کانال 5 و حقیقت در مورد 200 پوند


کانال 5 مستند، دزدان فروشگاه: در جنگ با قانون برای سری دوم در حال اجرا است. امنیت در محل کار را نشان می دهد (عمدتاً کارآگاهان لباس شخصی از شرکت خصوصی TM-Eye در لندن؛ و گشت زنی های متحدالشکل در اطراف باغ های غربی مرکز خرید در مرکز شهر کاونتری).

در حالی که نمایشی نادر و با طراوت از کار امنیت خصوصی بود، به ناچار چیزهای زیادی ناگفته و بدون توضیح باقی ماند. مانند آستانه 200 پوندی. برای جمع بندی؛ این برخاسته از بخش 176 قانون رفتار ضد اجتماعی، جنایت و پلیس 2014 است. به نقل از وزارت کشور (با تاخیر طولانی) واکنش در ژوئیه 2020 به درخواست خود برای ارائه شواهد در مورد خشونت و سوء استفاده علیه کارکنان مغازه، «سرقت کالاهایی به ارزش 200 پوند از فروشگاه یک جرم خلاصه می شود، مگر اینکه متهم، در صورتی که بزرگسال باشد، انتخاب کند که در دادگاه سلطنتی محاکمه شود… برخی از پاسخ دهندگان معتقد بودند که این تغییر در قانون این تصور را در بین متخلفان ایجاد کرده است که دزدی از مغازه که ارزش کالاهای دزدیده شده کمتر از 200 پوند است، توسط پلیس برخورد نمی شود. برخی از پاسخ دهندگان نیز احساس کردند که این یکی از عوامل مؤثر در افزایش گستاخی در بین متخلفان است.

برای بازگشت به مستند. در لندن، یک “باند” (برای استفاده از اصطلاح مستند برای سه مظنون) با گوشت دستگیر شده بودند. آنها در دفتر پشتی یک مغازه ناشناس بازداشت شدند (بعداً می توانید بفهمید که M&S بود). همانطور که مستند مشخص شد، روال کار این بود که کارکنان ارزش آنچه دزدان دستگیر شده بودند را بشمارند. این مبلغ 141 پوند بود (که مقدار قابل توجهی گوشت است). کارکنان این را مسلم می‌دانستند که چون زیر «آستانه» است، پلیس به‌طور خودکار فراخوانی نمی‌شود. در عوض، به مظنونان یک انتخاب پیشنهاد شد. یا در تالار بپردازید و رایگان بروید یا به ایستگاه پلیس بروید.

یکی از این سه نفر درخواست کرد و به او اجازه داده شد تا برای برقراری تماس تلفنی و گرفتن پول از شخص دیگری (احتمالاً یکی دیگر از اعضای باند جنایتکار؟) محل را ترک کند. توجه داشته باشید که کارکنان به دنبال شناسایی آن شخص دیگر نبودند، و پلیس چگونه می‌توانست تلاش کند؟ و توجه داشته باشید که در تمام این مدت مجرمان وقت پرسنل خود را می گیرند، که به هزینه پیشگیری از ضرر می افزاید که باید با قیمت های بالاتر برای قانون مداران پرداخت شود.

ما بعداً «کلاه‌های قرمز»، گشت‌زنی‌های یونیفرم پوش یک منطقه بهبود کسب‌وکار را در صحنه دیدیم. اما هنوز پلیس نیست این حادثه با پیشنهاد مظنونین برای پرداخت 95 پوند و بازگشت به کارگاه خاتمه یافت – اما احتمالاً برای محافظت از مظنونان برای بازپرداخت، به آنها اجازه دریافت نشد. همچنین مظنونان در حالی که از طریق فروشگاه بزرگ به سالن غذا هدایت می شدند تا زمانی که از آنها خواسته شد دست های خود را برای خود نگه دارند – به عبارت دیگر، لباس ها را دزدی نکنند. پس کارکنان به خوبی فهمیدند که با دزدان حرفه ای سر و کار دارند. نتیجه، اگرچه مشخص نشده است، اما این بود که سه مظنون به راه خود ادامه دادند.

آیا آنها برای پلیس جالب نیستند؟ زیرا برای بازگشت به آن درخواست برای شواهد، بخش 176 «هیچ تأثیری بر توانایی سرویس دادستانی سلطنتی برای تعقیب یک فرد به دلیل سرقت از مغازه یا اختیارات دادگاه برای مجازات مجرمان ندارد». به عبارت دیگر، نیروهای پلیس – در این مورد Met – تصمیم گرفته اند تا قانونی را تعیین کنند که تحت یک “آستانه” 200 پوندی، آنها اقدام نخواهند کرد.

خرده فروشی طولانی است شکایت کرد حدود 200 پوند

همانطور که سند رسمی اضافه شده است، وزیر جنایت و پلیس، سپس کیت مالت هاوس سرسپردۀ بوریس جانسون (تصویر)به PCC ها می نویسد [police and crime commissioners] و رئيس پاسبانها تصريح مي كنند كه سرقت كالاهاي به ارزش 200 پوند از يك مغازه بايد به عنوان يك جرم كيفري تحت تعقيب قرار گيرد و بنابراين نبايد توانايي پليس را براي دستگيري يا تعقيب فردي به روشي كه به نظر آنها مناسب است محدود كند. و آن نامه در سپتامبر 2020 ارسال شد.

در حالی که مستند زمان فیلمبرداری آن را نگفت، اما به نظر می‌رسید که مردم فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت نمی‌کنند و خط رسمی آقای مالت‌هاوس به سالن برگزاری یک فروشگاه بزرگ M&S نرسیده بود. چه قبل و چه پس از کووید، ما می توانیم خود قضاوت کنیم که آیا نامه آقای مالتهاوس کمترین تفاوت را داشته است. یا در واقع آیا برای هر هدفی فرستاده شده است جز اینکه نادیده گرفته شود، زیرا دوران بوریس جانسون اساساً به ظاهر مربوط می شد تا کار خسته کننده (و دشوار) پاسخگویی. یا اعتراف به این که جرایم بسیار بیشتر از آن چیزی است که مقامات اعتراف می کنند یا حتی از ثبت آن اقرار می کنند، یا اینکه مالیات دهندگان به این امر اذعان خواهند کرد که به معنای بودجه بیشتر برای عدالت کیفری است.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/commercial-security/channel-5-and-the-truth-about-the-200/