گزارش تقلب الکلی | امنیت حرفه ای


به گفته a گزارش توسط پنل مشاوره تقلب، خواندن آنلاین رایگان است.

بزرگی بازار، کانال‌های عرضه متعدد، فهرست‌های فروش آنلاین بدون بازرسی شراب، تعداد زیادی از اپراتورهای کوچک و متوسط ​​(SME) و ذهنیت مصرف‌کننده مدرن که بیشتر نگران قیمت است تا اصالت – بر اساس این گزارش، همه اینها جمع می شوند تا ورود تقلبی ها به زنجیره تامین قانونی از جمله سوپرمارکت ها بسیار آسان شود. این به انکار تجارت، چه برندهای بزرگ و چه خانه‌های حراج اشاره می‌کند، که خود مقابله با تقلب‌ها را سخت‌تر می‌کند. همینطور دلپذیر بودن تجارت نوشیدنی و تجارت با دست دادن – که مجرمان می توانند از آن سوء استفاده کنند. فناوری به عنوان پاسخی برای تشخیص تقلبی ها دیده نمی شود، چه رسد به اینکه پاسخی سریع باشد، زیرا آزمایش شیمیایی خود شراب عمدتاً مستلزم باز شدن بطری است که ارزش آن را از بین می برد.

مورین داونی، «شرلوک هلمز کلاهبرداری شراب» می‌گوید: چنین جعل‌کاری آسان‌تر از چیزی است که تصور می‌کنید. او سال گذشته به پنل گفت: «خالی کردن و پر کردن مجدد بطری‌های قانونی با شراب با کیفیت پایین‌تر به راحتی با استفاده از ابزار خاصی انجام می‌شود که چوب پنبه را مختل نمی‌کند. یک تعویض برچسب ساده می تواند یک بطری 1000 دلاری از سال 2004 را به یک بطری 10000 دلاری از سال 2005 بدون دست زدن به محتویات آن تبدیل کند.

او اضافه کرد که تغییر تولید کنندگان شراب قانونی به چاپ دیجیتال، تکرار برچسب ها را بسیار آسان تر کرده است. “گاهی اوقات همه این کارها توسط اپراتورهای فاسد در زنجیره تامین قانونی انجام می شود.” یا، جعل‌کنندگان در حال ساختن کپی‌هایی از شراب‌های خوب یا کمیاب هستند – گاهی اوقات دسته‌های کوچکی که در آشپزخانه‌های خانگی ساخته می‌شوند یا در کارخانه‌های جنایی تولید می‌شوند. بهترین آنها از کپی های با کیفیت بالا از بطری ها، برچسب ها، درپوش ها و بسته بندی استفاده می کنند – حتی دستمال کاغذی – که تشخیص آنها را دشوار می کند. حتی شرابی که در یک جعلی گران قیمت استفاده می‌شود، کیفیتی استثنایی خواهد داشت و به‌گونه‌ای ترکیب شده است که چیزی واقعی را تقریبی کند. و شاید حتی با ویژگی های امنیتی (جعلی) مانند نوشتن میکرو.

مانند سایر زمینه‌های تقلبی، زنجیره تأمین غیرقانونی بسیار شبیه زنجیره‌های قانونی است. با تولید کنندگان متخصص، عمده فروشان، خرده فروشان و تدارکات. در کنار شراب‌های خوب، یک بازار FMCG (کالاهای مصرفی با حرکت سریع) وجود دارد که تقلبی‌های ارزان‌تری را عرضه می‌کند. به گفته دیوید ریچاردسون، از انجمن تجارت شراب و روح، مجرمان می توانند با فروش شراب ارزان قیمت با لباس یک برند محبوب، 3 تا 5 پوند در هر بطری درآورند، در حالی که مالیاتی پرداخت نمی کنند. وقتی یکی از برندها خیلی داغ می شود، مجرمان تغییر می کنند.

از جنبه سلامتی، این گزارش به ارواح تقلبی به جای شراب به عنوان خطرناک اشاره می کند – “ودکا” تقلبی اغلب حاوی مواد افزودنی خطرناک است و شامل متانول (به جای اتانول) است که می تواند به مصرف کنندگان داخلی آسیب برساند یا باعث مرگ شود. مانند سایر تقلبی‌ها، تجارت‌های قانونی نیز کم‌کم هستند، مانند خزانه. درآمد مالیات الکل از دست رفته به دلیل تقلب در سال 2020/21 1.2 میلیارد پوند برآورد شده است.

از جمله توصیه ها؛ منشأ را قبل از قیمت قرار دهید، و (مثل کلاهبرداری به طور کلی) اگر پیشنهاد یا معامله بیش از حد خوب باشد که درست باشد، احتمالاً درست است.

می توانید گزارش 16 صفحه ای را در وب سایت پنل مشاوره کلاهبرداری بخوانید – https://www.fraudadvisorypanel.org/.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/case-studies/alcohol-fraud-report/