گزارش زنجیره تامین | امنیت حرفه ای


استانداردهای بریتانیا (BSI) سالانه خود را بیرون آورده است گزارش بینش ریسک زنجیره تامین.

از نظر روندهای اصلی، گزارش اشاره کرد که سرقت های ناشی از هواپیماربایی به نسبت سرقت محموله از 24.4 درصد به 17 درصد کاهش یافته است. اینها اکنون پس از سرقت از تسهیلات در رتبه دوم قرار دارند، که اکنون بیش از یک چهارم کل سرقت ها را تشکیل می دهند و از 24.2 درصد به 26 درصد افزایش یافته اند. مواد غذایی و نوشیدنی ها همچنان رایج ترین کالای سرقتی هستند. و این به طور قابل توجهی در سال 2022 افزایش یافت و سهم آن 2.8 درصد افزایش یافت. نسبت سرقت خودرو و سوخت نیز در حال افزایش است، در حالی که نسبت سرقت لوازم الکترونیکی، کشاورزی و ساختمانی کاهش یافته است. در حالی که هواپیماربایی نیز به عنوان نسبتی از سرقت محموله کاهش یافته است، BSI مشاهده کرد که این امر همچنان تأثیر واقعی بر زنجیره‌های تأمین جهانی دارد – به طوری که مواد غذایی، دارویی و مصالح ساختمانی بیشترین تأثیر را دارند.

این گزارش می افزاید، تورم قیمت، ناشی از حمله روسیه به اوکراین، و میراث ماندگار تعطیلی های مرتبط با کووید-19 و کمبود طولانی مدت اجزای اصلی تولید در نتیجه، دولت ها را متوجه اهمیت زنجیره تامین جهانی برای منافع ملی کرده است. این منجر به راه‌اندازی قوانین جدیدی مانند قانون تراشه‌ها و قانون زیرساخت‌های دو حزبی در ایالات متحده و افزایش مقررات GPDR در سراسر اتحادیه اروپا شده است که به معنای مسئولیت‌پذیری بیشتر برای تامین‌کنندگان و خریداران است. مداخله دولت شامل تلاش‌هایی برای تقویت زنجیره‌های تامین داخلی، کاهش انتشار کربن و تقویت حاکمیت می‌شود.

این گزارش می افزاید که نظارت بر برنامه های نظارتی که به سرعت در حال تغییر هستند به عنوان یکی از الزامات تجاری که تصمیم گیرندگان باید از آن آگاه باشند برجسته شده است. سوزان تیلور مارتین، مدیر اجرایی مؤسسه استاندارد بریتانیا (BSI)، گفت: «2022 شاهد نوساناتی در زنجیره‌های تأمین جهانی بود که بسیاری در طول عمر خود هرگز انتظار آن را نداشتند.

«بحران های پی در پی، از جمله یک بیماری همه گیر جهانی و به دنبال آن جنگ در اروپا، منجر به ادامه عدم اطمینان در بسیاری از جبهه ها شده است و به دولت ها نشان داده است که تضمین کننده یک زنجیره تامین جهانی قوی است.

با توجه به تلاطم 12 ماه گذشته، سال 2023 برای بسیاری از سازمان‌ها حوضه مهمی خواهد بود – با احتمال رشد سازمان‌هایی که ریسک‌های زنجیره تامین خود را با موفقیت مدیریت می‌کنند.

و جیم یاربرو، مدیر برنامه اطلاعات جهانی در BSI، گفت: «تهدیدهایی که زنجیره‌های تأمین جهانی با آن مواجه هستند، از منطقه‌ای به منطقه دیگر متفاوت است و به طور نابرابر توزیع می‌شوند، اما در مواجهه با تورم افسارگسیخته قیمت‌های جهانی، همه کشورها سال 2022 را در شرایطی مخاطره‌آمیزتر از قبل به پایان رساندند. در ابتدا بودند. بدون مداخله، کسب‌وکارها تأثیرات شگرفی را بر قیمت نهایی خود خواهند دید، به این معنی که بحث در مورد مسائل زنجیره تأمین در سطح C-suite می‌تواند به اطمینان از انتقال سرمایه‌گذاری‌ها به تأمین‌کنندگان، ایجاد انعطاف‌پذیری در برابر تهدیدها و حمایت از پایداری مالی کمک کند.

شما می توانید گزارش را در وب سایت BSI دانلود کنید: https://www.bsigroup.com/en-GB/our-services/consulting/supply-chain-risk/supply-chain-reports/.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/case-studies/supply-chain-report-2/