کدهای QR برای کنترل دسترسی هوشمند و مقرون به صرفه – SMART Access & Identity 2023 – Axis Communications SA

راه‌حلی با کدهای QR، انعطاف‌پذیری لازم برای تغییر بازدیدکنندگان و زمان‌های مختلف ورود را فراهم کرد. برای مثال، یک همکار می‌تواند یک کارت روزانه را به صورت آنلاین اجاره کند، که شامل یک کد QR موقت می‌شود که اجازه دسترسی به فضای رزرو شده در ساختمان را می‌دهد، اما نه بیشتر. در صورت لزوم زمان رسیدن را می توان از راه دور تنظیم کرد. بازدیدکنندگان معمولی مانند دانشجویان می‌توانند فقط در زمان‌های افتتاح دانشگاه به آن دسترسی داشته باشند، در حالی که کارآفرینان دسترسی نامحدودی به ساختمان (و کارت‌های کلید برای درها و آسانسورهای داخل ساختمان) خواهند داشت.

کدهای QR برای کنترل دسترسی هوشمند و مقرون به صرفه

SMART Access & Identity 2023 کنترل دسترسی و مدیریت هویت

امنیت پیشرفته: کدهای QR پویا

استفاده از کد QR به عنوان اعتبار می تواند برای بهبود کارایی مدیریت سیستم های کنترل دسترسی بسیار مفید باشد. یک کد QR را می توان در عرض چند ثانیه از هر نقطه تولید، توزیع، به روز رسانی و باطل کرد و یک راه حل مدیریت سیستم بسیار کارآمد را ارائه می دهد. همچنین استفاده از آن بسیار راحت است و با اولویت‌های نیروی کار همراه اول مطابقت دارد.

در سیستم های کنترل دسترسی، کارت های پلاستیکی سنتی هنوز به عنوان اعتبار رایج هستند. با این حال، این موارد ممکن است گم شوند یا بین بازدیدکنندگان به اشتراک گذاشته شوند، و کنترل و نظارت بر افرادی که به محل شما دسترسی دارند را دشوار می کند.

دسترسی به کد QR با صدای شبکه و تجزیه و تحلیل

با افزایش محبوبیت راه‌حل‌های بدون تماس، گزینه‌های گسترش راه‌حل‌ها بسیار زیاد است و تنها در آینده افزایش خواهند یافت. راه‌حل‌های یکپارچه سرتاسری پدیدار شده‌اند که به سازمان‌ها اجازه می‌دهد کدهای QR را در سیستم‌های امنیتی خود بگنجانند و از مزایای بسیاری از کنترل دسترسی پیشرفته بهره ببرند.

به لطف گزینه اعتبار مجازی سازی شده، یک کد QR یک راه حل کنترل دسترسی مقرون به صرفه در مقایسه با کارت فیزیکی سنتی یا راه حل کنترل دسترسی مبتنی بر فوب کلید است. این نه تنها هزینه های خرید، جابجایی، چاپ، توزیع و دور انداختن اعتبار فیزیکی را کاهش می دهد، بلکه در هزینه نصب نیز صرفه جویی می کند، زیرا می توانید از اینترکام یا دوربین های ویدیویی موجود به عنوان خواننده کد QR استفاده کنید. سازمان می تواند به سادگی یک برنامه اسکن کد QR را نصب کند که به اجزای کمتری نیاز دارد و مدیریت و نگهداری کل راه حل را آسان می کند – در نهایت هزینه کل مالکیت را کاهش می دهد.

چرا کدهای QR برای کنترل دسترسی؟

این مقاله در ابتدا در www.axis.com/blog/secure-insights/qr-codes-visitor/وام)

یک مثال خوب از آلمان می آید، جایی که یک مرکز استارت آپ دیجیتال با چالش داشتن افراد با حقوق دسترسی متفاوت مواجه شد. این ساختمان که در محوطه دانشگاه قرار دارد، دارای مناطقی برای کار مشترک بود که می‌توانستند 24/7 توسط کاربران ثبت‌نام شده از جمله دانشجویان و کارآفرینان استفاده کنند، و همچنین دارای دفاتری بود که به کسب‌وکارهای نوپا اجاره داده می‌شد. این راه‌اندازی الزامات منحصر به فردی را برای فراهم کردن دسترسی آزاد به ساختمان، اما همچنین برای تضمین امنیت دفاتر و مصالح در هر زمان ایجاد کرد.

