گردآوری Infosec 2022 | امنیت حرفه ای


نیکول میلز، مدیر نمایشگاه در Infosecurity Group، سازمان دهندگان این نمایشگاه می گوید: با بازسازی تجارت و جامعه پس از همه گیری و وضعیت سیاسی بین اوکراین و روسیه، سال 2022 قطعاً سال دیگری از رویدادهای تاریخی بوده است. امنیت اطلاعات اروپا نمایشگاهی که در نسخه چاپی ماه اوت مجله امنیتی حرفه ای ارائه شده است.

او می‌افزاید: «در حالی که این رویدادها قطعاً بر صنعت امنیت سایبری تأثیر گذاشته‌اند، باید دید که آیا در سال 2023 تأثیر بسیار بزرگی خواهند داشت یا خیر. و افزایش آشنایی در، و در برخی موارد، پذیرش هوش مصنوعی و ML، CISO ها خود را حفظ کرده اند.”

سخنرانان برنامه نظر داده اند. ماکسین هولت، مدیر ارشد تحقیقات، در شرکت تحقیقاتی امدیا می گوید: «چشم انداز سیاسی شکننده است. سلاح های سایبری جدید در حال توسعه و استفاده توسط دولت ها هستند. احتمال تأثیر تصادفی در آتش متقابل در حال افزایش است، به خصوص که اکثر سازمان‌ها در حال حاضر بیشتر زیرساخت‌های خود را با اشخاص ثالث میزبانی می‌کنند و خطر حمله سایبری را افزایش می‌دهد. تسلیحات سایبری دولت ملی توانایی ایجاد اختلال در زیرساخت‌های ملی و تامین‌کنندگان مهم شخص ثالث را دارند، اما سازمان‌های دولتی فقط می‌توانند مراقب باشند و اقدامات احتیاطی معقول را انجام دهند.

تروی هانت، مدیرعامل موسس، آیا من Pwned شده ام (وب‌سایتی که در آن می‌توانید آزادانه بررسی کنید که آیا آدرس ایمیل یا شماره تلفن همراه شما در معرض نقض داده‌ها بوده است یا خیر) تکامل گذرواژه‌ها را پیش‌بینی می‌کند: «بسیار اوقات از صحبت‌هایی درباره بهتر شدن، امکان‌پذیرتر شدن و قابل استفاده‌تر شدن گذرواژه‌ها توسط افراد روزمره می‌شنویم. فکر می‌کنم تا پنج سال دیگر همچنان گذرواژه‌های بیشتری نسبت به الان خواهیم داشت، زیرا رمزهای عبور قدیمی از بین نمی‌روند، اما فکر می‌کنم در تقویت آن بهتر شده‌ایم. برای مثال، شناسه چهره و اثر انگشت را در نظر بگیرید تا وارد گوشی خود شوید. البته این یک فرآیند بسیار تدریجی است، اما روند غیرقابل انکار تعداد بیشتر دستگاه‌ها، خدمات آنلاین بیشتر، افراد بیشتر، تبادل داده‌های بیشتر، ناگزیر منجر به نقض اطلاعات بیشتر می‌شود و بنابراین، جالب است که ببینیم چگونه رمزهای عبور، نیز تکامل پیدا کن.»

ماریا بادا، کارشناس علوم رفتاری در AwareGo، می‌بیند که بریتانیا با تنظیم مقررات و سیاست آسیب‌های آنلاین گام‌های مثبتی برداشته است. همچنین در سطح بین‌المللی، نه تنها در مورد امنیت سایبری، بلکه در رابطه با جرایم سایبری به طور خاص، گام‌های رو به جلو برداشته شده است. ما اکنون می بینیم که کشورها واقعاً بر روی سیاست های خاص مرتبط با باج افزار تمرکز می کنند که گام بزرگی به جلو است.

درباره Infosecurity Europe

نمایش سالانه از سه شنبه تا پنجشنبه 20 تا 22 ژوئن در ExCeL در لندن داکلندز برگزار می شود. بازدید کنید https://www.infosecurityeurope.com.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/interviews/infosec-2022-round-up/