گربه و موش سایبری | امنیت حرفه ای


شرکت هایی از صنایع مختلف هر روز به طور غیرمنتظره ای تحت تاثیر حملات سایبری بی ادعا قرار می گیرند. میری مارسیانو، مدیر مشاور می‌گوید که اغلب و قابل درک است که می‌تواند آنها را در حالت وحشت قرار دهد. گروه مشاوره بوستون.

در دسامبر سال گذشته، مقر گاردین مورد حمله باج‌افزاری قرار گرفت که کارمندان آن را مجبور کرد در جای دیگری کار کنند، همچنین زیرساخت‌های فناوری شرکت را تحت تأثیر قرار داد و کارکنان فناوری اطلاعات باید روی بازیابی سیستم تمرکز کنند، و سپس تأثیرات متعددی بر کل تجارت داشت. هنگامی که چنین اتفاقی غیرمنتظره رخ می دهد، تعیین گام های بعدی مناسب در حالی که به طور همزمان یک تجارت را ادامه می دهد، می تواند دشوار باشد. عواقب یک حمله به این معنی است که کسب و کار شما ممکن است با اختلالات و آسیب های بزرگ روبرو شود – بنابراین سرمایه گذاری در بازیابی برای کسانی که قصد زنده ماندن در این منطقه تهدید سایبری روی حیله و تزویر را دارند، بی فایده است. اغلب این حملات کاملا غیر منتظره هستند.

سایبر همچنان یک تهدید در حال تکامل است که به سختی می توان از آن جلو زد، اما ایجاد آگاهی و ساده لوح نبودن مطمئنا به به حداقل رساندن عواقب بعدی کمک می کند. کسب و کارها باید آمادگی بیشتری داشته باشند و برای اجرای تیم های تخصصی در این زمینه برنامه ریزی کنند. برای کمک به این امر، دولت‌ها باید برای ارائه دستورالعمل‌ها، منابع ارزشمند، رسیدگی به کمبود مهارت و ترویج فرآیندهای رعایت بهداشت سایبری آماده باشند. آنها همچنین باید آماده باشند تا در برابر مهاجمان از جمله با ایجاد اختلال در توانایی‌ها و مدل کسب‌وکارشان بایستند. در چند سال گذشته، تغییرات زیادی در نحوه زندگی، کار و معاشرت ما ایجاد شده است. جابجایی از کار اداری به کار از هر نقطه‌ای توسط همه‌گیری تسریع شد که به نوبه خود باعث تسریع همکاری در سراسر جهان و مهاجرت به ابر شد. این یک سطح حمله بزرگتر را با فرصت های بیشتری برای حمله به سازمان ها ارائه کرد. علاوه بر این، جنگ بین روسیه و اوکراین نظم جهانی را برهم زد و حملاتی را که با هدف ایجاد اختلال توسط کشورها یا گروه های تروریستی با انگیزه ژئوپلیتیک انجام می شد، افزایش داد. همچنین یک اقتصاد ناپایدار فضای بحرانی ایجاد کرد که انگیزه مهاجمان را برانگیخت.

این سه عامل تنها تعدادی هستند که اجرای اقدامات احتیاطی ایمنی را برای مشاغل دشوار کرده است. اگرچه انجام تحقیقات زیادی در این فضا دلگرم‌کننده است، اما با تغییر چشم‌انداز روز به روز به کسب‌وکارها نیاز به یک خوراک دائمی اطلاعات در مورد جدیدترین حملات سایبری و مهارت‌ها است. همانطور که جهان همچنان در حال تغییر است، همچنین جالب است که ببینیم چگونه پلتفرم های دیجیتال جدید در حال توسعه هستند و با باز شدن درهای جدید و ارائه ابزارهای جدید به مهاجمان، خطرات در کجا ظاهر می شوند.

کاهش فشار بر کارکنان

کسب و کارها باید پول بیشتری را به تیم های اختصاصی سایبری اختصاص دهند و به دنبال افراد حرفه ای با مهارت های سایبری پیشرو باشند. برای برآورده کردن نیازهای حفاظت، شناسایی و پاسخ، برخی از کسب و کارها به ارائه دهندگان خدمات امنیت مدیریت شده (MSSP) روی می آورند و در صورت امکان از فناوری های خودکار برای کارآمدتر بودن استفاده می کنند. از نظر انواع حملات، باج‌افزار متداول‌ترین شروری است که امسال کسب‌وکارها را مختل می‌کند و متأسفانه با گذشت زمان مخرب‌تر می‌شود. کسب و کارها باید هوشیار، هوشیار و آگاه از روندهای آینده باشند.

همیشه آماده باشید

ما می دانیم که حملات می توانند موانع را از بین ببرند، اطلاعات حساس را به دست آورند و خسارات زیادی ایجاد کنند، بنابراین بدیهی است که در صورت تحقق یک تهدید، برنامه ریزی برای بازیابی ضروری است. ارائه دوره های آموزشی و برنامه های آگاهی بخشی برای همه کارکنان بسیار ارزشمند است. با اجرای اقدامات احتیاطی، یک کسب و کار می تواند در آینده خود را اثبات کند و در مواجهه با چالش های پیش بینی نشده تا حد امکان آماده و انعطاف پذیر باشد. آمادگی برای شرکت ها برای پیشی گرفتن از حملات سایبری کاملاً کلیدی است.

تکامل مداوم و ماهیت غیرقابل پیش‌بینی تهدیدات سایبری به این معنی است که هوشیاری و آمادگی مداوم برای بهبودی سریع کلیدی است. برای کسب‌وکارها اجتناب از تعقیب موش و گربه دشوار است، بنابراین باید در عوض تبدیل شدن به بازیکنان ماهر را برای مقابله با بازیگران بد بپذیرند.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/interviews/cyber-cat-and-mouse/