کد QR نوعی بارکد دو بعدی است که داده های قابل خواندن و پردازش توسط دوربین را در یک گوشی هوشمند یا یک خواننده اختصاصی ذخیره می کند. با توجه به توانایی آن برای ذخیره اطلاعات بیشتر از یک بارکد تک بعدی استاندارد و همچنین انعطاف پذیری آن، یک کد QR گزینه خوبی برای استفاده به عنوان اعتبار در یک سیستم کنترل دسترسی است، جایی که اسکنر کد QR به خواننده تبدیل می شود.

ترکیب کدهای QR با اینترکام تنها راه برای افزایش کنترل دسترسی نیست – تجزیه و تحلیل ویدئو نیز می تواند نقشی داشته باشد. به عنوان مثال، در یک سیستم دسترسی خودرو، تشخیص پلاک خودرو را می توان در ترکیب با کدهای QR استفاده کرد. به عنوان مثال یک هتل را در نظر بگیرید. هنگام رزرو اتاق، مهمان می‌تواند شماره پلاک خودروی خود را ارائه کند و یک کد QR دریافت کند که به طور ایمن به پارکینگ هتل دسترسی پیدا می‌کند. با وجود سیستم‌های مناسب، مهمانان می‌توانند زمانی که دوربین پلاک خودروشان را برمی‌دارد، دسترسی داشته باشند.

کدهای QR (“پاسخ سریع”) که در اواسط دهه 1990 ایجاد شدند، در چند سال گذشته به طور فزاینده ای برجسته شده اند، به ویژه در صنایعی که راه حل های کم لمس مورد نیاز بوده است.

علاوه بر مزایای امنیتی، دلایل متعددی وجود دارد که چرا سازمان‌ها کدهای QR را نسبت به کارت‌های پلاستیکی سنتی برای کنترل دسترسی انتخاب می‌کنند.

راه‌حل‌های مبتنی بر کد QR پویا خطر امنیتی کپی اعتبارنامه را از بین می‌برند، زیرا کپی صفحه، فتوکپی یا حتی ضبط ویدیویی از کد QR پویا کار نخواهد کرد. ترکیب آن با یک راه حل احراز هویت چند عاملی، مانند یک پین وارد شده همزمان با اسکن کد QR پویا، سطح امنیتی راه حل کنترل دسترسی مبتنی بر کد QR را افزایش می دهد.

چگونه کدهای QR به یک ساختمان هوشمند در آلمان کمک کردند

کدهای QR همچنین به اپراتورهای امنیتی این امکان را می‌دهند که ردیابی کنند چه کسی و در چه زمانی وارد مرکز راه‌اندازی شده است. ویژگی ای که نمای کلی از تعداد بازدیدکنندگان را ارائه می دهد و می تواند در صورت هشدار برای شناسایی افرادی که در ساختمان هستند مفید باشد. در صورت نیاز می‌توان از دوربین‌های نظارت شبکه در محل برای شناسایی افراد در ویدیو استفاده کرد.

کدهای QR در سیستم های کنترل دسترسی

افزودن بلندگوهای شبکه می تواند برای اطلاع دادن به راننده از عدم دسترسی یا منقضی شدن کد QR مفید باشد. در صورت لزوم می توان یک هشدار ایجاد کرد و به پرسنل امنیتی اجازه داد مستقیماً مداخله کنند. اگر دوربین‌های نظارتی در سیستم ادغام شده باشند، دسترسی ممنوع یا زنگ هشدار ناشی از دری که به اجبار باز شده است نیز می‌تواند باعث ضبط منطقه شود و شواهد ویدیویی مربوطه را ضبط کند.

