کمک به مراقبت از حیوانات باغ وحش – شماره 1 2023 – هایک ویژن آفریقای جنوبی

تصاویر رنگی 24×7

یک امتیاز اضافی برای باغ وحش، توانایی دوربین ها برای نظارت بر سیستم تله کابین بود. سیستم 24 خودرویی روزانه 21000 بازدیدکننده دارد، 780 متر در سراسر باغ وحش. دوربین های هایک ویژن نصب شده در سیستم می تواند به اپراتورها کمک کند تا ببینند روزانه چند نفر از تله کابین استفاده می کنند. این به برنامه ریزی کمک می کند. همچنین به آنها کمک می کند تا بررسی کنند که هیچ فرد یا مانعی در خطوط وجود ندارد، بنابراین آنها می توانند با خیال راحت در صبح شروع به کار کنند.

پروژه اولیه بازسازی سیستم امنیتی ویدیویی در سال 2020 بود. تیم موفق شد سایر فناوری ها را شناسایی کرده و به تدریج آنها را در باغ وحش مستقر کند. علاوه بر دوربین‌ها، این شامل نرم‌افزار مدیریت ویدیو HikCentral و سه دستگاه NVR بود که با هم تمام دوربین‌ها را به صورت مرکزی کنترل می‌کنند و مدیریت ویدیو دیوار و هوش تجاری را ارائه می‌دهند.

این باغ وحش در رتبه چهارم زیباترین باغ وحش جهان قرار دارد و از بیش از 35000 حیوان در 40 هکتار نگهداری می کند. زمانی که زمان بازسازی سیستم‌های پارک فرا رسید، آنها به سیستم یکپارچه‌ساز SRTC روی آوردند که از دوربین‌های هایک ویژن برای این کار استفاده کرد.

برای شیرهای دریایی، SRTC دوربین‌های 4 مگاپیکسلی ColorVu Fixed Torret Network را نصب کرد. فناوری ColorVu تصویر رنگی واضحی را بدون ایجاد مزاحمت برای حیوانات فراهم می کند. این برای محدوده کانونی متوسط ​​مورد نیاز در محفظه شیرهای دریایی ایده آل است. علاوه بر این، دوربین‌های 12 مگاپیکسلی Fisheye نیز نصب شده‌اند تا نمای کاملی از محل استراحت خود را ارائه دهند.

باغ وحش می خواست مراقبت از حیوانات را ساده کند، به ویژه برای کمک به نظارت بر شیرهای دریایی و پانداها. نگهبانان باید بتوانند شیرهای دریایی را به صورت 24 ساعته زیر نظر داشته باشند. به طور خاص، آنها می خواستند مراقب زمان استراحت و وعده های غذایی خود باشند. آنها نیاز داشتند که بتوانند حیوانات را در هر کجای قلمشان ببینند، که گاهی به معنای نگاه کردن به گوشه های تاریک بود.

پانداها به نظارت شدیدتری نیاز داشتند، بنابراین گنبدهای سرعت شبکه PTZ 32X DarkFighter X IR نصب شدند. فناوری DarkFighter X یک تصویر تمام رنگی را در فواصل طولانی، حتی در شرایط نوری بسیار کم، تا 0.0005 لوکس ارائه می دهد. این امکان شناسایی دقیق‌تر حیوانات را فراهم می‌کند و به دامپزشکان اجازه می‌دهد مراقبت‌ها، رژیم غذایی و فعالیت‌ها را از جمله موارد دیگر نظارت کنند. PTZ با زوم اپتیکال بالا امکان جستجو برای کوچکترین جزئیات را فراهم می کند.

“محیط زیست ما و حیواناتی که با آنها شریک هستیم، برای زنده ماندن نیاز به توجه بیشتری از همیشه دارند. استفاده از فناوری برای نظارت بر رفاه آنها یک ابزار خوشایند در فعالیت‌هایی است که سازمان‌هایی مانند باغ وحش بووال انجام می‌دهند.»وام)

کمک به نگهداری از حیوانات باغ وحش

شماره 1 2023 دوربین مدار بسته، نظارت و مانیتورینگ از راه دور

سیلوین اسپودار، مدیر سیستم‌های اطلاعاتی پارک باغ‌وحش بیوال، می‌گوید: «ما از سیستم جدید خود راضی هستیم، که به ما امکان می‌دهد به طور مؤثرتری مراقب حیوانات باشیم. مراقبین حیوانات ما از این تکامل کیفی تصاویری که می توانند دریافت کنند خوشحال هستند و دوربین های جدید روزانه به آنها در کارشان کمک می کنند.


منبع: https://www.securitysa.com/18671R

نظارت بر پانداها جنبه متفاوت و جذاب تری به خود گرفت و یکی از پانداها اخیراً توله های دوقلو به دنیا آورد. این لحظه شادی خاصی در باغ وحش بود، زیرا اگرچه پانداها دیگر رسماً در معرض خطر نیستند، اما همچنان به عنوان آسیب پذیر طبقه بندی می شوند. در واقع، تیم برای نصب دوربین‌ها باید تا پس از تولد صبر می‌کرد، زیرا باغ‌وحش نمی‌خواست مادر را در دوران بارداری مزاحم کند. اکنون، آنها باید مراقب نوزادان تازه متولد شده باشند. بخش‌هایی از محفظه پاندا نور ضعیفی دارند، بنابراین دوربین‌های مورد استفاده برای مقابله با این مشکل باید تصویربرداری عالی در نور کم ارائه دهند.

نه تنها مردم از فناوری امنیتی بهره مند می شوند، بلکه حیوانات باغ وحش نیز می توانند. پارک باغ وحش بیوال در سنت-آگنان-سور-چر، فرانسه، برای کمک به مراقبت از حیواناتشان، از جمله شیرهای دریایی و یک مادر پاندا اخیر و همچنین توله‌هایش، به دنبال فناوری بود.

چالش – مراقبت موثر