کلیدی برای چالش های حمل و نقل شهری – شماره 6 2022 – Axis Communications SA

اینجاست که فناوری می تواند حمل و نقل را در آفریقای جنوبی ارتقا دهد. استفاده از نظارت سیار مبتنی بر داده مبتنی بر ابر می‌تواند به تعریف مجدد جاده‌ها، ایستگاه‌های قطار و اتوبوس، تاکسی‌ها و حتی بنادر در تضمین تجربه‌ای کارآمد و ایمن کمک کند. با نگاهی به آنچه در یک بندر معمولی به عنوان مثال اتفاق می‌افتد، نظارت در زمان واقعی بر فعالیت بندر شامل بررسی مواردی است که در انباشته شدن، چه چیزی در کشتی‌ها بارگیری می‌شود و به چه میزان، و چه انباری در قطار یا کامیونی که باید با آن حمل شود. از بندر نظارت زنده و هوشمند تعامل بی‌درنگ بین اپراتور و دارایی را تضمین می‌کند. این نه تنها عملیات را ساده می کند، بلکه شناسایی و رفع تنگناها را نیز ممکن می سازد.

توسط مارسل برونز، مدیر فروش، ارتباطات محور.

بسیاری از فناوری‌های توانمندی وجود دارد که می‌تواند بر حمل‌ونقل در آفریقای جنوبی تأثیر بگذارد، اما یک مکان خوب برای شروع، در نظر گرفتن برنامه‌های کاربردی برای فناوری فیزیکی هوشمند با قابلیت جمع‌آوری و پاسخ به داده‌ها است.

در آفریقای جنوبی، صنعت حمل و نقل، ذخیره سازی و ارتباطات ما تقریباً 350 میلیارد روپیه به تولید ناخالص داخلی در سه ماهه اول سال 2022 کمک کرد که نسبت به سه ماهه چهارم سال 2021 1.8 درصد افزایش داشت.[1] صنعت حمل و نقل حدود 6.5 درصد از تولید ناخالص داخلی ما را تشکیل می دهد، و با نگاهی به رشد اقتصادی استان ها، آنهایی که بالاترین نرخ رشد اقتصادی را دارند، آنهایی هستند که حمل و نقل بهتری دارند.[2]

فناوری‌های کنترل سیگنال ترافیک تطبیقی ​​(ATSC) به بهبود کیفیت خدماتی که مسافران در جاده‌ها و بزرگراه‌ها تجربه می‌کنند، کمک می‌کند. ATSC به سیستم‌های کنترل ترافیکی اطلاق می‌شود که از داده‌های آشکارسازهای خودرو یا دوربین‌ها برای بهینه‌سازی زمان‌بندی سیگنال ترافیک بر اساس تقاضای ترافیک در زمان واقعی در منطقه استفاده می‌کنند.[5] این سیستم‌های هوشمند می‌توانند ازدحام ترافیک را با کاهش تأخیر، زمان سفر و صف‌ها بهبود بخشند. با دریافت و پردازش داده‌های حسگر برای بهبود و به‌روزرسانی تنظیمات زمان‌بندی سیگنال، این فناوری‌ها به‌طور خودکار زمان و مدت زمان سبز بودن چراغ‌ها را تعیین می‌کنند، بنابراین همه ما زمان کمتری را در ترافیک صرف می‌کنیم.

[3]

کلید چالش های حمل و نقل شهری

شماره 6 2022 حمل و نقل (صنعت)، دوربین مدار بسته ، نظارت و مانیتورینگ از راه دور ، راه حل های یکپارچه ، لجستیک (صنعت)

به طور متوسط ​​مردم آفریقای جنوبی بخش بزرگی از درآمد خود را صرف حمل و نقل می کنند[4] و برای یافتن وسایل حمل و نقل عمومی که تحرک را در تمام ساعات روز تضمین می کند، تلاش می کند. اکثر مردمی که در فضاهای شهری زندگی می کنند برای رفت و آمد به وسایل نقلیه موتوری شخصی، تاکسی های کوچک یا اتوبوس متکی هستند. علیرغم حرکت در مسیر درست با پروژه هایی مانند شبکه حمل و نقل سریع اتوبوس، پروژه بهبود آزادراه گاتنگ و گوترین، مناطق شهری ما فاقد اتصال لازم برای پشتیبانی از یک سیستم حمل و نقل عمومی کارآمد هستند.