در مقابل، استفاده از کدهای QR به‌عنوان اعتبارنامه می‌تواند روشی امن‌تر و کارآمدتر برای کنترل دسترسی به کسب‌وکار و محل باشد و مزیت زیست‌محیطی اضافی کاهش نیاز به کارت‌های پلاستیکی را داشته باشد. علاوه بر این، با ظهور کدهای QR پویا، سطح امنیت آنها اگر بهتر از کارت های پلاستیکی نباشد، قابل مقایسه است.

پایدار

مدیریت کارآمد کارکنان و بازدیدکنندگان

در یک موقعیت معمولی، یک بازدیدکننده خارجی یک کد QR بر روی تلفن همراه خود دریافت می‌کند که به آنها اجازه می‌دهد بدون توقف در جلوی میز، وارد یک مرکز یا پارکینگ شوند. یکی دیگر از سناریوهای معمولی، مدیریت تاخیر در تحویل زمانی است که هیچ پرسنلی وجود ندارد. تأمین‌کننده، با کد QR که قبلاً روی دستگاه تلفن همراه خود است، می‌تواند به سادگی آن را در مقابل یک دستگاه مخابره داخل ساختمان ویدیویی یا دوربین نمایش دهد تا به مناطق خاصی در یک مرکز دسترسی پیدا کند. استفاده از کدهای QR پویا در این موارد استفاده ایده آل است، جایی که امنیت از طریق استفاده از احراز هویت چند عاملی و اطمینان از کپی شدن و استفاده از کدهای QR «استاتیک» توسط دیگران غیر از موارد مورد نظر تضمین می شود.

یک کد QR سنتی ثابت است و پس از ایجاد و توزیع قابل تغییر یا به‌روزرسانی نیست. این همچنین به این معنی است که کپی کردن آن آسان است و آن را برای موارد با امنیت بالا ایده آل نمی کند. در این موارد داشتن یک کد QR پویا راه حل ایده آل است. یک کد QR پویا را می توان حتی پس از ایجاد و توزیع به روز کرد و تغییر داد، در حالی که در عین حال تمام مزایای ذکر شده یک راه حل کنترل دسترسی مبتنی بر کد QR را حفظ می کند.

کدهای QR به بهبود مدیریت دسترسی در چندین مورد کمک می کنند. تبدیل کنترل دسترسی به یک کار بدون تماس و راحت، کارایی بیشتری می‌افزاید، اصطکاک را از بین می‌برد و به رویکردی پایدارتر کمک می‌کند – با کاهش هزینه‌ها برای نگهداری کارت‌ها و سایر راه‌حل‌های فیزیکی.

پس از تولید کد QR، می‌توان آن را مستقیماً برای گیرنده (یا دارنده کارت) ایمیل کرد تا در تلفن خود نمایش داده شود یا در صورت لزوم چاپ شود. سپس این می تواند به خواننده کد QR ارائه شود، که آن را اسکن می کند و داده ها را برای تأیید حقوق دسترسی به سیستم کنترل دسترسی ارسال می کند. در برخی موارد، یک دوربین یا اینترکام ویدئویی در درب به عنوان خواننده کد QR عمل می‌کند و در نتیجه چندین عملکرد را انجام می‌دهد.

یک کد QR به طور موثر یک کارت مجازی را فراهم می کند، هر گونه نیاز به کارت های پلاستیکی یا جا کلیدی، یا حتی کاغذ چاپی را حذف می کند، در نتیجه تأثیر مثبتی بر محیط زیست و انتشار کربن دارد.

توسط درک وانگ، Axis Communications.

مدیریت یک کد QR به عنوان یک اعتبار در یک سیستم کنترل دسترسی در مقایسه با کارت های سنتی کاملاً ساده است. این سیستم می تواند به سرعت و به راحتی یک کد QR منحصر به فرد برای هر فردی ایجاد کند که می تواند به گونه ای تنظیم شود که امکان دسترسی برای مدت زمان محدود و تعداد استفاده و ورود به درها یا مناطق خاصی از ساختمان را فراهم کند.

مقرون به صرفه


منبع: https://www.securitysa.com/18474R