کپسول آتش نشانی DIY – شماره 2 2023

پس از راه اندازی موفقیت آمیز وب سایت در ماه فوریه، dooiy.org در حال پیشرفت است تا جوامع را با هک هایی که زندگی آن ها را آسان تر می کند، تقویت کند.

در dooiy.org، می‌توانید یک دستورالعمل گام به گام ساده در مورد نحوه ساخت کپسول آتش نشانی فوم با چند وسیله خانگی پیدا کنید. تنها چیزی که نیاز دارید یک بطری نوشیدنی خنک 2 لیتری، سرکه، مایع ظرفشویی و بی کربنات نوشابه است. علاوه بر این، تیم dooiy شروع به راه اندازی کارگاه های آموزشی در محل در اطراف کیپ تاون برای ایمن تر کردن جوامع کرده است. به عنوان مثال، تیم اخیراً با همکاری جامعه Siqalo/Mitchells Plain بیش از 100 خاموش کننده آتش نشانی در یک روز ساخته است.

دیدن برای بیشتر.منبع: https://www.securitysa.com/18937R

پس از جشن پرتاب موفقی که در اوایل ماه جاری در باغ i-Afrikayam در Zola/Strand برگزار شد، dooiy آماده است تا در زندگی آفریقای جنوبی تأثیر بگذارد. علاوه بر کپسول آتش نشانی، dooiy.org انواع هک های سرگرم کننده را ارائه می دهد – از پرورش غذای خود گرفته تا ساخت مبلمان با ابزار و مواد ارزان قیمت – از سازندگان، سازمان های غیردولتی و دانشگاه ها از سراسر جهان. dooiy رایگان است، داده های کمی مصرف می کند، باتری پسند و بصری برای استفاده است. کریستین فوس، یکی از بنیانگذاران dooiy، می گوید: «در آینده نزدیک، ما همچنین اجازه استفاده آفلاین را می دهیم، از کاربران کم سواد پشتیبانی می کنیم و ترجمه های جامعه را به بسیاری از زبان ها ارائه می دهیم.

یکی از این هک ها یک کپسول آتش نشانی فوم کارآمد است که می تواند به مقابله با یکی از بزرگترین چالش ها در سکونتگاه های غیررسمی آفریقای جنوبی کمک کند: تهدید دائمی آتش. تنها در سال 2019، 5544 آتش سوزی در سکونتگاه های غیررسمی در آفریقای جنوبی گزارش شد که هزاران نفر را ویران و بی خانمان کرد. اکثر ساکنان ابزاری برای مبارزه با آتش ندارند. کپسول آتش نشانی با دست خود یک جایگزین عالی برای خاموش کردن آتش های کوچک و جلوگیری از گسترش آن به خانه های همسایه است، زمانی که فرد توانایی خرید یک کپسول آتش نشانی صنعتی را ندارد.

کپسول آتش نشانی DIY

شماره 2 2023 ایمنی آتش، اخبار