با توجه به اینکه 67 درصد از کل جمعیت آفریقای جنوبی در مناطق شهری زندگی می کنند،[3] یک راه خوب برای شروع رسیدگی به این چالش ها استفاده از نوآوری دیجیتال برای مقابله با حمل و نقل شهری است. در واقع، آفریقای جنوبی با دسترسی به آخرین فناوری‌ها، این پتانسیل را دارد که به معیاری برای بهبود سیستم‌های حمل و نقل شهری تبدیل شود.

پهپادها و دوربین های امنیتی نوآورانه نیز می توانند در این صنعت کار کنند. با جمع‌آوری تصاویر بصری و مختصات، آن‌ها می‌توانند فعالیت‌های ساختمانی را در بنادر شهری، به عنوان مثال، زیر نظر بگیرند. پهپادها یا دوربین‌ها می‌توانند مواد مورد استفاده را بررسی کنند و پیشرفت را رصد کنند، که دقت و سرعت نظارت را بهبود می‌بخشد. داده های بزرگ، تجزیه و تحلیل و هوش مصنوعی امکان استفاده از تصاویر ماهواره ای را در نظارت بر وضعیت جاده ها یا دریافت تصویر بزرگ از شهرها به طور کامل فراهم می کند.


منبع: https://www.securitysa.com/17617R

[2]

فناوری هایی که می توانند به بازسازی سیستم های حمل و نقل ما کمک کنند

با تغییر صنعت حمل و نقل به سمت سیستم های حمل و نقل هوشمند یا هوشمند، فناوری دوقلو دیجیتال (DT) می تواند مدیریت ترافیک و عملیات را متحول کند. DT یک نسخه دیجیتالی از یک شی یا فرآیند فیزیکی بر اساس داده های منابع مختلف است.[6] DT حمل و نقل را می توان به عنوان داده های ترافیکی جمع آوری شده از سیستم های فیزیکی مختلف، مانند حسگرها، سیگنال های ترافیکی و دوربین های نظارت بر ترافیک برای ایجاد یک نسخه دیجیتالی از سیستم ها به منظور کمک به تصمیم گیری، تجسم کرد. هنگامی که یک DT وجود دارد، می‌توانیم از آن برای آزمایش سیستم‌ها و فرآیندهای جدید، پیش‌بینی و حل مشکلات آینده استفاده کنیم و تأثیر تغییر متغیرها را به روشی بسیار مقرون‌به‌صرفه‌تر ببینیم.

پتانسیل دیجیتالی شدن

[4]

بهبود حمل و نقل عمومی در آفریقای جنوبی یک چالش است، اما حل این مشکل فرصت بزرگی برای کشور ما دارد. مسافران در سراسر کشور هنگام تصمیم گیری از نوع حمل و نقل نباید بین ایمنی، قابلیت اطمینان یا مقرون به صرفه بودن یکی را انتخاب کنند. توسعه زیرساخت های حمل و نقل عمومی که به نفع همه آفریقای جنوبی باشد، غیرقابل مذاکره است، اگر در مورد پیشرفت اجتماعی و اقتصادی جدی باشیم.

[1]

نمی توان انکار کرد که مشکلات حمل و نقل آفریقای جنوبی پیچیده است، اما ما نباید از این موضوع دلسرد شویم. پیشرفت‌ها در GPS، دوربین‌های شبکه و آنبورد، کنترل دسترسی، راه‌حل‌های پوشیده از بدن و فناوری تشخیص صدا، در میان بسیاری دیگر، می‌توانند به زودی برای این بخش ضروری شوند. می‌توانیم با آزمایش اینکه چگونه این فناوری نوآورانه می‌تواند به پیشرفت‌ها کمک کند، کار کوچکی را شروع کنیم، و سپس در نظر بگیریم که چگونه آن را در مقیاس بزرگ‌تری عرضه کنیم. هر روشی که انتخاب کنیم، یک چیز مطمئن است: فناوری کلید ارائه راه‌حل‌ها برای چالش‌های ما را دارد و ما باید از پتانسیل آن استفاده کنیم.

مارسل برونز.

منابع

[6]وام)

[5]