چگونه MSP ها می توانند کارایی را افزایش دهند


مایک پوگلیا، مدیر ارشد امنیتی و GM محصولات امنیتی، در نرم‌افزار مدیریت فناوری اطلاعات ompany صندوقدار، در تصویر توضیح می دهد که چگونه MSP ها می توانند کارایی را تا سال 2022 و پس از آن افزایش دهند.

همه گیری COVID-19 تأثیر قابل توجهی بر فعالیت های ارائه دهندگان خدمات مدیریت شده (MSP) در سراسر جهان داشته است. این فرصت‌هایی را برای آن‌ها ایجاد کرد زیرا SMB‌ها مجبور بودند از راه دور بروند و برای ادامه کار به MSPها وابسته باشند. این اتکا به دنیای پس از همه گیری ادامه پیدا کرده و ادامه خواهد داشت و فرصت های مداومی برای MSP ها ایجاد می کند.

با این حال، برای بسیاری، فرصت ها غالب شده اند. با تشدید کنترل همه‌گیری، شرکت‌ها زیرساخت‌های فناوری اطلاعات خود را با استفاده از ابزارهای مبتنی بر ابر و دیجیتال برای ماندن در رقابت ارتقا دادند. اغلب این به معنای روی آوردن به منابع خارجی، به ویژه برای پشتیبانی IT بود. بر این اساس، بسیاری از MSP ها شاهد رشد کسب و کار خود بودند.

بیش از نیمی (51 درصد) از پاسخ دهندگان به Kaseya بررسی معیار MSP 2022که از بیش از 1200 MSP در سراسر جهان نظرسنجی کرد، گفت که COVID-19 آنها را قادر می سازد تا توانایی خود را برای گسترش خدمات در پایگاه مشتریان خود افزایش دهند، در حالی که 62 درصد گفتند که منجر به افزایش درآمد کلی ماهیانه دوره ای (MRR) آنها شده است. تقریباً نیمی از پاسخ دهندگان MSP به دلیل این عوامل مطلوب، رشد درآمد ماهیانه تکراری را بیش از 10 درصد گزارش کردند.

امنیت حاکم است

مهمترین نکته برای بسیاری از MSPها، در آستانه عصر پس از همه گیری، چشم انداز امنیت سایبری است. بر اساس این نظرسنجی – 50 درصد گفتند که کسب و کار آنها در مقایسه با یک سال قبل بیشتر در معرض خطر جرایم سایبری است که نسبت به داده های سال 2021 11 درصد افزایش یافته است. اما این چالش نیز یک فرصت است. بیش از 95 درصد از پاسخ دهندگان به Kaseya گفتند که مشتریانشان برای مشاوره در مورد برنامه های امنیت سایبری و بهترین شیوه ها در سال 2021 به آنها مراجعه کردند.

این ارقام جای تعجب ندارد. امنیت سایبری یک نگرانی فزاینده فوری برای آن دسته از کسب و کارهای کوچک تا متوسط ​​(SMB) است که سهم عمده ای از لیست مشتریان MSP را تشکیل می دهند. محیط کار از راه دور و ترکیبی، سوء استفاده از شرکت‌های آسیب‌پذیر را برای مجرمان سایبری از همه اقشار آسان‌تر کرده است. SMB ها هدف جذابی هستند زیرا فاقد چارچوب امنیتی قوی هستند و اغلب منابع و دانش مناسبی برای ایجاد آن ندارند. علاوه بر این، تکنسین‌های آن‌ها اغلب به دلیل کارکردن ساعت‌های طولانی‌تر برای نظارت بر حوادث در کنار انجام وظایف معمول فناوری اطلاعات، دچار فرسودگی می‌شوند.

همه شواهد نشان می دهد که امنیت سایبری همچنان یک موضوع تلخ برای جامعه SMB در حال حرکت است. در میان پاسخ دهندگان MSP مورد بررسی، 73 درصد گفتند که تا 20 درصد از مشتریان آنها حداقل یک حمله سایبری را در 12 ماه گذشته تجربه کرده اند. این روند با پاسخ های نظرسنجی 2021 سازگار است.

اگرچه بدیهی است که جرایم سایبری به مشاغل بیشتری ضربه می زند. درصد پاسخ دهندگانی که گفتند بین 21 تا 40 درصد از مشتریانشان حداقل یک حمله سایبری را تجربه کرده اند از 13 درصد به 21 درصد افزایش یافته است.

قرار دادن کانون توجه در BCDR

تداوم کسب و کار و بازیابی بلایا (BCDR) یکی دیگر از تمرکزهای کلیدی است. با توجه به پیچیدگی روزافزون محیط‌های فناوری اطلاعات و چشم‌انداز تهدیدات سایبری، به متخصصان فناوری اطلاعات دستور داده می‌شود تا قابلیت‌های بازیابی بلایای طبیعی خود را به طور منظم آزمایش کنند. نظرسنجی Kaseya در سال 2022 نشان داد که 30 درصد از MSPها قابلیت های بازیابی بلایا را به صورت فصلی، 25 درصد سالانه و 9 درصد آزمایش ماهانه را شبیه سازی می کنند – با 15 درصد اعتراف به این که اصلاً آزمایش نمی کنند.

کار از راه دور همچنین فرصت های زیادی را برای MSP ها فراهم کرده است تا بتوانند از آن ها سرمایه گذاری کنند. این به این دلیل است که به عنوان یک نقطه دردناک برای مشتریان MSP ها دیده می شود، به طوری که 36 درصد از پاسخ دهندگان آن را به عنوان یکی از سه مشکل اصلی IT برای مشتریان در سال 2022 انتخاب کردند.

یافتن راه حل

موضوعات ذکر شده در بالا به طور فزاینده ای زمینه های تمرکز برای MSP ها و مشتریان آنها است. بنابراین MSPها به طور فزاینده ای این خدمات را به مشتریان خود در تلاش برای افزایش درآمد ارائه می دهند. این روند احتمالا تا سال 2022 و پس از آن ادامه خواهد داشت. در ارائه این خدمات، کارایی کلیدی باقی خواهد ماند. با توجه به تحقیقات Kaseya، همچنان اولویت اصلی برای MSP ها است، به طوری که 96 درصد از پاسخ دهندگان موافق هستند که ادغام فناوری های اصلی کارایی عملیاتی را بهبود می بخشد. در نهایت، چالش‌ها و فرصت‌های ذکر شده در بالا را می‌توان از طریق راه‌حل‌ها و خدمات فناوری اطلاعات که یکپارچه‌سازی برنامه‌ها و کارایی عملیاتی را ارائه می‌کنند، به بهترین شکل مورد بررسی قرار داد.

MSP ها می توانند با ارائه خدمات امنیت سایبری قوی و انطباق و همچنین پشتیبانی چشمگیر مشتری، مشتریان بیشتری را به دست آورند. از آنجایی که MSP ها مشتریان بیشتری دارند، باید عملیات خود را ساده کنند تا بازده عملیاتی را افزایش دهند و در عین حال هزینه ها را کاهش دهند.

ادغام بین ابزارهای حیاتی کسب و کار، مانند نظارت و مدیریت از راه دور، راه حل های PSA و اسناد فناوری اطلاعات، به آنها در انجام این امر کمک می کند. به طور کلی، وضعیت بازار MSP همچنان قوی است و چشم انداز امیدوارکننده به نظر می رسد. با برنامه ریزی دقیق و آینده نگری، MSP ها می توانند بر موانع غلبه کنند و تا پایان سال 2022 و پس از آن، جایگاهی برای خود ایجاد کنند.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/interviews/171063-2/