کیفیت یعنی ایمنی – شماره 3 2023 – باتری های Uniross

“از آنجایی که آفریقای جنوبی همچنان بارها را تجربه می کند، سیستم های امنیتی نیز به شدت در معرض خطر قرار می گیرند، به این ترتیب آسیبی نمی بینند، اما سیستم ها به دلیل استفاده در بسیاری از موارد از باتری های ضعیف کار نمی کنند. باتری ناکارآمد یا منفجر شده ممکن است منجر به رد ادعای بیمه شود.»وام)با توجه به فراخوان اخیر برخی از مدل های نیروگاه قابل حمل به دلیل خطر گرم شدن بیش از حد و انفجار، یونیروس بر اهمیت ایمنی و کیفیت در انتخاب محصول با استفاده از باتری لیتیومی تاکید کرده است. کمیسیون ملی مصرف کنندگان از مصرف کنندگان خواسته است تا محصولات آسیب دیده را که توسط خرده فروشان مختلف از جمله Takealot، Builders Warehouse، Makro، Incredible Connection و HiFi Corp فروخته شده است، بازگردانند.

کیفیت یعنی ایمنی

شماره 3 2023 خدمات امنیتی و مدیریت ریسک

باتری‌های لیتیومی به‌طور گسترده در دستگاه‌های قابل حمل مانند گوشی‌های هوشمند، لپ‌تاپ‌ها، اینورترها و پاوربانک‌ها استفاده می‌شوند و برای تامین انرژی پشتیبان مطمئن در هنگام خاموشی مورد نیاز هستند. با این حال، برخی از باتری‌های لیتیومی بیش از حد گرم می‌شوند و خطر آتش‌سوزی و انفجار را به همراه دارند. برای اطمینان از ایمنی مصرف کننده، خرید محصولات مبتنی بر لیتیوم از یک تامین کننده معتبر با سابقه معتبر ضروری است.

راجرز توضیح می‌دهد که امروزه ساخت باتری فرآیند پیچیده‌ای است، و اکنون بیش از هر زمان دیگری، با توجه به اینکه اکثر دستگاه‌های جدید باتری‌دار با باتری‌های لیتیومی قابل شارژ طراحی می‌شوند، بسیار پیچیده است. در گذشته، ساخت باتری های قدیمی مبتنی بر نیکل (Ni-Cd و NiMh) نسبتا آسان و ایمن بود. باتری های مبتنی بر لیتیوم بسیار پیچیده تر هستند و حاشیه خطای بسیار کمتری در فرآیند تولید دارند.

هنگامی که یک باتری تولید شد و برچسب نهایی روی آن اعمال شد، هیچ راهی برای تشخیص یک باتری با کیفیت خوب از یک باتری ضعیف وجود ندارد. بله، شما می توانید ولتاژ مدار باز را اندازه گیری کنید، حتی می توانید ولتاژ تحت بار را اندازه گیری کنید، یا اگر امکانات دارید، حتی می توانید ظرفیت باتری را آزمایش کنید. اما هیچ کدام از اینها نشان نمی دهد که آیا باتری مطابق با رویه های پذیرفته شده بین المللی ساخته شده است یا خیر و مهمتر از آن، آیا قرار است پس از چند ماه استفاده ایمن باشد یا خیر.

راجرز خاطرنشان می کند که از 1 آوریل 2023، سانتام اعلام کرده است که یک استثناء کلی قطعی شبکه برق را در همه بیمه نامه ها اجرا خواهد کرد، و Outsurance در حال بررسی پوشش بیمه خود در صورت خرابی شبکه است. Momentum، Naked، Outsurance و Santam می گویند که افزایش قابل توجهی در مطالبات بیمه برای خسارات وارده به کالاها به دلیل کاهش بار داشته اند.


منبع: https://www.securitysa.com/18944R

استانداردهای ساخت باتری که باید رعایت شوند شامل استاندارد حمل و نقل سازمان ملل متحد UN38.3 می شود که در آن باتری تحت طیف وسیعی از آزمایشات سوء استفاده کننده و مخرب قرار می گیرد.

در یکی از آزمایش‌ها، باتری باید حداقل یک ساعت در برابر اتصال کوتاه مقاومت کند، بدون اینکه دمای باتری بیش از 170 درجه سانتیگراد باشد. علاوه بر این، باتری در حین آزمایش و ظرف مدت شش ساعت پس از آزمایش مجاز به پاره شدن یا آتش گرفتن نیست.

«معمولاً، این وضعیت بدی نخواهد بود. با این حال اکثریت قریب به اتفاق این تولیدکنندگان کوچک امکانات، تجهیزات یا دانش فنی لازم برای تولید ایمن و مداوم این باتری‌های لیتیومی را ندارند. با این حال، با وجود این، آنها بدون توجه به عواقب به این کار ادامه می دهند.»