یکپارچگی زنجیره سرد در زمان واقعی – شماره 6 2022 – انتشارات تکنیوز

پورتال ابری FlashTrak DeltaTrak به مشتریان این امکان را می دهد تا از طریق رایانه شخصی خود یا برنامه FlashTrak Connect DeltaTrak، FlashLink Real Time Loggers خود را از هر کجا و در هر زمان مشاهده کنند.

نوشته اندرو سلدون

یکپارچگی زنجیره سرد در زمان واقعی

شماره 6 2022 انتخاب سردبیر، مدیریت دارایی، EAS، RFID، زیرساخت فناوری اطلاعات، حمل و نقل (صنعت)، لجستیک (صنعت)

اینجاست که فناوری DeltaTrak وارد می شود. این شرکت آمریکایی که 32 سال پیش توسط رئیس فعلی، فرد وو، تأسیس شد، بزرگترین شرکت خصوصی نظارت بر زنجیره سرد در جهان است. DeltaTrak با پیدایش خود در دره سیلیکون سانفرانسیسکو، در بخش دارویی بسیار تنظیم شده (FDA) با نظارت بر محصولات دارویی، واکسن ها و محصولات بهداشتی مرتبط شروع به کار کرد. با این تجربه و یک پایگاه جهانی همیشه در حال گسترش، تکامل طبیعی به نظارت مبتنی بر اینترنت اشیا با “تمرکز بر روی دید مبتنی بر ابر مزرعه به چنگال بخش زنجیره سرد” بسیار مهم بود.

در حال حاضر چندین دستگاه از DeltaTrak موجود است که همگی توسط هیئت کنترل صادرات محصولات فاسد شدنی (PPECB) تایید شده اند. اینها بین 2G، 3G و 4G/5G (وابسته به مقصد) هستند و شامل دستگاه کاوشگر 3G است که امکان نظارت از جلو و عقب (یا پالپ) را با یک دستگاه فراهم می کند. بروشورهای جامع در دسترس هستند www.deltatrak.com/flashtrak/flashtrak/ (یا از طریق لینک کوتاه www.securitysa.com/*dt1).


منبع: https://www.securitysa.com/17588R

عمر باتری و اتصال

برای اطلاعات بیشتر با Howard Hughes Frank، DeltaTrak تماس بگیرید، 5047 79 519 27 +، [email protected]، www.deltatrak.comوام)

ویدئویی که چندی پیش در واتس اپ پخش شد، انبوه پرتقال های بی پایانی را نشان داد که در کنار جاده ای در آفریقای جنوبی ریخته شده بودند، زیرا نمی توانستند فروخته یا صادر شوند. این هدر دادن عظیم غذا و پول برای برخی از شرکت های حمل و نقل و کشاورزان هزینه گزافی را به همراه خواهد داشت.

اگر در هر مرحله از زنجیره سرد مشکلی رخ دهد و نیاز به ثبت درخواست در یک شرکت بیمه باشد، این ادعا با تمام جزئیات مربوطه می‌تواند مستقیماً از FlashTrak از طریق ویژگی خودکار خسارت DeltaTrak ارسال شود. علاوه بر این، هر گونه تخفیف «سبز» ادعا شده نیز می تواند از برنامه ارسال شود.

با استفاده از راهکارهای DeltaTrak، تولیدکنندگان و متخصصان لجستیک می‌توانند موقعیت کالاهای خود را به‌طور لحظه‌ای و همچنین دمای محیط، نور، رطوبت و پارامترهای شوک کانتینرها را کنترل کنند. این، همراه با داده های مهر تاریخ و زمان، به این معنی است که حتی اگر یک کانتینر به مدت یک ماه در حالت خواب زمستانی قرار گیرد (همانطور که در برخی کشورها به دلایل قانونی اتفاق می افتد)، باتری سیستم اطلاعات مستمری را در مورد وضعیت آن ارائه می دهد. این به مشتری این امکان را می دهد که مدت ها قبل از باز شدن درهای نهایی در مقصد، از وضعیت دقیق کالاهای خود مطلع شود.

مزیت اصلی راه حل DeltaTrak، دید نسبت به عملیات لجستیکی است، زیرا حدود 40٪ از مشکلات مربوط به محموله های فاسد شدنی در دریا اتفاق می افتد که در آن هیچ کاری نمی توان انجام داد. این معادل تقریباً 1.3 میلیارد تن غذا در سال از دست رفته است. هزینه های زنجیره تامین کامل مانند آب و نیروی کار را به آن اضافه کنید و این تلفات جمع می شوند. فرانک می‌گوید از نظر دیدگاه، از دست دادن یک پرتقال برابر است با از دست دادن 50 لیتر آب سبز توسط کشاورز که به سادگی قابل دوام نیست.

