گزارش آتش سوزی کارخانه | امنیت حرفه ای


به گفته یک شرکت نقشه برداری زنجیره تامین، بیش از نیمی از آتش سوزی های کارخانه ها ناشی از تجهیزات و ماشین آلات معیوب است (59 درصد). دومین علت آتش سوزی، مایعات و گازهای قابل اشتعال (18 عدد)، پس از آن روشنایی و تجهیزات الکتریکی (10 عدد)، پس از آن خطای انسانی (4 عدد)، کار گرم/جوشکاری (3 عدد) و گرد و غبار قابل احتراق (3 عدد). در مورد آتش‌سوزی‌هایی که در منطقه مونتاژ/تولید تقریباً یکی از ده‌ها شروع شد، 11 درصد آب‌پاش‌ها را فعال می‌کنند، با 9 درصد آتش‌سوزی که باعث از کار افتادن کارخانه بیش از چهار هفته می‌شود.

هنگامی که تجهیزات و ماشین آلات به طور نادرست نصب، بهره برداری یا نگهداری شوند، خطر آتش سوزی به دلیل عدم وجود رویه های ایمنی، تمیز کردن و نگهداری مناسب همچنان افزایش می یابد. رسیلین. در صورتی که کارکنان به اندازه کافی آموزش ندیده باشند و خطرات احتمالی را تشخیص ندهند، یک عامل مؤثر، کمبود نیروی کار است. شکاف های دیگری در مورد فرآیندها و کمبود قطعات نیز در این گزارش ذکر شده است.

این شرکت می افزاید، علاوه بر هزینه تعمیرات و آسیب، هزینه ای نیز در تجارت و خروجی از دست رفته وجود دارد، در حالی که کارخانه عملیاتی نیست. ناگفته نماند که تأثیری بر زنجیره تأمین دارد، زیرا کسانی که برای قطعات و کالاهای حیاتی به کارخانه متکی هستند، به طور ناگهانی قادر به برآورده شدن نیستند.

بیندیا وکیل، بنیانگذار و مدیرعامل Resilinc گفت: «افزایش آتش سوزی کارخانه ها به دلیل اثر موجی که در کل زنجیره تامین ایجاد می کند، یک تحول نگران کننده است. یکی از نمونه‌هایی که در گزارش آتش‌سوزی کارخانه ما واقعاً این خانه را به ارمغان می‌آورد، آتش‌سوزی سه روزه در یک کارخانه نیمه‌رسانا در ژاپن است که خطوط تولید را به مدت شش ماه تعطیل کرد. این امر باعث شد تیم های تدارکاتی به تقلا بپردازند و قیمت برخی از تراشه ها در عرض چند روز از 5 دلار به 110 دلار رسید که در نهایت برای سازمان های منبع ده ها میلیون دلار هزینه داشت. ارزیابی ریسک تأمین‌کننده بعداً نشان داد که این سایت فاقد آبپاش خودکار یا سیستم اطفاء حریق است که به شدت به هوس‌بازی آن کمک کرده است.

واضح است که افزایش هزینه قطعات حیاتی تولید شده توسط زنجیره تامین شما در صورتی که تامین کننده به طور ناگهانی نتواند نیازهای شما را برآورده کند، می تواند به تجارت شما آسیب زیادی وارد کند. اینجاست که نیاز به نقشه برداری چند لایه و نظارت صحیح بر تامین کنندگان شما بسیار مهم می شود. تصور کنید اگر یک یا چند کسب و کار خطر آتش سوزی در تولیدکنندگان تراشه ژاپنی را شناسایی کرده باشند؟ کسب‌وکارهای متعددی در آن زنجیره تأمین می‌توانستند میلیون‌ها دلار در هزینه‌های پیش‌بینی نشده صرفه‌جویی کنند.»

گزارش را می توان در سایت دانلود کرد https://www.resilinc.com/learning-center/white-papers-reports/factory-fires-the-top-supply-chain-disruption/.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/products/fire/factory-fires-report/