کاربردهای جدید دوربین های حرارتی – Dahua Technology USA Inc

با قابلیت دمای داخلی، دوربین می تواند افزایش قابل توجه دما را در مدت زمان کوتاهی تشخیص دهد و حتی در فواصل طولانی زنگ هشدار بدهد. دوربین‌های حرارتی امروزی با حساسیت بالای خود به نوسانات دما، دقت تشخیص بالاتری را نسبت به دوربین‌های استاندارد ارائه می‌کنند و به ویژه برای کاربردهایی مانند جنگل‌ها، مجتمع‌های انبار و مناطق صنعتی مناسب هستند. نمونه های معمولی عبارتند از ذخیره سازی چوب آتل، باتری، مواد بازیافت زباله و زغال سنگ. وجه مشترک این برنامه ها نیاز اساسی به شناسایی نقاط داغ و تشخیص آتش سوزی در مراحل اولیه برای کمک به جلوگیری از تلفات قابل توجه است.

استفاده از دوربین‌های حرارتی در برنامه‌های ایمنی و امنیتی به طور سنتی با مکان‌های حیاتی مانند تاسیسات، فرودگاه‌ها یا کارخانه‌های شیمیایی مرتبط بوده است که در آن تشخیص امضای حرارت انسانی می‌تواند پیامدهای مهمی داشته باشد. این امکانات حساس می‌تواند هزینه‌های بالاتر مرتبط با دوربین‌های حرارتی را توجیه کند، زیرا نیاز به سیستم‌های امنیتی بسیار پیچیده وجود دارد.

دوربین های تصویربرداری حرارتی امروزه برای کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. به لطف توانایی اندازه گیری دما در حالت غیر تماسی، بسیاری از سایت ها از دوربین های حرارتی به عنوان بخش مهمی از یک سیستم هشدار اولیه کامل برای کمک به تشخیص آتش سوزی استفاده می کنند. هر صنعتی که مواد قابل احتراق یا قابل اشتعال را ذخیره می کند، هر محیطی که در آن گازهای قابل اشتعال وجود دارد، و بسیاری از تنظیمات دیگر که در آن آتش سوزی شروع می شود، از دوربین حرارتی که تشخیص افزایش سریع دما را ارائه می دهد، بهره مند خواهد شد.


منبع: https://us.dahuasecurity.com/new-uses-for-thermal-cameras/ریچارد کویتکوفسکی
نویسنده ارشد فنی

تسهیلات مدیریت پسماندies

انبارها

تولید و ذخیره سازی سوخت و مواد شیمیایی

تولید و ذخیره سازی سوخت و مواد شیمیایی به دلیل ماهیت بسیار قابل اشتعال محصولات بسیار خطرناک است. جرقه ناشی از فندک یا سیگار روشن می تواند به سرعت منجر به آتش سوزی شدید شود و باعث تلفات فاجعه آمیز جان و دارایی شود.

دوربین‌های تصویربرداری حرارتی می‌توانند نقاط داغ را قبل از شعله‌ور شدن شناسایی کرده و برای جلوگیری از آسیب رساندن به پرسنل یا از دست دادن دارایی‌ها، یک واکنش هشدار اولیه را نشان دهند. نظارت خودکار تغییرات دما در این مکان‌ها با دوربین‌های تصویربرداری حرارتی می‌تواند از فاجعه جلوگیری کند و ایمنی کارگران و مردم را بهبود بخشد.

تصویرسازهای حرارتی امروزی از سنسور اکسید وانادیوم (VOx) خنک نشده استفاده می‌کنند که حساسیت حرارتی بالاتری را در بسته‌بندی فشرده‌تر و مقرون به صرفه‌تر ارائه می‌دهد. دوربین های اکسید وانادیوم نیز در مقایسه با سایر فناوری های تصویربرداری حرارتی، به دلیل قطعات متحرک کمتر، قابل اعتمادتر هستند. آشکارساز VOx حساسیت حرارتی بالایی را ارائه می دهد (≤ 50 mK) که به دوربین های حرارتی اجازه می دهد بین اشیاء در یک صحنه با حداقل تفاوت دما تمایز قائل شوند. دوربین تصاویر با جزئیاتی می گیرد که کنتراست حرارتی بین شی و پس زمینه حداقل است.

