کارآموزی خدمات افسران امنیتی | امنیت حرفه ای


این است هفته ملی کارآموزی. انجمن صنعت امنیت بریتانیا (BSIA، زیرمجموعه آموزشی مهارت های امنیتی و عضو، شرکت نگهبانی SecuriGroup، یک دوره کارآموزی برای پرسنل امنیتی خط مقدم راه اندازی کرده اند.

به عنوان انجمن صنفی گفته استبریتانیا با کمبود شدید افسران امنیتی، افزایش تقاضا برای خدمات امنیتی و به طور کلی نیروی کار پیر مواجه است. برگزیت و اثرات اجتماعی و اقتصادی همه‌گیری کووید-19 را اضافه کنید، و BSIA تخمین می‌زند که این کشور به حدود 62000 افسر امنیتی جدید نیاز دارد.

دوره برجسته کارآموزی خدمات افسران امنیتی (سطح 5 کارآموزی SVQ در ارائه خدمات افسر امنیتی) در سال 2021 در اسکاتلند راه اندازی شد و اخیراً اولین گروه خود را تکمیل کرده است. این بودجه 12 ماهه تامین می شود و ایمنی آتش نشانی، آگاهی از سلامت روان، مدیریت درگیری، مقابله با تروریسم و ​​حفاظت را پوشش می دهد.

مارسیا مکی، در تصویر، که اکنون یک افسر امنیتی دارای مجوز SIA در شرکت نگهبانی مستقر در گلاسکو SecuriGroup است، یکی از اولین دانشجویانی است که دوره کارآموزی خدمات افسران امنیتی را به پایان رسانده است. مارسیا گفت: “من فکر می کنم یک فرصت واقعی برای تغییر صنعت وجود دارد. جذب جوانان و زنان بیشتر بخش بزرگی از آن است. فکر می کنم ما دلسوزیم گوش می دهیم. برای به دست آوردن بهترین نتایج با مردم، این چیزی است که شما نیاز دارید. همچنین فقط یک مکان عالی برای رشد مهارت های زندگی است. کار تیمی، مشارکت اجتماعی، فقط قدم گذاشتن و مسئولیت پذیری. من از این مهارت ها تا آخر عمرم استفاده خواهم کرد.»

مارسیا که به مدت شش سال در SecuriGroup بوده است، اکنون با هدف تبدیل شدن به یک مدیر امنیتی در حال تلاش برای اعتباربخشی بیشتر است.

بیش از 500 دانش آموز در کارآموزی مهارت های امنیتی در سراسر بریتانیا در دوره هایی از سیستم های اضطراری آتش نشانی و سیستم های امنیتی تا مدیر خط اول امنیت وجود دارد. سازمان‌دهندگان پیش‌بینی می‌کنند که شاگردی خدمات افسران امنیتی در تابستان 2023 در بقیه نقاط بریتانیا فعال شود.

مایک ردینگتون، مدیر اجرایی BSIA گفت: «مدارک شناخته شده و مسیرهای شغلی تعریف شده، بخش کلیدی در تغییر نگرش در مورد نقشی که در صنعت امنیت به نظر می رسد، است. این نقش اساسی در حفظ حرفه ای افراد، اموال و مکان ها دارد.

“جوانانی مانند مارسیا که در حال تکمیل دوره های آموزشی امنیتی خود هستند نشان می دهند که فرصت های بسیار واقعی برای توسعه وجود دارد – هم از نظر شخصی و هم حرفه ای. شغل در امنیت بیشتر از پوشیدن جلیقه هیویز است.»

SecuriGroup به مدت پنج سال است که آموزش های امنیتی و کارآموزی ارائه می دهد. دارای 30 دانش آموز است که در برنامه کارآموزی خدمات افسران امنیتی ثبت نام کرده اند.

دیوید بروک، مدیر آموزش و توسعه در SecuriGroup، گفت: “بیش از 20 سال است که ما یک ارائه دهنده آموزش مورد تایید در صنعت بوده ایم. ما با تخصص خود، تعهد به کیفیت و قابلیت‌های ارزیاب قوی خود، مهارت‌های ملموس و قابل انتقال را به افراد ارائه می‌دهیم و متخصصان امنیتی مورد نیاز صنعت را ایجاد می‌کنیم.

ما موفقیت اولیه خود را با این برنامه به دست خواهیم آورد و آن را در سراسر اسکاتلند تکرار خواهیم کرد تا به معیاری برای بریتانیا در نحوه ارائه دوره های آموزشی امنیتی تبدیل شود.

داستان مارسیا

این کار با یک نمایشگاه مشاغل آغاز شد، در حالی که مارسیا در کالج شهر گلاسکو مربیگری ورزشی می خواند. او می‌گوید: «تنوع روزانه کار فوراً از بین رفت. می‌دانستم که می‌خواهم چیزها تازه بمانند، و می‌خواستم از منطقه راحتم خارج شوم، بنابراین فقط دنبالش رفتم.»

او به عنوان مباشر ایمنی به SecuriGroup پیوست. هنگامی که هری استایلز که قبلاً از وان دایرکشن بود، در ورزشگاه آیبروکس در گلاسکو در ژوئن 2022 بازی کرد، دوستان مارسیا برای خرید بلیط هجوم آوردند. او در حالی که مهماندار بود نمای ردیف جلویی داشت. «داشتن یکی از بزرگترین نوازندگان شهر به اندازه کافی هیجان انگیز بود. هر چند بخشی از آن باشیم. کمک به همه برای لذت بردن از این تجربه و غوطه ور شدن در جو فقط چیز دیگری بود.”

هنگامی که Skills for Security و SecuriGroup “سطح 5 SVQ Apprenticeship در ارائه خدمات افسران امنیتی” (Security Officers Services Apprenticeship) را معرفی کردند، مارسیا از این شانس استفاده کرد. علاوه بر این، افق های حرفه ای در صنعت را گسترش داد، «حوزه کاری که می توانستم انجام دهم، و جایی که می توانستم بروم، الهام بخش بود. می‌توانستم آرامش داشته باشم، زیرا می‌دانستم که با هزینه‌های مقرون به صرفه آموزش می‌بینم، به گونه‌ای که با کاری که قبلا انجام می‌دادم متناسب باشد. اما من همچنین توانستم به آینده نگاه کنم و واقعاً آینده ای را برای خودم ببینم.”
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/training/security-officers-services-apprenticeship/