یوفا بررسی نهایی پاریس را منتشر کرد


فینال لیگ قهرمانان اروپا در پاریس بین لیورپول و رئال مادرید در می 2022 تقریباً یک “فاجعه مرگبار جمعی” بود. مرور روز

در پیشگفتاری، دکتر تیاگو رودریگز، رئیس پانل تاکید کرد که هواداران قربانیان 28 می در ورزشگاه دو فرانس در سنت دنیس بودند. او این رابطه را “نزدیک از دست رفته” توصیف کرد که “هرگز نباید در چنین رویداد ورزشی مهمی اتفاق می افتاد”.

مدیریت فینال بر اساس برنامه‌های عملیاتی برای فینال جام حذفی فرانسه در ورزشگاه در 7 مه بود. پانل گزارش داد: «این ترتیبی بود که بدون توسل به واحد ایمنی و امنیت یوفا انجام شد» و «یک میان‌بر نامناسب بود». بدون نظارت دقیق مهمتر از همه، واحد S&S یوفا هرگز هیچ برنامه عملیاتی برای فینال جام حذفی فرانسه یا 28 می دریافت نکرد.

این پانل اضافه کرد که علیرغم نیاز به ارتباط و کار مشترک در طول یک دوره برنامه ریزی “کوتاه” بود. فینال پس از حمله روسیه به اوکراین در فوریه 2022 از شهر سن پترزبورگ گرفته شد. ماکرون، رئیس جمهور فرانسه موافقت کرد که پاریس می تواند میزبان باشد. این “دوره برنامه ریزی کوتاه” سه ماهه، هیئت مدیره دریافتند، “عامل کلیدی” پشت شکست های آن روز بود. یک دوره برنامه ریزی معمول برای چنین رویدادی 18 ماه بود.

یوفا دبیر کل تئودور تئودوریدیس گفت: «از طرف یوفا، می‌خواهم یک بار دیگر صمیمانه از همه کسانی که تحت تأثیر رویدادهایی قرار گرفتند که باید جشنی در اوج فصل باشگاهی رخ داد، عذرخواهی کنم. به ویژه، مایلم از هواداران لیورپول به خاطر تجربیاتی که بسیاری از آنها هنگام حضور در بازی داشتند و پیام‌هایی که قبل و در حین بازی منتشر کردند و به ناعادلانه آنها را برای شرایطی که منجر به این شد، سرزنش کردند عذرخواهی کنم. شروع با تاخیر.»

یوفا متعهد است از رویدادهای 28 مه درس بگیرد و با گروه‌های هواداران، باشگاه‌های فینالیست، انجمن‌های میزبان و مقامات محلی همکاری نزدیکی خواهد کرد تا فینال‌های فوق‌العاده‌ای را ارائه دهد که در آن همه بتوانند از بازی در محیطی امن، امن و خوش‌آوازه لذت ببرند. “

یوفا می گوید که به طور جداگانه یک طرح بازپرداخت برای هواداران اعلام خواهد کرد.

به نظر می رسد برنامه ریزان در مراحل اولیه، طبق بررسی، از ماه مارس، به این نتیجه رسیده اند که «هجوم تعداد زیادی از حامیان چیزی قابل استقبال و تسهیل نبود، بلکه به عنوان تهدیدی برای نظم عمومی تلقی می شود».

در جلسه 5 مه، تهدیدی مبنی بر میزبانی از 50000 هوادار لیورپول بدون بلیط وجود داشت. در حالی که بلافاصله پس از آن که طرفداران نهایی که تلاش می کردند بدون بلیط وارد شوند به دلیل صف ها، شروع تاخیر و درهم شکستن سرزنش شدند، هیئت به این نتیجه رسید که «هیچ مدرکی دال بر تعداد غیرعادی زیاد «حامیان بدون بلیط» یا حامیانی با نامعتبر وجود ندارد. بلیط ها. بر اساس شواهد، هیئت قضاوت کرد که در فینال 2022 بلیط های تقلبی بیشتر از رویدادهای مشابه نبود.

زمینه

اعضای پانل دکتر تیاگو براندائو رودریگز، رونان اوین، آماندا جکس، فرانک پائو، دانیل ریبیرو، کنی اسکات، لوئیس سیلوا، دانشجوی آکادمیک جمعیت فوتبال بودند. پروفسور کلیفورد استات از دانشگاه Keele و Pete Weatherby KC.

این گزارش 220 صفحه ای هیچ ارتباطی با فینال یورو در ومبلی در ژوئیه 2021 بین انگلیس و ایتالیا که شاهد شورش های گسترده و تلاش های موفقیت آمیز برای ورود بدون بلیط بود، نشان نمی دهد، که بررسی اتحادیه فوتبال نیز به عنوان “نزدیک از دست دادن” هر چند بدون تلفات طبقه بندی شده است. . علاوه بر این گزارش یک ضمیمه از حدود 2800 صفحه شواهد، مانند شهادت و نقشه.

را نیز ببینید نسخه چاپی نوامبر مجله امنیت حرفه ای
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/commercial-security/uefa-publish-paris-final-review/