می‌دانید که وزیر اخیراً گزارشی را از پلیس میدلندز غربی برای درک بهتر دلیل این امر سفارش داده است. گزارش ارائه شده در تعیین اینکه چرا سرقت های مربوط به وسایل نقلیه در سطح ملی افزایش یافته است و جزئیات فعالیت عملیاتی در پلیس میدلندز غربی مفید بود.
دولت با سرنخ‌های پلیسی کار می‌کند تا اطمینان حاصل کند که همه شرکای مربوطه برای مقابله با این جنایت، از جمله تولیدکنندگان، اقدام می‌کنند. ما همچنان به پیشبرد برنامه کاری برای مقابله با سرقت مرتبط با وسایل نقلیه از طریق کارگروه ملی جرایم وسایل نقلیه، که توسط NPCC مسئول جرایم خودرو، ACC Jenny Sims، اداره می شود، ادامه می دهیم. این گروه شامل سازندگان وسایل نقلیه موتوری و همچنین نمایندگان پلیس و صنعت بیمه است. این کار تحت نظارت گروه ویژه جنایت و عدالت دولت است که ریاست آن بر عهده نخست وزیر است و هدف آن کاهش جرم و جنایت محله است. این شامل بررسی چگونگی جلوگیری و جلوگیری موثر از سرقت و سرقت وسایل نقلیه است. ما از موضوع سازش الکترونیکی برای سرقت وسایل نقلیه آگاه هستیم و با سازندگان آسیب دیده کار می کنیم. ACC Sims در حال گفتگو با سازندگان در مورد چگونگی ایجاد اطلاعات بیشتر برای جلوگیری از این سرقت ها، به ویژه سرقت های بدون کلید که خودروهای جگوار لندرور را هدف قرار می دهد، است. ACC Sims همچنین در حال سازماندهی یک کنفرانس تابستانی است و از مجریان قانون و شرکای صنعتی دعوت خواهد کرد تا در مورد رانندگان کلیدی سرقت خودرو بحث کنند.
از طریق کارگروه ملی جرایم وسایل نقلیه، ما یک گروه اسکن افق با دانشگاهیان، سازندگان خودرو و سرنخ‌های پلیس برای شناسایی روندهای بالقوه آینده، تهدیدات و آسیب‌پذیری در امنیت خودرو و جرایم مرتبط با خودرو ایجاد کرده‌ایم. تحقیقات برای توسعه اقداماتی برای کاهش فرصت‌های آینده برای بهره‌برداری مجرمانه از تغییرات فن‌آوری و طراحی در صنعت خودرو انجام خواهد شد.
ما همچنین در تلاش هستیم تا به نیروهای پلیس کمک کنیم تا دانش و مهارت افسران خود را در رابطه با جرایم وسایل نقلیه افزایش دهند. شبکه ای از متخصصان جرایم وسایل نقلیه ایجاد شده است که تمام نیروهای پلیس در انگلستان و ولز را درگیر می کند. این گروه هر سه ماه یکبار تشکیل جلسه می‌دهد تا اطمینان حاصل شود که نیروها می‌توانند اطلاعاتی در مورد روندهای نوظهور در جرایم وسایل نقلیه به اشتراک بگذارند و بهتر با مسائل منطقه‌ای مقابله کنند.
علاوه بر این، ما متعهد به کاهش توانایی مجرمان برای کسب سود از جرم هستیم و جذابیت کمتری برای سرقت اموال برای مجرمان ایجاد می کنیم. ما گروهی از متخصصان پلیس و شرکای دانشگاهی ایجاد کرده‌ایم که کار را در زمینه‌های مختلف پیش می‌برند. اینها شامل اقداماتی برای شناسایی مکان و نحوه فروش کالاهای دزدیده شده است. بررسی راه هایی برای اطمینان از علامت گذاری، شناسایی و ردیابی اموال؛ و کاوش راه‌هایی برای به اشتراک گذاشتن بهترین شیوه‌ها بین نیروها، مانند ابتکار جنایت نمی‌خریم. این ابتکار در نیروهای پلیس غرب مرسیا و گونت موفقیت آمیز بوده است. این امر پلیس را قادر می سازد تا با تاجران کالاهای دست دوم برای کاهش فروش اموال مسروقه همکاری نزدیک داشته باشد.
هم برنامه های کاری کالاهای دزدیده شده و جرم و جنایت وسایل نقلیه به مجموعه جرایم اکتسابی جدی و سازمان یافته NPCC، به رهبری DCC آماندا بلیکمن، وارد می شود. این تضمین می‌کند که عنصر سازمان‌یافته جرایم مرتبط با وسایل نقلیه و سایر جرایم اکتسابی پاسخ مناسب را در بین نیروهای ملی دریافت کند.
ما از اقدامی که شما و پلیس وست میدلندز انجام می دهید برای انتشار داده های خودروهایی که بیشتر در معرض سرقت هستند استقبال می کنیم. من به پیشنهاد شما توجه می کنم که دولت شروع به انتشار داده های ملی در این مورد کند، مشابه آنچه که تا سال 2006 منتشر شده بود. ما احساس می کنیم کاری که با سازندگان موتور از طریق NVCWG انجام می دهیم، ابزار مناسبی برای بررسی گزینه ها برای بهبود امنیت خودرو و کاهش فرصت ها است. سرقت. علاوه بر این، Thacham Research یک ارزیابی امنیت خودروی ملی برای وسایل نقلیه جدید انجام می دهد که در رتبه بندی گروه برای شرکت های بیمه اعمال می شود. Thatcham با مجری قانون، صنعت خودرو و بیمه‌گران برای ارزیابی آسیب‌پذیری‌های فیزیکی و الکترونیکی احتمالی در وسایل نقلیه همکاری می‌کند. سازندگان به طور فعال با این فرآیند درگیر می شوند تا وسایل نقلیه خود را ایمن تر کنند. دارندگان وسایل نقلیه می توانند گروه بندی بیمه خودرو خود، از جمله رتبه بندی امنیتی، را در آن بررسی کنند وب سایت Thatcham.
با تشکر از شما برای طرح این موضوع مهم. امیدوارم به شما اطمینان داده باشم که دولت این مسائل را جدی می گیرد و مصمم است که جنایت را از بین ببرد.
با احترام، A. Green، واحد جنایت محله

ماهیت در حال تغییر جرایم خودرویی که اعداد سرقت تنها جنبه ای از آن است، به وضوح به طور کامل شناخته نشده است، همچنین اندازه مشکل و نحوه برخورد واقعی با آن مشخص نیست. در واقع هنوز اعتقاد بر این است که در برخی از سطوح اجرایی پلیس، جرایم وسایل نقلیه در اصل “بدون قربانی” دیده می شود.

برخی از افسران پلیس متعهد که در «صورت زغال سنگ» جرایم خودرویی گاهی به مدت هشت ساعت در روز، هفت روز در هفته کار می کنند و انباشته های با ارزش خودروهای نیمه برهنه شده را بازیابی می کنند، وقتی از بالا به آنها گفته می شود که با وسایل نقلیه دزدیده شده در سایر مناطق نیرو برای مالی زحمت نکشند، متحیر می شوند. دلایلی وجود دارد و همه آنها نگران هستند که این عدم کار برون مرزی برای عموم و اعتبار خدمات مضر است.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/transport/how-could-uks-vehicle-theft-stats-be-so-wrong/