گام های ساده برای خانه های امن تر


این است ماه امنیت خانه ملی 2022. کنی مک هیو، مدیر ملی ابتکار پلیس بریتانیا ایمن شده توسط طراحی، به چند قدم ساده نگاه می کند که همه می توانند برای ایمن نگه داشتن خانه خود انجام دهند.

وقتی در خانه هستیم، ایمن هستیم – و می‌خواهیم شما را در این راه نگه داریم. بنابراین در اینجا چند مرحله ساده وجود دارد که می توانید برای اطمینان از ایمن و ایمن ماندن خانه خود انجام دهید.

اولین چیزی که من توصیه می کنم این است که امنیت خود را از دید یک جنایتکار فرصت طلب در نظر بگیرید، که اگر خطرات دیده شدن و شنیده شدن خیلی زیاد باشد، احتمالاً از آنجا عبور می کند. یک عامل بازدارنده قابل مشاهده به مجرمان اولین نشانه را می دهد که شما نسبت به امنیت آگاهی دارید. بنابراین یک بازدارنده قابل مشاهده چیست؟

این کار به سادگی حفظ دیوارها، نرده ها و پرچین ها در جلو است. آنها باید حداکثر 1 متر ارتفاع داشته باشند تا نظارت را به حداکثر برسانند و مکان های مخفی را به حداقل برسانند تا اطمینان حاصل شود که مجرمان هم از خانه و هم از خیابان دیده می شوند.

به طور متناوب، می توان از نرده ها یا حصار کشی استفاده کرد. پرچین ها، درختان و بوته ها باید به طور منظم بریده شوند. به عنوان یک توصیه کلی، درختچه‌ها باید به گونه‌ای انتخاب شوند که ارتفاع رشد بالغ بیش از یک متر نداشته باشند و درختان نباید شاخ و برگ یا شاخه‌های پایین‌تر از ۲ متر داشته باشند.

در قسمت عقب و کناره های خانه شما، مرزهای بلندتر توصیه می شود، با حصار در ارتفاع حداقل 1.8 متر و بالای آن با 0.3 متر پرده برای دشوارتر کردن بالا رفتن. دروازه های جانبی باید حداقل 1.8 متر ارتفاع، محکم و قابل قفل شدن داشته باشند. از گیاهان خاردار مانند پیراکانتا یا رزهای بالارونده برای محافظت از نرده ها، پنجره ها و لوله های فاضلاب که به راحتی در دسترس هستند استفاده کنید.

به یاد داشته باشید که شب هایی که شروع به کشیدن می کنند، مهم است که در اطراف ملک خود نورپردازی داشته باشید. در جلوی ملک خود چراغی داشته باشید که به طور خودکار هنگام غروب روشن شود و در هنگام سحر روشن شود. لامپ‌های ال‌ای‌دی کم‌مصرف انرژی کمتری دارند و نور سفید خوبی از خود ساطع می‌کنند. در کنار و پشت ملک خود می توانید یک چراغ سوئیچ شده (یکی که در صورت نیاز آن را خاموش و روشن می کنید) یا چراغی که به طور خودکار توسط گرما یا حسگر حرکت فعال می شود نصب کنید که معمولاً به آن “چراغ PIR” می گویند. می توانید نمونه های زیادی را به صورت آنلاین یا در هر فروشگاه محلی DIY پیدا کنید. فقط یک نکته احتیاط کوچک، هنگام انجام هر گونه تغییر یا اضافه، به آلودگی نوری فکر کنید و آیا این روی همسایگان من تأثیر می گذارد؟

مسیرها یا مسیرهای شنی می توانند جذاب باشند و به شما کمک کنند صدای نزدیک شدن قدم ها را بشنوید. نورپردازی بیرونی از غروب تا طلوع آفتاب در جلو و عقب ملک شما امنیت بیشتری را فراهم می کند، زیرا سارقان دوست ندارند دیده شوند. برای جلوگیری از فعالیت مجرمانه و کاهش جرم و جنایت، برای ساختمان‌ها از هر نوع مهم است که از نظر فیزیکی ایمن باشند و این شامل سوله‌ها و ساختمان‌های بیرونی نیز می‌شود. مردم معمولاً توجه کمتری به گاراژها، سوله‌ها و سایر ساختمان‌های بیرونی می‌کنند، با این حال این ساختمان‌ها آسیب‌پذیر هستند، زیرا عموماً چندان ایمن نیستند و همچنین حاوی تجهیزات و ابزارهای گران‌قیمتی هستند که سارق می‌تواند از آنها برای کمک به ورود به خانه استفاده کند.

