گزارش یهودستیزی پردیس | امنیت حرفه ای


گزارش جدید موسسه خیریه مستقر در لندن CST (اعتماد ایمنی جامعه)، یهودی ستیزی پردیس در بریتانیا 2020-2022، افزایش 22 درصدی در حوادث نفرت یهودی ستیزانه مرتبط با دانشگاه گزارش شده به CST در دو سال تحصیلی گذشته گزارش می دهد. در حالی که CST خدمات آموزشی و سایر خدمات را به موسسات یهودی مانند کنیسه ها و مدارس ارائه می دهد، جزئیات حوادث (در دنیای فیزیکی و آنلاین) را جمع آوری می کند و این دومین +گزارش آن است که صرفاً در مورد تجربیات دانشجویان یهودی و کارکنان دانشگاه، در داخل و خارج از آن است. محوطه دانشگاه.

این گزارش به برخی از مطالعات موردی در مؤسسات نام‌برده می‌پردازد و شامل حوادث ناشی از کارمندان و نمایندگان انجمن‌های دانشجویی می‌شود. و نتایج مربوط به رویه های انضباطی یک دانشگاه. در مورد رویه‌های شکایات دانشگاه‌ها، گزارش برخی از آنها را هنوز «نقص و ناسازگار» توصیف می‌کند: «در حالی که برخی از مؤسسات حمایت قوی از دانشجویان یهودی ارائه کرده‌اند، به نظر می‌رسد برخی دیگر شکایات مربوط به یهودی‌ستیزی را منصفانه، عینی یا سریع بررسی و قضاوت نکرده‌اند».

این گزارش می افزاید، زمانی که دانشگاه ها وظیفه مراقبت از دانشجویان یهودی را که نگرانی های خاصی در رابطه با یهودستیزی دارند انجام دهند، موسسات می توانند نقشی کلیدی در ایجاد احساس امنیت و استقبال آن دانشجویان ایفا کنند. وقتی این اتفاق نیفتد، دانشگاه‌ها می‌توانند آسیب‌های ناشی از یهودستیزی را که دانشجویان یهودی احساس می‌کنند، تشدید کنند.»

در سال 2020/2021، CST 95 حادثه یهودی ستیز مرتبط با دانشگاه را ثبت کرد. بالاترین کل ثبت شده برای یک سال تحصیلی. حدود 55 مورد از این موارد در یک ماه، می 2021، در جریان ناآرامی‌ها بر سر غزه رخ داد. CST در آن زمان ثبت کرد که سطح ملی جنایات ناشی از نفرت ضد یهودی افزایش یافته و دانشگاه ها به طور نامتناسبی تحت تأثیر قرار گرفته اند. برای کارکنان و دانش‌آموزان یهودی، فضاهای آنلاین به‌ویژه در این مدت خصمانه بود و سه چهارم از حوادث گزارش‌شده در ماه مه ۲۰۲۱ در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی یا اپلیکیشن‌های پیام‌رسان اتفاق افتاد. 150 حادثه گزارش شده به CST در طول دو سال تحصیلی گذشته شامل هفت تهدید، سه مورد تهدید به مرگ برای دانش آموزان یهودی و سه مورد حمله فیزیکی بود. 140 واقعه باقی مانده در رده «رفتار توهین آمیز» بودند که شامل توهین کلامی، گرافیتی یهودی ستیزانه بر اموال غیریهودی، و سوء استفاده کتبی آنلاین یا آفلاین است. حدود 82 حادثه به صورت آنلاین، 47 حادثه در محوطه دانشگاه و 21 حادثه خارج از دانشگاه رخ داده است.

مارک گاردنر، مدیر اجرایی CST گفت: «یهود ستیزی در دانشگاه‌های ما ده‌ها سال است که زخمی است و این یافته‌های جدید نشان می‌دهد که تعداد زیادی از دانشجویان یهودی از نفرت و تعصب رنج می‌برند. این مطالعه همچنین گزارش هفته گذشته اتحادیه ملی دانشجویان را در مورد یهودستیزی، از جمله ارتباط بین نفرت ضد اسرائیلی و رفتار نژادپرستانه با یهودیان بریتانیا، تقویت می کند. اتحادیه‌های دانشجویی و مقامات دانشگاهی باید از دانشجویان یهودی خود حمایت کنند و نگرانی‌ها را جدی بگیرند و علیه یهودستیزی، چه از سوی دانشجویان یا دانشگاهیان، اقدام کنند.»

برای گزارش کامل و 32 صفحه ای به وب سایت CST مراجعه کنید: https://cst.org.uk/.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/education/campus-antisemitism-report/