کنترل های مرزی ساده شده: نامیبیا و بوتسوانا پیشتاز هستند – شماره 4 2023

1. تجارت و بازرگانی. زمان و هزینه مورد نیاز برای جابجایی فرامرزی کالا و خدمات کاهش می یابد. همه شهروندان به ویژه مردم مناطق مرزی از شرایط آسان تر سفر برای خرید در کشور مقابل استفاده می کنند. این امر تجارت و تجارت را در هر دو طرف تقویت می کند و در نهایت منجر به رشد و رفاه بیشتر اقتصادی می شود.

مارک جولیان سیورت، مدیر عامل Veridos توضیح می دهد: “کنترل های مرزی آرام تر، اقتصاد و فرهنگ کشورهای درگیر را ارتقا می دهد.” “به همین دلیل است که ما متعهد هستیم که سفر را با فناوری‌ها و تخصص خود آسان‌تر و ایمن‌تر کنیم. سیستم‌های کنترل مرزی مدرن نشان‌دهنده سرمایه‌گذاری محوری و استراتژیک در آینده ملت‌ها در سراسر جهان است که از حاکمیت، امنیت و مبادلات کارآمد در مواجهه با جهانیان محافظت می‌کند. چالش ها.”منبع: https://www.securitysa.com/19874R

مارک جولیان سیورت

نامیبیا و بوتسوانا در یک پروژه مهم اخیراً کنترل مرزهای مشترک خود را ساده کردند. شهروندان هر دو کشور اکنون از سهولت عبور از مرز فقط با کارت شناسایی خود لذت می برند و گذرنامه ها و مهرهای اجباری را برای این منظور منسوخ می کند.

2. گردشگری. با تسهیل سفرهای برون مرزی، تعداد بازدیدکنندگان خارجی نیز افزایش می یابد. این امر نه تنها منجر به درآمدهای جدید در کشور می شود، بلکه می تواند مشاغل جدیدی در صنعت گردشگری و پذیرایی ایجاد کند.

کنترل های مرزی ساده شده: نامیبیا و بوتسوانا پیشتاز هستند

شماره 4 2023 دولت و نیمه دولتی (صنعت)

برای ایجاد این ساده سازی، دو کشور سیستم ها و اسناد خود را با کمک راه حل های Veridos هماهنگ کردند. یک کد QR و یک منطقه قابل خواندن توسط ماشین به کارت های شناسایی نامیبیا اضافه شده است، در حالی که سیستم کنترل مرزی بوتسوانا برای خواندن این کارت های شناسایی بدون هیچ مشکلی سازگار شده است. این تعهد از نقطه نظر فناوری چندان پیچیده نبود، اما عواقب آن برای هر دو طرف قابل توجه است.

به گفته Veridos، شناسایی متقابل کارت های شناسایی توسط نامیبیا و بوتسوانا این پتانسیل را دارد که به عنوان یک الگو عمل کند و توافقات مشابهی را بین سایر کشورها آغاز کند. این به این دلیل است که طرف‌های درگیر می‌توانند به طرق مختلف از ساده‌سازی کنترل‌های مرزی سود ببرند:

3. فرهنگ و علم. تبادل فرهنگ، هنر، علم و آموزش نیز ترویج می شود. تفاهم نسبت به یکدیگر و قدردانی متقابل جوامع افزایش می یابد، آنها همکاری موثرتر و هماهنگی بیشتری دارند.