کمبود فراوان – شماره 1 2023

برای اطمینان از اینکه سازمان نیازهای امنیتی زمان حال را بدون به خطر انداختن استعدادهای آینده برآورده می‌کند، مهم است که همه این جنبه‌ها را در کنار هم قرار دهیم. آموزش هوشمند، پشتیبانی مداوم، مسیرهای شغلی روشن، و تمرکز بر توانمندسازی از درون، به نسل بعدی استعدادهای امنیتی فضا و فرصتی را می‌دهد که برای پر کردن شکاف مهارت‌های روزافزون نیاز دارند.منبع: https://www.securitysa.com/18595R

یک محیط کاری سالم که افراد خود را راضی نگه می دارد، به احتمال زیاد استعدادهایی را که آموزش می دهد حفظ می کند. اگر مردم از جایی که هستند خوشحال باشند و از کاری که انجام می دهند لذت ببرند، احتمال اینکه از کسب و کار دور شوند کمتر است. بنابراین، ارتقاء مهارت و مهارت مجدد به همان اندازه که در مورد ایجاد یک فرهنگ سالم در محل کار است، به همان اندازه که در مورد ایجاد نسل بعدی متخصصان امنیتی است.

راه‌حل این معما در تغییر تفکر در بین سازمان‌ها، از یافتن استعدادهای متناسب با انتظارات گسترده، به سرپرستی استعدادهایی است که می‌توانند در کسب و کار و نقش‌ها رشد کنند. اتخاذ این رویکرد از شرکت‌ها می‌خواهد که افراد علاقه‌مند به امنیت و پتانسیل درخشش واقعی در این فضا را بپذیرند و سپس مهارت‌های خود را از طریق آموزش اختصاصی داخلی تقویت کنند.

بالویی بی گناه

فرهنگ محیط کار سالم

جاذبه فارکس

مسئله دیگری که اکنون در حال ظهور است این است که مردم به دلیل نرخ ارز و تأثیر آن بر درآمد آنها به طور فزاینده ای برای کار در شرکت های بین المللی انتخاب می کنند. از آنجایی که افراد بیشتری به سمت دلار و پوند جذب می شوند، ما باید محیط های کاری محلی ایجاد کنیم که افراد مستعد امنیتی را جذب و حفظ کند تا آنها را در خارج از کشور از دست ندهیم. باز هم، آموزش های داخلی و فرصت ها در اینجا کلیدی هستند – افرادی که این شانس را دارند که گواهینامه ها و مجموعه مهارت های خود را گسترش دهند، بیشتر با شرکت و نقش های خود درگیر خواهند شد.

اختصاص یک مربی به فردی که تازه وارد امنیت می شود، اساساً نحوه تعامل آن شخص با نقش و آینده خود را تغییر می دهد. داشتن فردی در کنار آنها که می تواند به آنها در مدیریت آموزش و غلبه بر موانع رشد کمک کند، آنها را ترغیب می کند تا حرفه خود را پیش ببرند و به طور بالقوه در سازمان بمانند.

آموزش و توسعه فقط برای تقویت مجموعه مهارت ها ضروری نیست. آنها بخش اساسی توسعه امنیت به عنوان یک کل هستند. فناوری‌ها و تهدیدات امنیتی هر روز در حال تغییر هستند، به این معنی که تیم‌های امنیتی باید منابع مناسبی داشته باشند تا اطمینان حاصل کنند که از روندها، تهدیدها و فناوری‌ها جلوتر می‌مانند. این تمرکز بر فرهنگ سازمانی قوی، یک دستور آموزشی روشن، یک پلت فرم توسعه مهارت‌های قوی و رشد شغلی آشکار نیز به کاهش چالش افراد امنیتی که به جای استقرار در نقش‌های بلندمدت در تعقیب حقوق هستند، کمک می‌کند.

شکاف نیروی کار امنیت سایبری در سال 2022 نسبت به سال 2021 حدود 26.2 درصد افزایش یافته است. این یعنی حدود 3.4 میلیون نفر برای اطمینان از اینکه امنیت دارایی ها به طور مؤثر مدیریت می شود. این آمار از (ISC)2 2022 مطالعه نیروی کار امنیت سایبری (در دسترس از طریق www.securitysa.com/*isc2) به همین دلیل است که کمبود متخصصان امنیتی به عنوان یک نیاز حیاتی توصیف می‌شود، نیازی که برای پر کردن شکاف‌ها، مدیریت تهدیدات و تغییر چشم‌انداز امنیتی باید به سرعت برطرف شود.

این با ایجاد فرهنگ توسعه مهارت ها در شرکت هماهنگ است. اگر افراد احساس کنند که برای شرکت در فرصت‌های آموزشی و توسعه، پاداش و انگیزه دریافت می‌کنند، تمایل بیشتری به استفاده از آن‌ها خواهند داشت. شرکت‌ها همچنین باید با ارائه فرصت‌های مربیگری برای جوانان، الهام بخش نسل بعدی پرسنل امنیتی باشند.

توسط Innocent Baloyi، مشاور: امنیت ابری در Altron Karabina.

کمبود فراوان

شماره 1 2023 آموزش و آموزش

شاید یکی از رایج‌ترین مسائل در صنعت این باشد که سازمان‌ها در مورد استخدام استعدادهای امنیتی، انتظارات بالا و اغلب غیر واقعی دارند. آنها مدرک، سال‌ها تجربه و گواهینامه‌ها و خیلی چیزهای دیگر می‌خواهند، مشکل این است که اکثر داوطلبان آن تجربه یا آن مدارک را ندارند، بنابراین درخواست نمی‌کنند. نتیجه یک دایره عدم تحقق است، جایی که سازمان ها نمی توانند استعداد پیدا کنند زیرا استعداد برای نقش هایی که احساس می کنند فاقد صلاحیت هستند، اعمال نمی شود.