کنترل ریسک ها در سال 2023 | امنیت حرفه ای


به گفته موسسه مشاوره ریسک، ریسک‌ها در سال 2023 گسترده و عمیق خواهند بود و تهدیدات به هم پیوسته و وجودی در سراسر جغرافیا و بخش‌ها ایجاد می‌کنند. کنترل ریسک ها. سالانه خود را راه اندازی کرده است نقشه ریسک، پیش بینی آن برای تجارت. این شرکت به ژئوپلیتیک ناهموار، درگیری‌های مسلحانه، اختلال در سیستم‌های انرژی، درگیری‌های اقتصادی و بی‌نظمی در شبکه‌های دیجیتال در طول سال آینده اشاره کرد و خطر سایبری را در راس آن قرار داد.

این شرکت می‌گوید در مورد سایبر در سال 2023، انتظار می‌رود که شبکه‌های جهانی به ساختارهای منطقه‌ای یا حتی ملی متمایز تبدیل شوند که ناشی از سلاح‌سازی فضای سایبری و تضاد منافع ملی است. جاه طلبی راه اندازی یک شبکه واحد جهانی به طور قابل توجهی با چالش مواجه خواهد شد. پیش‌بینی می‌کند که با گسترش سطح حمله و افزایش قابل توجه اتوماسیون در طیف تهدیدات سایبری، مسابقه تسلیحات سایبری در سال 2023 شتاب می‌گیرد. کشورها به دنبال اعمال کنترل بیشتر بر آنچه برخی قبلاً به عنوان فضای سایبری ملی خود تعریف کرده اند، هستند. انعطاف‌پذیری شبکه و سیستم در سال 2023 بی‌سابقه آزمایش می‌شود.

نیک آلن، مدیر عامل کنترل ریسک گفت: «در نظم جهانی متلاشی شده، سلاح‌های منتخب برای بسیاری از کشورها در حوزه سایبری یافت می‌شود. این امر یا از طریق انتشار اطلاعات نادرست، با کمک بهبود فناوری دیپ‌فیک، یا از طریق حملات سایبری یا هر دو خواهد بود. به عنوان شرکتی که هم در عرصه ژئوپلیتیک و هم در عرصه سایبری فعالیت می کند، Control Risks می تواند به وضوح ارتباط مستقیم بین تنش های ژئوپلیتیک و تهاجم سایبری را ببیند. عنصر عدم اطمینان و ترس سطحی از بازدارندگی دولت در مقابل دولت را فراهم می کند، اما شرکت ها خود را به عنوان اهداف آسان تری برای جنگ های نیابتی و واقعی می یابند. این با انتقال قابلیت های سایبری درجه نظامی به گروه های جنایتکار یا افراطی بدتر می شود.

او از نوسانات ژئوپلیتیکی و اقتصادی بیشتر همراه با چالش های عملیاتی در شبکه های انرژی و دیجیتال صحبت کرد. «اثرات آشکار یک تغییر آب و هوا، تنش‌ها و فشارهای بیشتری را به همراه خواهد داشت. انعطاف‌پذیری، بصیرت و شجاعت کلیدواژه‌های تجارت در سال آینده خواهد بود.»

این شرکت یک پیش‌بینی ریسک جهانی ارائه می‌کند که یک رتبه‌بندی ریسک کسب‌وکار جامع را برای کشورها نشان می‌دهد که از مجموعه‌ای از ریسک‌ها استفاده می‌کند. امتیاز ترکیبی شامل ریسک های سیاسی، امنیتی، عملیاتی، نظارتی، سایبری و یکپارچگی شرکت است و شامل طیف وسیعی از ریسک های مرتبط با ESG است. هر رتبه بندی، چشم انداز مشاور را برای خطرات کلی برای تجارت تا پایان سال 2023، با در نظر گرفتن روندها و تحولات شناخته شده یا پیش بینی شده که می تواند بر محیط کسب و کار تأثیر بگذارد، منعکس می کند.

