یادآوری کلاهبرداری عاشقانه | امنیت حرفه ای


سازمان تجارت بانکی از مجرمانی که به عنوان یک علاقه عشق آنلاین ظاهر می شوند، هوشیار باشید امور مالی انگلستان قبل از روز ولنتاین

یک نظرسنجی توسط انجمن صنفی نشان داد که از بین کسانی که در 12 ماه گذشته یک رابطه عاشقانه را به صورت آنلاین آغاز کرده اند، کمتر از نیمی از آنها (47 درصد) به طور قاطعانه اظهار می کنند که باید ملاقات حضوری خود را داشته باشند تا اعتماد کنند که همان چیزی هستند که می گویند. هستند.

در یک کلاهبرداری عاشقانه، مجرمان از یک پروفایل جعلی برای هدف قرار دادن قربانی خود و ایجاد رابطه استفاده می کنند. هنگامی که مجرم اعتماد قربانی خود را به دست آورد، از آن شخص پول می خواهد. تقریباً یک سوم (29 درصد) از افرادی که در 12 ماه گذشته با شخصی به صورت آنلاین ملاقات کرده بودند، گفتند که از آنها خواسته شده بود به کسی که شخصاً ملاقات نکرده بودند، پول بدهند یا قرض دهند.

یافته‌ها نشان داد که بیش از نیمی از کسانی که از آنها خواسته شد پول بدهند یا قرض دهند (51 درصد) متعاقباً با این کار موافقت کردند. تقریباً نیمی از آنها (48 درصد) بین 100 تا 1000 پوند ارسال کردند و هشت درصد دیگر بیش از 1000 پوند ارسال کردند.

در یک پرونده کلاهبرداری عاشقانه متوسط، قربانی فریب خورده تا حدود هشت پرداخت را انجام دهد. اینها معمولاً مبالغ کمتری در یک دوره طولانی هستند تا برای قربانی قانع‌کننده‌تر به نظر برسد. یافته‌های نظرسنجی همچنین نشان داد که معمولاً به مردم دلایل مختلفی در مورد اینکه چرا پول مورد نیاز است ارائه می‌شود که سه مورد از رایج‌ترین آنها عبارتند از: پرداخت هزینه اضطراری (52 درصد). پرداخت هزینه سفر شخص برای ملاقات با آنها (33 درصد)؛ و یکی از قبوض خود را بپردازند (32 درصد).

Katy Worobec، مدیر عامل جرایم اقتصادی در UK Finance، گفت: «از دست دادن پول به دلیل کلاهبرداری هم از نظر عاطفی و هم از نظر مالی برای قربانیان مضر است، حتی زمانی که فکر می‌کنید کسی است که می‌توانید به آن اعتماد کنید. متأسفانه جنایتکاران بی رحم از افرادی که به دنبال عشق هستند سوء استفاده می کنند. ما از همه می خواهیم که توصیه های کمپین Take Five را برای توقف کلاهبرداری دنبال کنند و از ارسال پول به کسی که هرگز شخصاً ندیده اید خودداری کنند. اگر فکر می کنید قربانی یک کلاهبرداری عاشقانه شده اید، فوراً با بانک خود تماس بگیرید.

برای جلوگیری از تقلب، پنج را انتخاب کنید فراهم می کند مشاورهدر مورد نحوه ایمن ماندن از کلاهبرداری های عاشقانه هنگام قرار آنلاین:

به هرگونه درخواست پول از طرف شخصی که هرگز شخصاً ملاقات نکرده اید مشکوک باشید، به خصوص اگر اخیراً به صورت آنلاین ملاقات کرده اید.

برای دریافت مشاوره و به اشتراک گذاشتن تجربیات با خانواده یا دوستان خود صحبت کنید.

عکس های نمایه ممکن است واقعی نباشند، بنابراین ابتدا باید مطمئن شوید که تحقیقات خود را انجام دهید. می‌توانید این کار را با آپلود عکس شخصی که با او صحبت می‌کنید در موتور جستجوی خود انجام دهید تا بررسی کنید که عکس‌های نمایه با نام دیگری مرتبط نیستند. انجام یک جستجوی عکس معکوس می‌تواند عکس‌هایی را پیدا کند که از جایی یا شخص دیگری گرفته شده‌اند.

در سرویس پیام‌رسانی سایت‌های دوستیابی بمانید تا زمانی که مطمئن شوید شخص همان کسی است که می‌گوید و مطمئن شوید که جلسات حضوری در یک مکان عمومی برگزار می‌شود. پلتفرم‌های دوست‌یابی آنلاین فرآیندهای تعدیل و گزارش‌دهی را برای محافظت از دوست‌داران و حذف کلاهبرداران در نظر گرفته‌اند.

اگر فکر می کنید ممکن است قربانی یک کلاهبرداری عاشقانه شده اید، فوراً با بانک خود تماس بگیرید، Action Fraud را مطلع کنید و به پلتفرمی که در آن با کلاهبردار ملاقات کرده اید از این حادثه مطلع شوید.

اظهار نظر

کارل ورن، رئیس تجزیه و تحلیل اطلاعات تهدیدات و عملیات آینده در شرکت سایبری Mimecast، گفت: “با نزدیک شدن به روز ولنتاین، بسیاری از افراد مجرد در معرض خطر قرار گرفتن قربانی کلاهبرداری های آنلاین پیچیده هستند. کلاهبرداران مهندسی اجتماعی و کمپین‌های چند کانالی را با ظاهر شدن به عنوان شخصیت‌های جعلی آنلاین ترکیب می‌کنند تا قربانیان احتمالی را که به دنبال یک رابطه عاشقانه هستند پیدا کنند و با آنها ارتباط برقرار کنند، قبل از اینکه آنها را فریب دهند تا اطلاعات ارزشمند یا اعتبارنامه‌هایی را که می‌توان برای منفعت پولی فروخت.

“این ترفند به اندازه کافی برای به دست آوردن اعتبار برای اهداف قابل باور است. معمولاً مهندسی اجتماعی از دستکاری روانشناختی برای فریب دادن کاربران به اشتباهات امنیتی یا ارائه اطلاعات حساس استفاده می کند. این نگران‌کننده است که بدانیم علیرغم ضرر مالی و آسیب‌های روانی ناشی از این کلاهبرداری‌ها در دنیای دیجیتال، قربانیان اغلب تمایلی به حضور ندارند زیرا احساس می‌کنند به دلیل هدف قرار گرفتن توسط چنین کلاه‌بردارانی متهم به ساده‌اندیشی می‌شوند.

«من از هر کسی که در یک رابطه مبتنی بر اینترنت درگیر است احتیاط می‌کنم تا کاملاً آگاه باشد که هر ارتباطی که به صورت آنلاین انجام می‌شود – چه از طریق ایمیل یا برنامه دوستیابی – باید قبل از هر اقدامی در مورد آن به شدت مورد بررسی قرار گیرد و اعتبار آن بررسی شود. . برای مردم مهم است که هوشیار بمانند تا مطمئن شوند که فریب نخواهند خورد. افراد باید سعی کنند و از کلیک کردن بر روی پیوندهای موجود در پیام های الکترونیکی که می توانند خودداری کنند و به جای آن برای بررسی صحت URL، ULR ها را از طریق جستجوی مرورگر وب به هر وب سایتی هدایت کنند.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/interviews/romance-scam-reminder/