کاغذ سفید هوش مصنوعی | امنیت حرفه ای


دولت بریتانیا کاغذ سفیدی را ارائه کرده است که در آن جزئیات برنامه های خود را برای آنچه که رویکرد طرفدار نوآوری در مقررات هوش مصنوعی می نامد، ارائه کرده است.

یکی از پنج اصل برای هدایت و اطلاع رسانی توسعه و استفاده مسئولانه از هوش مصنوعی «ایمنی، امنیت و استحکام» است.

میشل دونلان، وزیر علوم، نوآوری و فناوری گفت: هوش مصنوعی این پتانسیل را دارد که بریتانیا را به مکانی هوشمندتر، سالم‌تر و شادتر برای زندگی و کار تبدیل کند. هوش مصنوعی دیگر چیز علمی تخیلی نیست و سرعت توسعه هوش مصنوعی سرسام آور است، بنابراین باید قوانینی داشته باشیم تا مطمئن شویم که به طور ایمن توسعه می یابد. رویکرد جدید ما مبتنی بر اصول قوی است تا مردم بتوانند به کسب‌وکارها برای رها کردن این فناوری فردا اعتماد کنند.»

برای سند، مراجعه کنید https://www.gov.uk/government/publications/ai-regulation-a-pro-innovation-approach.

میشل دونلان در پیشگفتار این سند از یک «رویکرد عقل سلیم و نتیجه‌محور» صحبت کرد و گفت که خطرات ناشی از هوش مصنوعی می‌تواند شامل آسیب‌های فیزیکی، تضعیف امنیت ملی و همچنین خطرات روانی باشد. سلامتی. توسعه و استقرار هوش مصنوعی همچنین می‌تواند چالش‌های اخلاقی را ایجاد کند که همیشه پاسخ‌های روشنی ندارند. تا زمانی که ما اقدامی نکنیم، مصرف کنندگان خانگی، خدمات عمومی و مشاغل به فناوری اعتماد نخواهند کرد و در مورد پذیرش آن نگران خواهند بود.

وزارت علوم، نوآوری و فناوری می‌گوید که طی 12 ماه آینده، تنظیم‌کننده‌ها دستورالعمل‌های عملی را برای سازمان‌ها و همچنین ابزارها و منابع دیگری مانند الگوهای ارزیابی ریسک برای تعیین نحوه تنظیم این اصول در بخش‌های خود صادر خواهند کرد. زمانی که زمان پارلمان اجازه دهد، می‌توان قوانینی را برای تنظیم‌کننده‌ها ارائه کرد تا اصول را به طور مداوم در نظر بگیرند. با این حال، این مقاله تصریح می‌کند که تنظیم‌کننده‌ها باید پیشگام باشند. آ مشاوره تا 21 ژوئن ادامه خواهد داشت.

با جزئیات بیشتر، این سند اشاره می‌کند که تشخیص الگو و یادگیری بازگشتی که توسط هوش مصنوعی انجام می‌شود احتمالاً نقش مهمی در «دفاع سایبری فعال» ایفا می‌کند. ابزارهای هوش مصنوعی به همان اندازه می توانند برای خودکارسازی «حملات سایبری بسیار هدفمند» استفاده شوند.

نسخه چاپی ماه آوریل مجله امنیت حرفه ای مصاحبه ای با پائولین نورستروم از Anekanta Consulting در زمینه هوش مصنوعی دارد.

اظهار نظر

مایک لوکیدس، معاون فناوری نوظهور در اوریلی، گفت: «دولت بریتانیا پنج اصل را برای راهنمایی استفاده از هوش مصنوعی در بریتانیا منتشر کرده است. نکته قابل توجه در مورد این اصول این است که آنها مشکلات و آسیب های واقعی را که اکنون توسط هوش مصنوعی ایجاد می شود، بررسی می کنند. از این نظر، تضاد شدیدی بین این اصول و دیگر درخواست‌ها برای «مهلت قانونی» و مواردی از این قبیل وجود دارد. بریتانیا به مسائل واقعی و ملموس می پردازد: انصاف، امنیت، مسئولیت پذیری و جبران آسیب ها، نه خیال پردازی در مورد آنچه ممکن است اتفاق بیفتد یا نه اگر به نحوی موفق به ساخت یک هوش مصنوعی فوق هوشمند شویم. این یک شروع عالی است. و در حالی که بحث های زیادی وجود داشته است، من نشانه های کمی از علاقه صنعت خصوصی به این موضوعات استفاده مسئولانه دیده ام.

«مسائل بزرگتر زمانی به وجود می آیند که ما شروع به صحبت در مورد اجرا می کنیم. آیا این پیشنهاد قانونی است؟ من هیچ صنعتی ندیدم که در خود تنظیمی خوب باشد. با این حال، مگر اینکه قانونگذاران بریتانیایی نسبت به قانونگذاران در ایالات متحده مسئولیت‌پذیرتر و آگاه‌تر باشند، باید مراقب باشید که چه چیزی می‌خواهید، زیرا ممکن است آن را دریافت کنید. من نمی بینم که قوانین و مقررات توسط افرادی که به طور کلی از فناوری ناآگاه هستند، چه رسد به هوش مصنوعی، تدوین و تصویب شده است.

بریتانیا شروع بسیار خوبی داشته و در مسیر درستی قرار دارد. امیدوارم که آنها بتوانند در مسیر درست حرکت کنند.»
منبع: https://professionalsecurity.co.uk/news/government/ai-white-paper/