یادآوری ماه تازه | امنیت حرفه ای


سپتامبر ماه تازه ترهاست. گروه جدیدی از دانشجویان وارد دانشگاه ها و کالج ها می شوند. از آنجایی که متخلفان از محل های شلوغ دارای مجوز و دانش آموزان بی خبر سوء استفاده می کنند، گزارش های نوشابه افزایش می یابد. مکان ها یادآوری می شوند تا کارکنان بار از مسئولیت خود آگاه باشند
نسبت به مشتریان آسیب پذیر و نقش آنها در افزایش ایمنی و پیشگیری. و در عین حال به مشتریان یادآوری می شود که هوشیار باشند، مراقب یکدیگر باشند و نوشیدنی ها را بدون مراقبت رها نکنند.

به عنوان نمونه ای از آنچه پردیس ها برای ایمن کردن دانشگاه به تجربه ای تا حد امکان ارائه می دهند، دانشگاه کنت در Canterbury از جمله کسانی است که از برنامه Safezone این شرکت نرم افزاری استفاده می کند CriticalArc. بخش امنیت مشاوره ارائه خواهد کرد. و یک «سرویس تاکسی پیاده‌روی شبانه» را اجرا می‌کند، و دانشگاه علاوه بر این اتوبوس‌های شبانه دارد. را وب سایت کنت همچنین به جزئیات در مورد افزایش ناگهانی نوشیدنی می‌پردازد – این که چیست و در مورد مشکوک شدن به آن چه باید کرد.

مارک مورگان یک پلیس ارشد سابق است که ابتکار امنیت و آسیب پذیری مجوز را اداره می کند.صدور مجوز SAVI به طور خلاصه) این بخشی از پلیس CPI شرکت پلیس غیرانتفاعی است. او گفت: «ما در یک سال گذشته رسانه‌های نامطلوب زیادی را در رابطه با پخش نوشابه در اماکن دارای مجوز دیده‌ایم، که در زمانی که چنین تمرکزی بر ایمنی زنان و دختران به‌ویژه وجود دارد، واقعاً نگران‌کننده است.

اقدامات ساده‌ای وجود دارد که می‌توان برای جلوگیری از این امر انجام داد، از جمله مکان‌هایی که تابلوهای برجسته‌ای را نشان می‌دهند که به مشتریان یادآوری می‌کند نوشیدنی‌های خود را بدون مراقبت رها نکنند و نوشیدنی را از غریبه‌ها نپذیرند. آموزش همه کارکنان در مورد خطر نوشابه شدن – به یاد داشته باشید که الکل رایج ترین شکل نوشابه است، بنابراین تأیید کنید که شخصی که در حال مصرف نوشیدنی است، در هنگام سفارش اقدامات مضاعف می خواهد، کارکنان را تشویق کنید تا نوشیدنی های بدون مراقبت را کنترل کنند. آگاه کردن همه کارکنان از انواع آسیب‌پذیری، اقداماتی که می‌توانند برای کاهش آسیب‌پذیری انجام دهند و نیاز به ارائه کمک فوری به هر مشتری که احساس سرگیجه، سرگیجه یا نشان دادن علائم مسمومیت دارد. اگر کسی در اطراف نوشیدنی‌های بدون مراقبت مشکوک عمل می‌کند، از او بخواهید که آنجا را ترک کند یا در صورت مشکوک شدن به افزایش ناگهانی نوشیدنی، فوراً با پلیس تماس بگیرید. مکان‌ها همچنین می‌توانند دستگاه‌های درپوشی مانند درپوش برای قرار دادن ظروف نوشیدنی را در نظر بگیرند، که می‌تواند خطر ریزش نوشیدنی را کاهش دهد.

برای مشتریان، اگر نوشیدنی شما نوک تیز شده باشد، بعید است که تفاوتی را ببینید، بو کنید یا مزه کنید، اگرچه برخی داروها ممکن است طعم کمی شور یا بوی غیرعادی داشته باشند. اگر شروع به احساس عجیب و غریب کردید یا احساس کردید که نوشیدنی شما بیش از آنچه باید تأثیر گذاشته است، فوراً کمک بگیرید. سعی کنید از نوشیدن بیش از حد الکل خودداری کنید، به ویژه زمانی که در محیطی ناآشنا هستید، زیرا ممکن است تصمیمات خطرناکی بگیرید و از خطرات احتمالی کمتر آگاه شوید. هرگز نوشیدنی خود را بدون مراقبت رها نکنید و مراقب نوشیدنی های دوستان خود باشید. در مورد پذیرش نوشیدنی از کسی که نمی‌شناسید مراقب باشید. در مورد نوشیدن نوشیدنی های بطری شده و اجتناب از نوشیدنی های مشترک مانند کاسه پانچ یا کوزه کوکتل فکر کنید. لطفاً اطلاعات شخصی، به ویژه آدرس خود را به کسی که به تازگی ملاقات کرده اید، ارائه ندهید. شما باید شب های بیرون رفتن و ترتیبات سفر خود را فقط با استفاده از مسیرهای مسافرتی و ارائه دهندگان شناخته شده برنامه ریزی کنید.

«اگر فکر می کنید نوشیدنی شما دستکاری شده است، آن را ننوشید – فوراً به یک دوست مورد اعتماد، بستگان، پزشک، پلیس یا شخصی که کاملاً به او اعتماد دارید، بگویید. اگر تنها هستید، با کسی که اعتماد دارید تماس بگیرید و به یک مکان امن بروید. اگر به کمک فوری نیاز دارید، با 999 تماس بگیرید. مراقب پذیرش کمک از یک غریبه باشید و با کسی که نمی‌شناسید آنجا را ترک نکنید. اگر احساس ناخوشی می کنید، شخصی که به او اعتماد دارید باید شما را به نزدیکترین بخش A & E خود ببرد و به کادر پزشکی بگوید که فکر می کنید نوشیدنی شما پر شده است، مطمئن شوید که با یک دوست یا خویشاوند مورد اعتماد هماهنگ کنید تا شما را به خانه ببرد و در صورت لزوم. ، با شما بمانید تا زمانی که داروها به طور کامل سیستم شما را ترک کنند.”

وی افزود که مجوز SAVI و دانشمندان علوم رفتاری از آژانس جرایم ملی (NCA) روی پوسترهای متمرکز بر مجرم و نمایشگرهای صفحه دیجیتال کار کرده اند و آنهایی را هدف قرار می دهند که به احتمال زیاد باعث آسیب می شوند و از کمپین های سنتی “سرزنش قربانی” دور می شوند.

کار دیگر در زمینه آماده سازی برای بازگشت دانش آموزان: پوسترهایی با انجمن صنفی صنایع شبانه، برای ارتقای آگاهی در مورد اینکه چگونه کارکنان در اماکن دارای مجوز می توانند از قربانیان حمایت کنند و از افزایش سرعت جلوگیری کنند. این مطالب به صورت رایگان به زبان های انگلیسی و ولزی در وب سایت Licensing SAVI موجود است: https://www.licensingsavi.com/resources/drink-spiking.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/education/freshers-month-reminder/