دلتاتراک تصمیم گرفت تا در سال 2021 به آفریقا گسترش یابد و هوارد هیوز فرانک برای کمک به تأسیس شرکت در SA تماس گرفت. فرانک که در کیپ غربی مستقر است، عملیات DeltaTrak را در سراسر منطقه SADC اجرا می کند. در 18 ماه گذشته، این شرکت رشد قابل توجهی داشته است و بسیاری از صادرکنندگان برتر فاسد شدنی و کالا در جنوب آفریقا اکنون به دلتاتراک برای نظارت بر دارایی های خود اعتماد دارند.

اریش هوگو، رئیس نوآوری تجاری در DeltaTrak، یک آفریقای جنوبی سابق ساکن سوئد با سابقه طولانی در دنیای فناوری، اولین حسگر یا RTL (مانیتور بلادرنگ) را اختراع کرد. تلاش او برای بهبود راه حل بود که او را به پیوستن به نیروهای DeltaTrak برای کمک به گسترش این فناوری در سراسر جهان سوق داد.

در حالی که حصار جغرافیایی به صادرکنندگان از رسیدن محموله به مقصد هشدار می دهد. خدمات دریایی این شرکت به صادرکنندگان این امکان را می دهد تا موقعیت محموله های خود را حتی زمانی که خارج از دسترس سلولی در اقیانوس نیستند، کنترل کنند. همه این ویژگی‌ها امکان ردیابی دقیق‌تر کانتینرها را فراهم می‌کنند که امکان مدیریت بهتر و پیش‌بینی ETA را فراهم می‌کند. هنگامی که در محدوده پورت قرار گرفت، تمام داده های سفر در فضای ابری آپلود می شوند تا هیچ اطلاعاتی از بین نرود.

سرمایه گذاری در آفریقا

حسگرهای هوشمند IoT DeltaTrak در داخل کانتینرها قرار می گیرند و دائماً اطلاعات شرایط را در طول سفر ضبط و ذخیره می کنند. این ثبت ثابت ثابت می کند که ظرف در دمای صحیح حمل شده است (و همچنین اندازه گیری های اضافی را جمع آوری می کند). این کار به منظور اطمینان از پذیرش کالا در بندر مقصد انجام می شود.

منافع برای مشتریان

عمر مفید این سنسورها 12 ماه است (در صورت عدم استفاده، پس از یک سال نیز می توان آنها را شارژ کرد) و محدوده عمر 70 تا 120 روز در حین حمل و نقل. عمر طولانی باتری این اطمینان را به مشتریان می دهد که هدر ندهند و زمان غیرضروری را صرف نگرانی در مورد عمر باتری نکنند. DeltaTrak همچنین یک برنامه بازسازی دارد که دستگاه های قدیمی را از مشتریان پس می گیرد.

فرانک توضیح می‌دهد که در حالی که سنسورهای زیادی در بازار وجود دارد، پیشنهاد DeltaTrak از این نظر منحصر به فرد است که شامل سنسورهایی با پروب‌های ثانویه (اجازه خواندن و هشدار از جلو و پشت ظرف)، خوانش دمای پالپ در زمان واقعی، و همچنین هوش مبتنی بر هوش مصنوعی که تجربه کاربر را افزایش می دهد. این، همراه با راه‌حل‌هایی مانند «Shadow Logging» به این معنی است که مشتریان آن مطمئن هستند که هرگز داده‌ها را از دست نمی‌دهند، چه از طریق ابر یا پس از ارسال.

متأسفانه، این تنها یک رویداد در میان بسیاری از موارد در مورد حمل و نقل محصولات تازه است. خطرات برای تولیدکنندگان بسیار زیاد است. این امر به ویژه در شرایطی صادق است که برخی از کشورهای اتحادیه اروپا مقرراتی را به نفع تولیدکنندگان خود و به تأخیر انداختن یا جلوگیری از ورود کالاها از آفریقای جنوبی به تصویب می‌رسانند. این نه تنها منجر به زیان می شود، بلکه در صورت رد شدن کالا، کاهش قیمت و حتی ورشکستگی را نیز به دنبال دارد. البته، خطرات بسیار بزرگتر از این است زیرا ممکن است محصولات تازه در صورت خراب شدن یخچال یا سایر مشکلات لجستیکی خرابی برای تجارت صادراتی که منجر به رد شدن آن شود، به سادگی فاسد شوند.

وقتی در نظر بگیرید که ارزش یک ظرف پرتقال می تواند از 40000 دلار تا 70000 دلار متغیر باشد، داشتن فناوری دقیق و قابل اعتماد برای محافظت از زنجیره تامین فاسد شدنی ضروری است.