سایر «ریسک‌های برتر» برای تجارت در سال 2023:

عملیاتی – اختلال در انرژی

مدیریت اختلال انرژی در حالی که به دنبال سازگاری است، ریسک عملیاتی اصلی برای تجارت در سال 2023 خواهد بود. انرژی به عنوان محرک اصلی اختلال جهانی بازگشته است و این یک تغییر دائمی و سیستمیک خواهد بود. هیچ بازگشتی به ثبات قبل از 2022 وجود نخواهد داشت و کسب‌وکارها باید نه تنها برای زنده ماندن از شوک کوتاه‌مدت قیمت و عرضه برنامه‌ریزی کنند، بلکه باید برنامه‌ریزی کنند که چگونه در یک سیستم انرژی جهانی جدید، کاملاً دوباره‌سازی‌شده، رشد کنند. شرکت ها به یک رویکرد استراتژیک برای سه عامل اصلی اختلال نیاز دارند که عملیات تجاری را در سال 2023 و پس از آن شکل می دهد: تسلیحات انرژی. پیشرفت های تکنولوژیک انتقال انرژی و اهداف غیرقابل اجتناب کربن زدایی را تسریع می بخشد.

نظارتی –

یکی از مهمترین ریسک‌های نظارتی برای سال، تلاطم ناشی از واکنش دولت به شرایط سخت‌تر اقتصادی و شکنندگی مالی است. دولت‌ها درآمد را هدف قرار خواهند داد و برای تامین مالی دولت تلاش خواهند کرد. به هر کجا که بپیوندند، دنیای شرکت‌ها گرما را به هر طریقی احساس می‌کنند. چه از طریق مالیات های بادآورده، محدودیت های تجاری یا الزامات حمایت گرایانه زنجیره تامین، زمانی که دولت ها نیاز به تقویت مالی خود و تقویت اعتبار پوپولیستی داشته باشند، شرکت ها هدف قرار خواهند گرفت. در برخی موارد، تغییرات نظارتی باعث دردسر کوتاه مدت خواهد شد، اما دولت‌ها ممکن است از این لحظه برای ایجاد تغییرات ساختاری و بلندمدت استفاده کنند – در مالیات، قوانین سرمایه‌گذاری، محدودیت‌های تجاری.

ژئوپلیتیک – روابط آمریکا و چین

روابط ایالات متحده و چین بزرگترین خطر ژئوپلیتیکی برای مشاغل در سال 2023 است. درگیری مسلحانه بین ایالات متحده و چین در سال 2023 بسیار بعید است، اما رقابت و رویارویی از حوزه تجارت و فناوری به حوزه نظامی منتقل می شود. شرکت‌ها در سال 2023 باید نسبت به احتمال وقوع حادثه یا اشتباه محاسباتی مربوط به کشتی‌های نظامی آمریکا و چین که در آسیا فعالیت می‌کنند، هوشیار باشند. کسب‌وکارها باید تلاش‌ها را برای جدا کردن زنجیره‌های تامین حیاتی نظارت کنند. افزایش تنش های دوجانبه همه شرکت ها را به یک اندازه تحت تاثیر قرار نمی دهد. بخش های استراتژیک و فناوری پیشرفته در هر دو کشور با خطرات سیاسی فزاینده ای مواجه خواهند شد. بسیاری از صنایع کمتر حساس به شرایط عادی تجاری ادامه خواهند داد.

امنیت – جنگ

در جنگ 2023، یا دورنمای جنگ در چندین جدول زمانی و محرک‌ها، باید در فهرست ریسک همه قرار گیرد. خطر تشدید و سرریز بیش از حد درگیری اوکراین و روسیه وجود خواهد داشت. مخاطرات پیچیده تجاری، عملیاتی، شهرت، زنجیره تامین و تحریم‌های ناشی از این جنگ به این معنی است که بسیاری به این فکر می‌کنند که در صورت وقوع درگیری در شرق آسیا، اینها چگونه خواهند بود. احتمال وقوع چنین رویدادی در سال 2023 بسیار کم است، اما مطمئناً به اندازه‌ای قابل توجه است که برنامه‌ریزی‌هایی را که اکنون بسیاری از شرکت‌ها در حال انجام آن هستند، تضمین کند.

نقشه ریسک 2023 به صورت زنده است و دارای محتوای چند رسانه ای است. پیش بینی برای کشورها و مناطق خاص؛ و دیدگاه مدیر عامل از نیک آلن. بازدید از: www.controlrisks.com/riskmap.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/case-studies/control-risks-on-2023/