کانال 5: دزدان مغازه در جنگ با قانون


چقدر نادر است که در تلویزیون، هر کانالی که باشد، مردان یا زنان شاغل را ببینید که در مورد کاری که انجام می دهند صحبت می کنند. چقدر نادرتر است که کسی را از امنیت خصوصی بشنویم. معمولا مستندهایی که کارگران را دنبال می کنند از اورژانس هستند. دزدان مغازه: در جنگ با قانون برای سری دوم در حال اجرا است کانال 5مارک رو می نویسد، و از این نظر، گفتن به بقیه در مورد افراد شاغل، پخش خدمات عمومی است.

در معانی دیگر فرمولی است. ما مقداری روایت در مورد کارکنان امنیتی مرکز خرید West Orchards در مرکز شهر کاونتری (تصویر) دریافت می کنیم، سپس چیز دیگری در مورد TM-Eye، شرکت امنیتی خصوصی که توسط دیوید مک کلوی، در محل کار در ایلینگ و وست اند لندن، و سپس دوباره برمی گردند، زیرا بینندگان نمی توانند بیش از چند دقیقه روی یک موضوع متمرکز شوند.

عنوان کاملاً دقیق نیست. آنچه اپیزودهای یک ساعته نشان می‌دهد نه تنها سرقت از مغازه‌ها، بلکه هرگونه جرم یا تخلف است. در قسمت دیشب، West Orchards’ است-افسران امنیتی با نشان، یونیفرم مشکی، حامل رادیو و دوربین بدنه از مردی که (مانند روز قبل) سخنان جنسی و وسوسه‌انگیز به دختران می‌گوید، آگاه شدند. وقتی امنیت از او درباره رفتارش پرسید، او آن را شوخی خواند. اگرچه ظاهراً کسانی که او را گزارش کرده بودند احساس دیگری داشتند.

در آن صورت علاوه بر این کاونتری BID (منطقه بهبود کسب و کار) گشت زنی ها با بند آبی کم رنگشانو با نشان SIA، یک PCSO سوار بر دوچرخه به محل حادثه رسید. مردی که اظهارات نامناسبی را بیان کرده بود، به مجریان قانون بیشتر گفت. او با حالتی پرخاشگرانه گفت: “چون من در خلق و خوی هستم، درست است.” من اول تو را بیرون می‌آورم، بعد او و بعد او را.» این مرد به پلیس سپرده شد و کارکنان امنیتی به درستی دور شدند. یکی از افسران امنیتی اظهار داشت: “ما می دانیم که او اکنون چه شکلی است، فقط یک مورد نظارت بر آن هر بار که وارد می شود.”

کاری که مستند انجام نداد، تحلیل بود. در حالی که این ممکن است خوب باشد، به ما اجازه دهید نتیجه گیری های خود را انجام دهیم، و تنها تعداد زیادی تلویزیون می تواند در یک ساعت پخش شود، BID توضیح داده نشد، و همچنین اقتصاد مختلط جدید پلیس در خیابان های مرتفع و مراکز شهر توضیح داده نشد. فقط یک افسر پلیس (با اختیارات دستگیری بر خلاف PCSO) هر چند وقت یکبار (در «روز اقدام») یا اگر تأیید شود که اتفاق مهمی رخ داده است. ناظران یا سفیران BID یا هر چیز دیگری که نامیده می شوند به این معنی است که مشاغل دو برابر برای حفاظت از فضای عمومی هزینه می کنند. امنیت خصوصی آن ترکیب، مستند در یک مقاله نادر از سرمقاله نشان داد که تقریباً یک «خدمات اورژانس چهارم» بود که به نظر می‌رسید گارد ساحلی HM را نادیده می‌گرفت.

ایده “چهارمین سرویس اضطراری” در نسخه چاپی ماه نوامبر مجله امنیت حرفه ای پخش شد، زمانی که پانلی در اخیر نمایش خدمات اضطراری در NEC بیرمنگام حفره‌هایی در آن برداشته شد – اگر چنین است، پروتکل‌های توافق شده با پلیس، آموزش و تجهیزات، هماهنگی بین شهرها و نیروهای پلیس کجاست؟

این مستند عجیب و غریب و کم وفاداری برخی از جنایتکاران و بدخواهانی را که باغ غربی و بدون شک دیگر مراکز خرید با آنها روبرو می شوند را نشان می دهد. همانطور که یکی از افسران امنیتی در اواخر ساعت گفت: «ما همه بهانه‌ها را در زیر نور خورشید به سمت ما می‌آوریم. ما قبلاً همه آن را شنیده ایم.» مانند مردی که دوچرخه خود را به شعبه ویژن اکسپرس برد و در دوربین های مداربسته مرکز خرید و شخصا توسط نگهبانی مرکز تعقیب شد. وقتی او را به بیرون اسکورت کردند، به مأموران گفت که 9 سال است که دزدی نکرده است. همانطور که افسر پاسخ داد، هیچ کس نگفته بود که او دزد است.

این مستند همچنین یک شعله ور خشونت را نشان داد که هیچ ربطی به دزدی از مغازه نداشت و در واقع اصلاً به باغ های غربی ربطی نداشت. یک مامور راهنمایی و رانندگی به مردی در بیرون مغازه بلیت داد که متخلف شد و آن دو به داخل مرکز خرید ریختند. اتاق کنترل مرکز یک گشت زنی را به سمت ورودی که آن دو در آنجا بودند هدایت کرد. ما به دنبال افسری که پله‌های برقی را پایین می‌آورد، به طبقه همکف می‌رفتیم در حالی که مرد بلیط‌دار، رئیس راهنمایی و رانندگی را به ویترین مغازه هل داد و کتش را گرفت.

افسران بیشتری آمدند و ما تاکتیک های مختلف برای خنثی کردن چنین وضعیتی را دیدیم و به آنها گفته شد. می‌دانی چه اتفاقی افتاده، فقط آرام باش، ما می‌توانیم این موضوع را حل کنیم و تو را از بین ببریم.» جالب توجه بود که کسانی که یونیفورم پوشیده بودند، از جمله نگهبان مورد حمله، تمایل داشتند تا جایی که می توانند کمتر چنین حوادثی را انجام دهند، خواه به این دلیل که گزارش دادن مسائل به مقامات برای آنها به معنای کار بیشتر است یا به این دلیل که ارزشش را ندارد. نگهبان گفت که به اندازه کافی خوشحالم، وقتی مرد بلیط دار آرام شد، آن را از طریق 101 گزارش داد (به خودی خود وقت گیر) و مرد را رها کرد. همانطور که یک افسر امنیتی در مورد مردی که حمله را انجام داد، منعکس کرد: “فقط یک مشتری ناراضی.”

یکی دیگر از افسران در مورد خشونت بیشتر نسبت به کارکنان اظهار نظر کرد. پرتاب مشت، تف کردن، و توهین کلامی. خشونت فیزیکی این روزها بیشتر و بیشتر می شود و کمتر و کمتر در مورد آن اقدام می شود. شاید ما مانده ایم که خودمان نتیجه بگیریم، این دو به هم مرتبط هستند.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/case-studies/channel-5-shoplifters-at-war-with-the-law/