کودکان آسیب پذیر در قطار | امنیت حرفه ای


در سال 2022، شرکت بهره برداری قطار (TOC) شمالی آموزش 7000 نیروی کار خود را – که توسط موسسه خیریه کودکان راه آهن ارائه شد – در مورد چگونگی شناسایی افراد آسیب پذیر در راه آهن و داشتن اعتماد به نفس برای مداخله آغاز کرد.

TOC مداخله اخیر یک راهبر قطار را گزارش می دهد. او ابتدا به سه دختر جوان که در سرویسی از هال تا هالیفاکس در توالت ها پنهان شده بودند – به دلیل فرار از کرایه مشکوک شد. با این حال، در یک تعامل کوتاه، غریزه او به او گفت که این یک مورد ساده از سفر بدون بلیط نیست و او با پلیس حمل و نقل بریتانیا تماس گرفت.BTP) برای رهگیری قطار در لیدز. این دختران، همگی 16 ساله و کمتر، از مدرسه در حال بازی کردن بودند و در اوایل روز ناپدید شده بودند.

رهبر ارکستر بعداً گفت: «این فرصت را داشتم که سه تا چهار دقیقه برای بازجویی از دختران وقت بگذارم، بسیار مهم بود. هر چه سوالات بیشتری می پرسیدم، پاسخ های آنها غیرقابل قبول تر می شد. من از غریزه خود پیروی کردم و به شماره 61016 BTP پیام دادم. BTP خیلی سریع پاسخ داد و پس از بحث در مورد وضعیت، آنها موافقت کردند که این نیاز به بررسی بیشتر دارد. من خوشحالم که دختران اکنون در خانه امن هستند.»

اپراتور قطار کارکنان و مسافران را تشویق می کند تا در صورت مشاهده چیزی که «کاملاً درست» نیست، نگرانی خود را گزارش کنند.

در همین حال، ماه گذشته گروه ویژه خطوط منطقه BTP – تیمی که به دنبال اختلال در عرضه دارو در راه آهن است – هماهنگ شد. چهار روز عملیات در قطارها و ایستگاه های لندن، میدلندز و اسکاتلند. گروه ویژه با نیروهای پلیس منطقه شریک شد و منابع تخصصی مانند سگ های مواد مخدر را برای رهگیری سلاح ها، مواد مخدر و پول نقد غیرقانونی و حفاظت از افراد آسیب پذیر که توسط باندهای خطوط شهرستان مورد استثمار قرار می گرفتند، مستقر کرد.

پلیس گزارش می دهد که در مجموع 33 نفر دستگیر، سه خط معامله شناسایی و مقادیر زیادی هروئین، کراک و حشیش و همچنین 23 گوشی تلفن و 5 قبضه سلاح خطرناک کشف و ضبط شد. سه نفر شناسایی و به نیروهای حفاظتی ارجاع شدند

Ellie Fairgrieve، مدیر عملیات ملی در انجمن کودکان، یک موسسه خیریه، گفت: “هر روز ما می توانیم ببینیم که چگونه کودکان و جوانان توسط مجرمان برای انجام فعالیت هایی مانند “خطوط شهرستانی” تحت فشار و استثمار قرار می گیرند. با پیوستن به گروه ویژه خطوط شهرستان، مددکاران اجتماعی و پزشکان ما می‌توانند به قربانیان خطوط شهرستانی به موازات کار BTP برای مختل کردن فعالیت‌های مجرمانه و جلوگیری از بهره‌کشی از کودکان و جوانان در شبکه ریلی کمک کنند.

«این حیاتی است که این جوانان از کمک و حمایت مناسب برای جلوگیری از استثمار برخوردار شوند. کمپین نگاه نزدیکتر ما نشان می دهد که چگونه همه از مسافران گرفته تا کارکنان حمل و نقل و مغازه می توانند نشانه های استثمار کودکان را تشخیص دهند و در کمک به فرار از آن نقش داشته باشند. داشتن حمایت BTP در به اشتراک گذاشتن این پیام مهم فوق العاده بوده است.»

تصویر مارک رو: قطار شمال روی سکوی منچستر پیکادلی.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/transport/vulnerable-children-on-trains/