گزارش تاب آوری زنجیره تامین | امنیت حرفه ای


آموخته‌های حاصل از همه‌گیری کووید – یک «درس شوک» – برای انعطاف‌پذیر کردن زنجیره‌های تأمین در برابر شوک‌های آینده – خواه حمله سایبری و نقض داده‌ها، یا آب و هوای شدید یا بلایای طبیعی – استفاده شده است. این مطابق با ویرایش سیزدهم است BCI (موسسه تداوم کسب و کار) گزارش انعطاف پذیری زنجیره تامین.

در صورت ثبت نام از طریق وب سایت BCI، دانلود آن رایگان است.

راشل الیوت، رئیس رهبری فکری، در BCI، صبح امروز یک جلسه آنلاین گزارش EMEA را اداره کرد. وی خاطرنشان کرد که از پاسخ‌ها، بسیاری از سازمان‌ها هنوز نتوانسته‌اند بررسی‌های اساسی را در مورد تداوم کسب‌وکار و برنامه‌های انعطاف‌پذیری حیاتی‌ترین تامین‌کنندگان خود انجام دهند، و گزارش داده‌های مربوط به اختلالات اغلب در صفحات گسترده Excel (به جای نرم‌افزار اختصاصی برای مدیریت تداوم کسب‌وکار) نگهداری می‌شود. ) و سپس ذخیره می شود و سیلو می شود. در سازمان به اشتراک گذاشته نمی شود.

تعهد اتاق هیئت مدیره و مدیریت ارشد در نتیجه همه گیری افزایش یافته است. در حالی که بسیاری اظهار می کنند که اثرات کووید-19 کاهش یافته است، اختلالات زنجیره تامین هنوز هم بسیار مشکل است، اختلالات مربوط به افراد مانند کمبود مهارت یا بیماری. نسبت سازمان هایی که در مورد اختلالات زنجیره تامین گزارش نمی دهند ثابت است.

راشل الیوت گفت: «در طول همه‌گیری، ما با جذب قابل توجهی در میزان توجهی که تاب‌آوری زنجیره تأمین از مدیریت ارشد کسب می‌کرد، جذب شدیم. این به ایجاد تعدادی از تغییرات مثبت در استراتژی‌های زنجیره تامین کمک کرد: گزارش‌دهی بیشتر، توجه بیشتر به بررسی دقیق تامین‌کننده، و سرمایه‌گذاری بیشتر در فناوری برای کمک به مدیریت انعطاف‌پذیری تامین‌کننده. در حالی که با کمرنگ شدن مشکلات مرتبط با COVID-19، این توجه بیشتر کاهش یافته است، مایه دلگرمی است که ببینیم سازمان ها همچنان به اهمیت سطوح بالای گزارش دهی، معرفی بررسی دقیق تامین کنندگان در مراحل اولیه مذاکرات قرارداد متقاعد شده اند. و بازنگری چشم انداز تهدید هنگام در نظر گرفتن اثرات بالقوه آینده بر زنجیره تامین. در واقع پیشرفت خوبی است، اما ما، به عنوان متخصصان تاب آوری، باید سخت کار کنیم تا اهمیت انعطاف پذیری تامین کننده را به مدیریت ارشد ارتقا دهیم تا حمایت مستمر آنها را حفظ کنیم.”

و جف مک‌دونالد، معاون اجرایی در SGS، نهاد صدور گواهینامه که حامی این گزارش است، گفت: «در حالی که جهان پس از همه‌گیری همه‌گیر، قطعات را انتخاب می‌کند و به نظر می‌رسد که با یک رکود جهانی روبرو شود، کسب‌وکارها به چراغی از اطمینان و دانش نیاز دارند تا ایجاد انعطاف پذیری به همین دلیل است که ما مفتخریم که از این گزارش فوق العاده حمایت کنیم. این سند با ترکیب هوشمندانه داده‌های دقیق و مصاحبه‌های حضوری، آخرین اطلاعات انعطاف‌پذیری زنجیره تامین را برای شما به ارمغان می‌آورد. همچنین به طرز درخشانی درس های گذشته را با مسائل احتمالی حال و آینده ترکیب می کند تا تصویری گرد به شما ارائه دهد.

اگرچه آینده برای تداوم کسب و کار روشن به نظر می رسد، از آنجایی که بسیاری از کسب و کارها برای اطمینان از رونق و آینده خود به دنبال این عمل هستند، ما نمی توانیم این واقعیت را نادیده بگیریم که مدیریت زنجیره های تامین یک فعالیت یکبار مصرف نیست. این چیزی است که باید به طور مداوم و مداوم به آن نزدیک شد. سازمان ها باید چشم انداز فعلی را درک کنند، برنامه ای ایجاد کنند، بهترین شیوه ها را اجرا کنند و آماده اقدام برای کاهش خطرات باشند. در هر مرحله‌ای که هستید، تضمین زنجیره تامین و خدمات تداوم کسب‌وکار ما اینجا برای شما هستند.”
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/case-studies/supply-chain-resilience-report/