کاهش بار، سیستم های هشدار معیوب و خطرات بیمه – شماره 6 2022

زمانی که همین باتری یک زنگ هشدار یا سایر دستگاه‌های امنیتی را روشن می‌کند، صاحب خانه نمی‌داند که چقدر عمیق تخلیه شده است. در این مثال امنیت باید اولویت داشته باشد. میزان دشارژ باتری نباید عاملی برای تعیین اینکه آیا سیستم امنیتی کار می کند یا خیر.

کاهش بار، سیستم های هشدار معیوب و خطرات بیمه

شماره 6 2022 امنیت محیطی، آلارم و تشخیص مزاحم

او توضیح می دهد که باتری های سرب برای استفاده نادر و برای مدت زمان کوتاه طراحی شده اند. «اگر باتری سربی مکرراً خالی شود، منجر به خرابی زودرس می شود. به طور کلی باتری های سربی قابلیت تخلیه کمتر از 50 درصد را ندارند و اگر هم باشند باعث آسیب به باتری می شود.

مایکل راجرز، دکتر سازنده باتری‌های قابل شارژ Uniross، می‌گوید که این بستگی به بیمه‌گر دارد و اینکه آیا «ضمانت هشدار» در بیمه‌نامه مشخص شده است یا خیر. “به طور کلی، اگر بیمه نامه به زنگ هشدار همراه با سرویس پاسخگویی مسلحانه نیاز دارد، هر بار که صاحب خانه خانه را ترک می کند، زنگ هشدار باید تنظیم شود. اگر زنگ هشدار تنظیم نشود، حتی به صورت تصادفی، ممکن است شرکت بیمه موظف به ارائه پوشش برای سرقت یا سرقت نباشد.

از آنجایی که آفریقای جنوبی کماکان بارها را تجربه می‌کند، سیستم‌های امنیتی به دلیل باتری‌های اسید سرب – یک فناوری قدیمی که هنوز در سیستم‌های امنیتی استفاده می‌شود – می‌توانند به شدت در معرض خطر قرار گیرند. این سوال مطرح می شود که آیا خانه یا محل تحت پوشش بیمه قرار می گیرد در صورتی که صاحب خانه زنگ هشدار خود را در هنگام ریزش بار فعال کند و باتری پشتیبان از کار بیفتد.

هنگامی که باتری سرب با هر بار کاهش بار تخلیه می شود، به زودی فقط چند دقیقه دوام می آورد، چه رسد به چند ساعت مورد نیاز برای عبور از خاموشی.

راجرز می‌گوید: «بنابراین استفاده از باتری مناسب‌تر برای سیستم‌های امنیتی و چالش‌هایی که ریزش بار به همراه دارد، عاقلانه است. باتری‌های لیتیومی با فناوری جدید از بسیاری جهات بهتر از باتری‌های سرب هستند، به ویژه به این دلیل که می‌توانند کاملاً صاف کار کنند. (100% عمق تخلیه) بدون آسیب رساندن به باتری، لیتیوم را برای تمام سیستم های امنیتی مناسب می کند. علاوه بر این، باتری های لیتیومی را می توان تا 2000 بار در مقابل 250-300 بار با باتری سربی استفاده کرد.منبع: https://www.securitysa.com/17686R

راجرز می‌گوید: «بنابراین نوع باتری مورد استفاده در زنگ امنیتی می‌تواند مشکل را ایجاد یا کاهش دهد. اکثر سیستم‌های هشدار از باتری‌های سرب اسید برای تامین برق استفاده می‌کنند، اما این یک فناوری قدیمی است و برای قطع‌های مکرر برق که معمولاً در کاهش بار معمولی است، مناسب نیست. صاحبان خانه می توانند باتری های سرب اسید خود را با فناوری جدید مبتنی بر لیتیوم جایگزین کنند تا از این خطرات جلوگیری کنند. استفاده از لیتیوم به اطمینان از روشن بودن سیستم هشدار در همه زمان‌ها، صرف نظر از دفعات قطع برق کمک می‌کند.