کشف کلاهبرداری | امنیت حرفه ای


به گفته اداره رفتار مالی، سرمایه گذاران از کلاهبرداری های سرمایه گذاری اجتناب می کنند.FCA).

چگونه یک سرمایه گذار یک کلاهبرداری را تشخیص می دهد؟ این با یافتن اشتباهات (34 درصد از کسانی که توسط FCA مورد بررسی قرار گرفته اند) و درخواست برای دسترسی به اطلاعات شخصی آنها برای ایمن کردن فرصت (34 درصد) است. سایر علائم هشداردهنده ای که سرمایه گذاران را مشکوک می کرد شامل تماس غیر منتظره (33 درصد) و فشار برای سرمایه گذاری قبل از پایان «پیشنهاد» (26 درصد) بود.

از 1036 سرمایه‌گذار که از کلاهبرداری‌های سرمایه‌گذاری اجتناب کرده‌اند، یک سوم (33 درصد) از طریق ایمیل با «فرصت» مواجه شدند، در حالی که یک چهارم (25 درصد) یک تماس تلفنی شخصی دریافت کردند. هنگامی که سرمایه گذاران متوجه شدند که این فرصت تقلبی است، 42 درصد به خانواده و دوستان هشدار دادند، در حالی که 27 درصد دیگر برای هشدار به دیگران در رسانه های اجتماعی پست کردند.

مارک استوارد، مدیر اجرایی و نظارت بر بازار در FCA گفت: «کلاهبرداران روز به روز پیچیده‌تر می‌شوند و تاکتیک‌های مختلفی مانند متون جعل هویت یا تماس‌ها را ارائه می‌کنند و از هزینه‌های زندگی به عنوان راهی برای وسوسه کردن سرمایه‌گذاران استفاده می‌کنند. به فرصت های کاذب هنگامی که پول در این راه از دست رفت، بازگشت آن دشوار است، بنابراین اگر چیزی بیش از حد خوب به نظر می رسد که درست باشد، احتمالاً همینطور است. دیدن این همه سرمایه‌گذار که می‌توانند نشانه‌های کلاهبرداری را ببینند و به دیگران کمک کنند تا همین کار را انجام دهند، بسیار خوب است. برای تشخیص کلاهبرداری نیازی نیست شرلوک هلمز باشید.

«توصیه‌ها و نکات Scamsmart ما به همراه فهرست هشدار FCA، تمام سرنخ‌هایی را که برای دسته‌بندی سرمایه‌گذاری‌های واقعی از سرمایه‌های تقلبی نیاز دارید، ارائه می‌کند.»

رگولاتور از سرمایه گذاران می خواهد قبل از هر گونه تصمیم گیری برای سرمایه گذاری، لیست هشدار خود را بررسی کنند. این به شناسایی افرادی که کلاهبرداری می‌کنند و مجاز به فعالیت نیستند کمک می‌کند، یا در مواردی که تحقیقات بیشتری مورد نیاز است، به سرمایه‌گذاران معرفی می‌کنند. FCA هشدار می دهد که اگر سرمایه گذاران با یک شرکت غیرمجاز معامله کنند، تحت پوشش خدمات بازرس مالی یا طرح جبران خدمات مالی (FSCS) قرار نخواهند گرفت.

برای کمک به یادآوری علائم هشدار به سرمایه گذاران، FCA ایجاد کرده است واقعیت افزوده (AR) تجربه برای سرمایه گذاران برای استفاده. FCA برخی از علائم هشدار دهنده را فهرست می کند:

تماس غیرمنتظره: به طور سنتی کلاهبرداران با تماس سرد تماس می گیرند، اما تماس می تواند از منابع آنلاین نیز باشد، به عنوان مثال، ایمیل یا رسانه های اجتماعی، پست، تبلیغات شفاهی یا حتی حضوری در یک سمینار یا نمایشگاه.
فشار زمانی: آنها ممکن است یک جایزه یا تخفیف برای سرمایه گذاری قبل از یک تاریخ تعیین شده ارائه دهند یا بگویند این فرصت فقط برای یک دوره کوتاه در دسترس است.
انحصار یا رازداری: آنها ممکن است ادعا کنند که شما به طور ویژه برای یک فرصت سرمایه گذاری انتخاب شده اید تا آن را برای خود نگه دارید.
اثبات اجتماعی: آنها ممکن است نظرات جعلی را به اشتراک بگذارند و ادعا کنند که سایر مشتریان سرمایه گذاری کرده اند یا می خواهند معامله را انجام دهند.
بازده غیرواقعی: کلاهبرداران اغلب وعده بازدهی وسوسه انگیزی می دهند که به نظر می رسد بیش از حد واقعی باشد، مانند نرخ بهره بسیار بهتر از جاهای دیگر. با این حال، کلاهبرداران همچنین ممکن است بازدهی کوچکتر و واقعی تری را ارائه دهند تا مشروع به نظر برسند.
اقتدار نادرست: استفاده از ادبیات و وب سایت های قانع کننده، ادعای تنظیم بودن، صحبت با اقتدار در مورد محصولات سرمایه گذاری.
چاپلوسی: ایجاد یک دوستی برای ایجاد احساس امنیت کاذب در افراد.
دسترسی از راه دور: کلاهبرداران ممکن است وانمود کنند که کمک می‌کنند و از مردم بخواهند نرم‌افزار یا برنامه‌ای را دانلود کنند تا بتوانند به دستگاه شما دسترسی داشته باشند. این می تواند آنها را قادر سازد به حساب بانکی شما دسترسی داشته باشند یا با استفاده از کارت شما پرداخت کنند.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/commercial-security/scams-spotted/