گزارش تقلب و جرایم مالی


حدود دو سوم (68 درصد) از کارشناسان ریسک بریتانیا انتظار دارند که خطرات جرایم مالی در 12 ماه آینده افزایش یابد. این یافته ها به عنوان بخشی از مشاوره ریسک آمده است کرول گزارش جدید تقلب و جرایم مالی 2023، که 400 متخصص ریسک را در چهار قاره مورد بررسی قرار داد. آنهایی که در بریتانیا بودند به طور کلی مطابق با همتایان جهانی خود پاسخ دادند و این رقم برای همه پاسخ دهندگان 69 درصد بود.

حدود یک نفر از هر پنج، 22 درصد از پاسخ دهندگان بریتانیایی انتظار دارند که این افزایش در خطر جرم “قابل توجه” باشد که کمتر از میانگین جهانی 26 درصد است. در همین حال، تنها 30 درصد از پاسخ‌دهندگان بریتانیایی، انطباق با جرایم مالی خود را «بسیار مؤثر» ارزیابی می‌کنند، که این با میانگین جهانی (30 درصد)، با رقم آلمان (30 درصد)، و بالاتر از ارقام برای ایالات متحده است. 26 pc) و فرانسه (26 pc). بیش از نیمی (62 درصد) از شرکت های جهانی مورد بررسی انتظار افزایش اجرای نظارتی دولت در 12 ماه آینده را دارند.

یک سوم از پاسخ دهندگان بریتانیا (32 درصد) هشدار دادند که «امنیت سایبری و نقض داده ها» محرک اصلی افزایش پیش بینی شده در خطرات جرایم مالی و به دنبال آن «فشارهای مالی بر شرکت ها یا افراد» (16 درصد) و «تأثیر کار از راه دور» است. 16 عدد).

در سطح جهانی، این گزارش همچنین نشان داد که شرکت ها با چالش های جدیدی روبرو هستند. خطر جرایم مالی ناشی از ارزهای دیجیتال منبع نگرانی 76 درصد از پاسخ دهندگان جهانی است که تقریباً یک چهارم (24 درصد) در سطح جهانی آن را به عنوان یک نگرانی “مهم” فهرست می کنند. از هر ده پاسخ دهنده جهانی سه نفر (31 درصد) گفتند که انطباق آنها خطرات مرتبط با ارزهای دیجیتال را برآورده می کند.

در این گزارش آمده است که پایبندی به تحریم ها چالش دیگری بود. به گفته تقریباً نیمی، 48 درصد از پاسخ‌دهندگان بریتانیا، پیروی از تحریم‌ها نگرانی قابل توجهی را ایجاد می‌کند و «ثبات جغرافیایی» به عنوان مانع اصلی شناخته می‌شود. این گزارش همچنین نشان داد که بیشتر، 73 درصد از پاسخ دهندگان جهانی به دلیل قرار گرفتن در معرض موادی که از کشورهای تحریم شده منشأ می گیرند یا تحت کنترل صادرات هستند، قصد دارند زمان بیشتری را به افزایش کنترل های زنجیره تامین یا دقت اختصاص دهند.

برای مقابله با افزایش احتمالی جرایم مالی، این گزارش نشان داد که بیش از دو سوم (68 درصد) پاسخ دهندگان بریتانیایی در حال برنامه ریزی برای سرمایه گذاری بیشتر در فناوری هستند، در حالی که 62 درصد بودجه امنیت سایبری آنها را افزایش می دهد.

اگرچه هوش مصنوعی (AI) قبلاً تا 56 درصد در سطح جهان در انطباق با جرایم مالی پیاده سازی شده است، پاسخ دهندگان تاکید کردند که هنوز در بیشتر موارد نسبتاً جدید است. این شرکت می افزاید، این نشان می دهد که پتانسیل های کامل این فناوری هنوز توسط سازمان ها مورد بررسی قرار نگرفته است.

دیوید لوئیس، رئیس جهانی مشاوره AML در Kroll، می‌گوید: «نتایج نظرسنجی نشان می‌دهد که شرکت‌ها با طوفانی کامل روبرو هستند، زیرا خطرات جرایم مالی افزایش یافته و پیچیده‌تر می‌شوند. آنها به اثربخشی دفاع خود اطمینان کامل ندارند و بدون شک برای حل همه مشکلات خود به استقبال فناوری خواهند رفت. در حالی که سازمان‌ها باید اطمینان حاصل کنند که راه‌حل‌های فن‌آوری مناسبی برای مدیریت ریسک، حکمرانی و رشد در چشم‌انداز جرایم مالی در حال تغییر دارند، ارزش کارشناسان ماهر را نباید نادیده گرفت.

و هایدن جونز، رئیس جهانی راه‌حل‌های بلاک چین و ارزهای دیجیتال در کرول، می‌گوید: «در مواجهه با این چشم‌انداز پویا در حال تحول، نقش تابع انطباق حیاتی‌تر از همیشه باقی می‌ماند. همانطور که ما به آینده می نگریم، تعامل پیچیده بین فناوری های مختلف، ژئوپلیتیک و جرایم مالی به این معنی است که مهارت های تخصصی برای هدایت آنچه اساساً یک آینده مبتنی بر داده است مورد نیاز است.

درباره روش شناسی

کرول در ماه مارس یک نظرسنجی از 400 مدیر اجرایی جهانی و متخصصان ریسک انجام داد. هشت کشور در این نظرسنجی با 50 شرکت کننده از هر کشور شرکت کردند: ایالات متحده، برزیل، مکزیک، بریتانیا، فرانسه، آلمان، امارات متحده عربی و سنگاپور.
منبع: https://professionalsecurity.co.uk/news/commercial-security/fraud-and-financial-crime-report/