گزارش نمایندگان مجلس از طرح های کووید


در آغاز همه‌گیری کووید در سال 2020، وزارت خزانه‌داری HM و درآمد و گمرک HM (HMRC) به سرعت طرح‌های استخدامی را ایجاد کردند – مرخصی، به طور کامل طرح حفظ شغل کروناویروس (CJRS). و طرح حمایت از درآمد خوداشتغالی (SEISS). حدود 97 میلیارد پوند از پول مالیات دهندگان هزینه شد. بر اساس گزارش کمیته حساب‌های عمومی نمایندگان مجلس، HMRC برای مدیریت مشکلات در طراحی پشتیبانی که به معنای از دست دادن نیازهای واقعی بود، و برای مقابله با تقلب و خطا در جایی که حمایت واقعاً مورد نیاز نبود، کند بود.

مگ هیلیر، نماینده حزب کارگر که ریاست کمیته را برعهده دارد، گفت: «بازیگران بد در تجارت بریتانیا حلقه‌های اطراف درآمد را اداره می‌کنند. شاید برخی از همان شرکت هایی که حتی از حداقل سطح شفافیت بیش از میلیاردها و میلیاردها دلاری که به منظور نجات مشاغل در این کشور پرداخت شده بود، شکایت داشتند، اما اکنون به احتمال زیاد برای همیشه به جیب عمومی گم شده اند. در حالی که پولی که واقعاً مشاغل و خانوارها را نجات داد، به سرعت قابل تحسین بود، تلاش ضعیف برای بازیابی نمی تواند جلوی جنایتکاران احتمالی آینده را بگیرد. بسیاری از شرکت‌ها ادعا کردند که نباید این کار را می‌کردند و اکنون آن را پس نمی‌دهند.»

سطوح خطای جبران نشده و کلاهبرداری بسیار زیاد است: HMRC موفقیت چندانی در جبران 2.3 میلیارد پوند پرداختی نادرست به کارفرمایان که پول مالیات دهندگان را برای پرداخت مرخصی برای کارمندانی که به کار خود ادامه می دادند، داشته است. نمایندگان مجلس گزارش می دهند که کارگروه حمایت از مالیات دهندگان بدون بازپس گیری پول مورد انتظار منحل می شود.

نمایندگان مجلس می‌گویند در غیاب تحریم‌های کیفری و مدنی مؤثر، انگیزه کمی برای کسانی که بیش از حد ادعای حمایت شغلی COVID-19 داشتند، برای بازپرداخت وجود دارد. با وجود میلیاردها پوند از دست رفته در اشتباه و کلاهبرداری، HMRC اقدام کمی برای مجازات مجرمان انجام داده است. این سازمان ادعا می کند که تحقیقات جنایی خود را به جدی ترین موارد کلاهبرداری توسط مجرمان محدود می کند. HMRC در نوامبر 2022 فقط 31 تحقیق جنایی را در مقایسه با تقریبا 50000 پرونده مدنی که تا اکتبر 2022 باز کرده بود، انجام داد.

در آوریل 2021، HMRC گروه ویژه حفاظت از مالیات دهندگان را به عنوان تیمی متشکل از بیش از 1000 کارمند راه اندازی کرد تا بازپرداخت اضافه پرداختی خود را در طرح های حمایت از اشتغال همه گیر و طرح Eat Out to Help Out تابستان 2020 افزایش دهد. HMRC در نظر دارد گروه ویژه را در سپتامبر تعطیل کند. در سال 2023، در حالی که تخمین می زند که بین 2 تا 5.1 میلیارد پوند خطا و تقلب در این طرح ها احتمالاً تا سال 2023-2024 کشف نشده باقی می ماند. برای گزارش به سایت مراجعه کنید سایت مجلس.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/case-studies/mps-report-on-covid-schemes/