بنابراین باید اطمینان حاصل کنید که تمام درهای بیرونی ساختمان‌های خارجی از ساختار محکم با قفل‌های مناسب یا قفل بسته و میله قفلی که روی آن تعبیه شده است. در نظر بگیرید که پیچ های غیرقابل برگشت یا پیچ و مهره های کوچ را روی لولاها نصب کنید. ظروف خارجی موجود است که برای نگهداری ایمن موتور سیکلت، اسکوتر، موتور سیکلت یا دوچرخه و سایر اموالی که به مشخصات ترجیحی پلیس رسیده اند، طراحی شده اند.

قفل ها باید در تمام پنجره های ساختمان های بیرونی نصب شوند و در حالت ایده آل یک سوله نباید پنجره ای داشته باشد. درب‌های گاراژ می‌توانند آسیب‌پذیر باشند و می‌توانید با نصب امنیت اضافی، مانند قفل‌ها، برای ایجاد چندین نقطه قفل یا استفاده از میله‌های قفلی روی زمین، آنها را ایمن‌تر کنید.

اگر دری دارید که گاراژ را به خانه متصل می کند، مطمئن شوید که این درب همان سطح امنیت درب ورودی شما را دارد، با قفل هایی که مطابق با BS 3621 هستند، یا دری را که دارای مشخصات ترجیحی پلیس است، نصب کنید. در حالی که گرفتن قفل مناسب عالی است، اگر درب فرسوده یا بد نگهداری شده است، باید کل مجموعه در را تعویض کنید.

فراموش نکنید که از نردبان ها و ابزارهایی که بیرون مانده اند می توان برای کمک به سارقان برای نفوذ به خانه شما استفاده کرد. اطمینان حاصل کنید که آنها به خوبی ایمن شده اند یا در یک گاراژ یا سوله نگهداری می شوند.

ما توصیه می کنیم که مجموعه درها – در، قاب، قفل، یراق آلات و شیشه – که امکان دسترسی مستقیم به خانه شما را فراهم می کند، به استاندارد بالای امنیتی ما، مشخصات ترجیحی پلیس، دست یابد.

پنجره‌های با دسترسی آسان، از جمله چراغ‌های سقفی و پنجره‌های سقفی که به راحتی در دسترس هستند، باید استانداردهای مشخصات ترجیحی پلیس را نیز رعایت کنند. هر دو قاب در و پنجره باید به طور ایمن بر روی پارچه ساختمان مطابق با دستورالعمل ها و مشخصات سازنده ثابت شوند.

حتی ایمن ترین درها نیز آسیب پذیر هستند اگر آنها را قفل نکنیم – حتی زمانی که در خانه هستیم، درها و پنجره های خود را قفل کنید. اگر به هر دلیلی نیاز به خروج سریع داشتیم، همیشه کلیدهای خود را در دست داشته باشید.

اگر تصمیم گرفته اید ملک شما از سیستم دزدگیر بهره مند شود، باید اطمینان حاصل کنید که از یک شرکت دزدگیر معتبر استفاده می کنید. برای به دست آوردن اطلاعات در مورد شرکت های معتبر که سیستم های امنیتی را در منطقه شما تهیه و نصب می کنند، توصیه می کنم با نهادهای بازرسی مستقل زیر تماس بگیرید تا بتوانند این جزئیات را به شما ارائه دهند – بازرسی امنیت ملی (NSI) یا SSAIB (هیئت بازرسی سیستم های امنیتی و هشدار). هر دو بازرسی دارای عملکردهای جستجو در وب سایت های خود هستند تا به شما کمک کنند تا یک نصاب مناسب را پیدا کنید و داشتن یک سیستم هشدار تایید شده توسط یکی از نهادهای بازرسی مستقل معتبر تضمین می کند که شما یک سیستم قابل اعتماد و به خوبی نگهداری می کنید که مطابق با استانداردهای مربوطه بریتانیا و اروپا باشد و می تواند منجر شود. در حق بیمه کمتر هنگام نصب دزدگیر، بررسی کنید که نصاب یک نصاب معتبر Secured by Design است – استاندارد زنگ هشدار Secured by Design از یک سیستم هشدار با کیفیت بالا اطمینان حاصل می کند و به شما اطمینان بیشتری می دهد که شرکت نصب دزدگیر استانداردهای دقیق خدمات پلیس را برآورده می کند. .

