کمپین تماشاگر فعال | امنیت حرفه ای


حمل و نقل برای لندن (TfL) با پلیس از مسافران وسایل نقلیه عمومی در پایتخت می‌خواهد که از نزدیکان فعال باشند. TfL تاکید می‌کند که از مردم نمی‌خواهد که شبکه را پلیس کنند. پیشنهاد می کند:

1. ایجاد حواس پرتی

مشتریان می توانند با پرسیدن یک سوال ساده از فردی که هدف قرار گرفته است، از جمله «ایستگاه بعدی چیست؟» یا «آیا وقت دارید؟» به خنثی کردن حادثه آزار جنسی کمک کنند.

2. یادداشت بردارید

اگر مشاهده کردید که آزار جنسی در حال وقوع است، مستندسازی و گزارش آن می‌تواند به ایجاد نمایه‌ای از مجرم کمک کند و به TfL و پلیس کمک کند تا از تکرار آن جلوگیری کنند.

3. مطمئن شوید که آنها خوب هستند

پس از یک حادثه آزار جنسی، پیشنهاد پشتیبانی از طرف مشتری می‌تواند به فرد مورد نظر کمک کند که احساس انزوا و اطمینان بیشتری در گزارش آن داشته باشد. با شخص مورد نظر تماس بگیرید و از او بپرسید “خوب هستید؟”، یا به او بگویید “آنچه اتفاق افتاده خوب نیست.”

خوش آمدی

امی لمه، تزار شب لندن، از این کمپین استقبال کرد. او گفت: «بیش از یک میلیون لندنی در شب کار می کنند و بعد از تاریکی هوا به شبکه حمل و نقل عمومی ما متکی هستند. مجموعه‌ای باورنکردنی از مکان‌های مهمان‌نوازی و فرهنگی لندن، پایتخت را به یکی از پرجنب‌وجوش‌ترین شهرهای جهان در شبانه‌روز تبدیل کرده است. به همین دلیل است که بسیار مهم است که همه با هم کار کنیم تا مطمئن شویم لندن در شب امن و خوش‌آمد است.»

و نیا ملور، پلیس حمل و نقل بریتانیا (BTP) بازرس ارشد کارآگاه، گفت: «ما متعهد هستیم تا اطمینان حاصل کنیم که هر زن و دختری می تواند بدون ترس از آزار و اذیت در شبکه راه آهن سفر کند. هرکسی نقشی در از بین بردن این رفتار غیرقابل قبول دارد، و اقدامات کوچکی مانند پیشنهاد صندلی خود در صورت احساس ناراحتی به کسی، یا گزارش یک حادثه به ما می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند.

“مال شما گزارش ها اطلاعات مهمی را در اختیار ما قرار دهید که به ما کمک می‌کند تصویری از آنچه در شبکه اتفاق می‌افتد بسازیم تا بتوانیم کانون‌های جرم و جنایت را شناسایی کنیم، گشت‌هایی را برای دستگیری مجرمان مستقر کنیم و به طور اساسی آنها را به دست عدالت بسپاریم.

“مثل همیشه، افسران ما شبانه روز در سراسر شبکه به دنبال شما هستند. هر چیزی را از طریق پیامک به شماره 61016 یا از طریق آن به ما گزارش دهید برنامه نگهبان راه آهن

عکس مارک رو; جاده جدید تاتنهام کورت، ایستگاه الیزابت لاین.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/transport/active-bystander-campaign/