دوربین‌های حرارتی، به‌ویژه در مقایسه با تصاویر رنگی دقیق ارائه‌شده توسط دوربین‌های نور مرئی امروزی، تصاویر قابل استفاده در سطح شناسایی تولید نمی‌کنند. در حالی که تمام دوربین های تصویربرداری حرارتی دارای یک سنسور مادون قرمز برای تشخیص طول موج مادون قرمز هستند، بسیاری از آنها از یک سنسور CMOS نور مرئی نیز استفاده می کنند که یک تصویر رنگی معمولی ایجاد می کند. سپس دوربین تصویر نور مرئی را بر روی تصویر مادون قرمز قرار می دهد و زمینه و جزئیات بیشتری را برای تصویر مادون قرمز فراهم می کند. این دوربین‌های حرارتی هیبریدی – دستگاهی واحد که یک تصویرگر حرارتی و نور مرئی را در یک محفظه ترکیب می‌کند – بسیاری از چالش‌های ایمنی و امنیتی را برای مکان‌هایی که نظارت بر آنها دشوار است، برطرف می‌کند.

زباله یکی دیگر از مواد بالقوه قابل اشتعال است، به ویژه هنگامی که در انبوه های بزرگ در داخل خانه ذخیره می شود. خودسوزی، ایجاد گرما در اثر فشار، واکنش های شیمیایی خود به خود بین دفع و تجمع گاز متان همگی از خطرات احتمالی آتش سوزی هستند. دوربین های تصویربرداری حرارتی می توانند با شناسایی نقاط داغ با احتمال شعله ور شدن به جلوگیری از آتش سوزی کمک کنند.

این حساسیت برای تشخیص افزایش سریع دما در فواصل تقریباً 200 فوتی (با استفاده از لنز حرارتی ثابت 7 میلی‌متری) به دوربین اجازه می‌دهد، به عنوان مثال، زمانی که فردی از فندک استفاده می‌کند یا سیگار می‌کشد، تشخیص دهد که به ویژه در محیط‌های بسیار قابل اشتعال مفید است. جایی که یک جرقه می تواند به سرعت آتش را مشتعل کند. قابلیت تشخیص سریع همراه با بلندگوها و روشنگرهای داخلی یک سیستم هشدار اولیه کامل را برای جلوگیری از آتش سوزی احتمالی قبل از شروع آن ارائه می دهد.

امروزه قیمت دوربین های حرارتی به طور قابل توجهی کاهش یافته است در حالی که عملکرد همچنان بهبود می یابد. در نتیجه، مکان‌های کمتر بحرانی نیز از سیستم‌های حرارتی برای حفاظت محیطی و سایر کاربردها استفاده می‌کنند. این سایت ها از تصویرگرهای حرارتی به عنوان یک سیستم هشدار اولیه استفاده می کنند که می تواند افزایش سریع دما را در مدت زمان کوتاهی که می تواند نشان دهنده آتش سوزی باشد، تشخیص دهد. آتش می تواند چندین ساختمان یا تاسیسات را در مدت زمان بسیار کوتاهی از بین ببرد. ارزش کالاهایی که در طی آتش سوزی از بین می روند می تواند بسیار زیاد باشد و محاسبه هزینه جانی که در طی آتش سوزی از بین می رود غیرممکن است. دوربین‌های تصویربرداری حرارتی با روش غیرتماسی خود برای اندازه‌گیری دما، می‌توانند آتش‌سوزی را با استفاده از تشخیص دود یا توابع ردیابی نقطه داغ تشخیص دهند.