درها، پنجره‌ها و قفل‌های باکیفیت، بازدارنده‌های بسیار خوبی هستند، اما می‌توانید کارهای بیشتری برای متوقف کردن سارقان و محافظت از اشیای قیمتی خود انجام دهید. هر زمان که از آنها استفاده نمی شود، اشیای قیمتی مانند گذرنامه، کارت اعتباری، مدارک شناسایی و جواهرات را در گاوصندوقی که با استانداردهای BS EN1143 مطابقت دارد تا درجه مناسب نگهداری کنید. گاوصندوق شما باید در جایی محتاطانه قرار داده شود که نتوان آن را به راحتی پیدا کرد – به طور ایده آل در قسمتی از خانه که زنگ خطر دارد – و به دیوار یا زمین پیچ و مهره کرد.

علامت گذاری اموال ردیابی و بازیابی اموال شما را برای پلیس آسان تر می کند. با یک سیستم علامت‌گذاری دارایی معتبر Secured by Design ثبت نام کنید تا به اشیاء با ارزش خود کد منحصر به فرد خود را اختصاص دهید و به شما امکان ردیابی آنها را بدهد – این شامل ابزارهای ارزشمند و دوچرخه‌هایی است که در ساختمان‌های بیرونی و گاراژ ذخیره می‌شوند.

با استفاده از پایگاه داده شناخته شده پلیس، اشیای قیمتی خود را رایگان ثبت کنید. اسنادی مانند رسید را نگه دارید تا بتوانید مالکیت را ثابت کنید. از تمام اقلام با ارزش، از جمله عتیقه جات و میراث خانوادگی، که به ویژه برای مجرمان جذاب هستند، عکس بگیرید.

اکنون در طول این مقاله به مشخصات ترجیحی پلیس اشاره کرده ام. اینجا در Secured by Design با تولیدکنندگان، صنعت ساخت‌وساز و مقامات استاندارد کار می‌کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که استانداردهای امنیتی جاری و به روز هستند تا همگام با روندهای جرم و جنایت در حال ظهور باشند. طرح اعتباربخشی مبتنی بر مشخصات برگزیده پلیس ما بیش از 20 سال است که کار می کند و استاندارد شناخته شده ای را برای همه محصولات امنیتی ارائه می دهد که به اندازه کافی قوی هستند تا در برابر حملات فیزیکی سارقان تصادفی و فرصت طلب مقاومت کنند – این تنها راهی است که محصولات امنیتی می توانند به رسمیت شناخته شوند.

در حال حاضر صدها شرکت وجود دارد که هزاران محصول پیشگیری از جرم مقاوم در برابر حمله را تولید می کنند که به مشخصات ترجیحی پلیس دست یافته اند. تحقیقات آکادمیک در طول 20 سال گذشته بارها نشان داده است که این محصولات معتبر و با کیفیت، سرقت از محل نصب آنها را کاهش داده اند. بنابراین باید به دنبال لوگوی Secured by Design روی محصولات بگردید یا از تامین کننده خود بپرسید که آیا آنها با طراحی ایمن هستند یا خیر. این ایمن شده توسط وب سایت طراحی فهرستی از تمام محصولاتی که به استاندارد دقیق مشخصات ترجیحی پلیس دست یافته اند.

وب سایت Secured by Design همچنین دارای صفحه ای است که استانداردهای امنیتی مختلف را برای انواع محصولات توضیح می دهد https://www.securedbydesign.com/guidance/standards-explained.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/products/physical-security/simple-steps-for-safer-homes/